Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
Like Tree1Likes
  • 1 Post By naggeri

Téma: PLO50 érdekes riverdöntés.

  1. #1
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás PLO50 érdekes riverdöntés.

    Pont egy újratöltés után benntragadtam. Igazából a pf limp/3bet nem standard,de elég loose játék volt és elég erősnek éreztem a lapom, ugye Aos boardon repizem, K-al meg tarolok, plusz elég erős drawt is találhatok.


    Seat 1: movingshadow ($50 in chips)
    Seat 2: Gong***2 ($56.75 in chips) DEALER
    Seat 8: ferf***8 ($204.05 in chips)
    Seat 10: Ayme***10 ($65.25 in chips)
    ferf***8: posts small blind $0.25
    Ayme***10: posts big blind $0.50
    movingshadowosts dead blind $0.25 and big blind $0.50
    Dealt to movingshadow [Qs,7h,Ks,Kh]
    movingshadow: checks
    Gong***2: raises to $2.25
    ferf***8: calls $2
    Ayme***10: folds
    movingshadow: raises to $9.25
    Gong***2: calls $7
    ferf***8: calls $7
    *** FLOP *** [Td,2d,9s]
    ferf***8: checks
    movingshadow: checks
    Gong***2: checks
    *** TURN *** [3d]
    ferf***8: checks
    movingshadow: checks
    Gong***2: checks
    *** RIVER *** [Tc]
    ferf***8: checks
    movingshadow: checks
    Gong***2: bets $20.50
    ferf***8: folds
    movingshadow?


    Flop_szörnyű, nincs értelme a betnek, nagyon könnyen emelhetnek szinte bármivel, ezért itt már a parti feladását "terveztem"
    Turn_ shit
    River_igazából itt is check/foldon voltam, de felmerült a megadás is. Lát valaki benne rációt?
    Utoljára módosítva: naggeri által: 2009. 08. 10. 17:25

  2. #2
    PA addict CantusPutnok avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 22.
    Hely
    nem Putnok
    Hozzászólások
    2.454

    Alapbeállítás

    Szerintem könnyen dobható. 3 káró is van kinn, pározódás is... Txxx és minden, a boardon is meglévő pocket is ver, szóval szerintem simán van ráció a dobásban. Én el tudnám engedni. Szinte csak az airt verjük.
    Utoljára módosítva: CantusPutnok által: 2009. 08. 10. 17:30
    "If we can see both positive and negative variance in its entirety, then we will be able to remove our emotions from the game.

    This allows us to make better decisions, expedite the learning process, tilt less, and make better bankroll decisions."

    - threads13 -

    "mondjuk 9/9 ellen még 2 hátlappal is betettem volna" - RMVernyul -

  3. #3
    PSOP III. bajnok benya avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    222

    Alapbeállítás

    t3-as full lehet nála nem? másmilyen full-t nem tudok elképzelni. Esetleg szín amit slowolt turnon, és most azt a t-t használja hogy valaki blöffnek nézze és becallolja, mivel fullra nem tudjátok tenni, viszont ti nektek sincsen, abban ő biztos. Más esetben blöff kell legyen.

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    A preflop játék tetszik, érdekes ötlet, nekem ehhez nincs idegem.
    A riveren azt akarja mondani, hogy van legalább egy T-je. Flusht kizárnám nyilván. Ha nem láttam még tőle idióta river blufföt bedobnám, bár HU PLO-ban nyertem néhány nagyobb kaszát ilyen hülye megadással.
    Ha HU vagytok elgondolkoztató, a megadás, mert őszintén szólva nem nagyon hihető a story-ja. Így hogy két emberbe teszi, nem érzem +EV-nek.

  5. #5
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Meggondoltam magam fürdés közben. Easy call. Jól lereadelt, hogy van egy magas párod, levette, hogy ferfnél nincsen se T se flush, btw. nálad sem, mert kétszer el nem csekkelnéd. Szóval nyilvánvaló, hogy egyikőtök sem erős. Szerintem legalább az esetek felében bluff. Value betnek azért gyanús, mert mi a value amire emel? Kis flush, amit nem mert eddig megemelni? De akkor miért hiszi, hogy kifizetik? T3 full esetleg. Egy árva T-t kizárnék, azt csak elcsekkeli, mert túl ilyesztő a board.

  6. #6
    Sai
    Sai nem elérhető
    Fáradhatatlan grinder Sai avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 28.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    794

    Alapbeállítás

    Miért nem vártad meg, hogy elérjen a nagyvak? Nem kerülnél ilyen helyzetbe

    A blöff itt simán elképzelhető, de nagyon sok minden verhet is... Az első két játékosnak nincsen erős flush-e, vagy fullja, ez látszik, viszont alacsony flush lehetne az első játékosnál, így a totál blöff esélye azért kisebb sztem. Value-ból itt a 33 és a T3 emelhet, de nem nagyon tudok T3-at elképzelni, ami pf igy játszik (a 33-nak pont így kell játszani, ha valahogy eljutott flopig, ezt vegyük észre). "Blöffből" viszont emelhet a T, hogy eldobassa az alacsonyabb flush-öket szvsz, esetleg overpártól call-t remélve (rólad ordít, hogy valami suited nagy párod van).

    A kérdés, hogy 3-ból legalább 1-szer ez totál blöff-e, szerintem nagyon közel van a fold és a call EV-je, inkább dobnék, nincs benne elég value...

  7. #7
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet illese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Meggondoltam magam fürdés közben. Easy call. Jól lereadelt, hogy van egy magas párod, levette, hogy ferfnél nincsen se T se flush, btw. nálad sem, mert kétszer el nem csekkelnéd. Szóval nyilvánvaló, hogy egyikőtök sem erős. Szerintem legalább az esetek felében bluff. Value betnek azért gyanús, mert mi a value amire emel? Kis flush, amit nem mert eddig megemelni? De akkor miért hiszi, hogy kifizetik? T3 full esetleg. Egy árva T-t kizárnék, azt csak elcsekkeli, mert túl ilyesztő a board.
    Tudom hogy sok lap ver, de igazából szerintem az a kérdés hogy mi az amit így játszhat, és ver, ezeket a lapokat szerintem eléggé le lehet szűkíteni. Hasonlóan gondolkodtam mint illese. Flössel turnön muszáj nyitnia, elég nagy a pot ahhoz hogy betegye egy kisebb flössel is a pénzét. Setel már flopon be kell tennie pozícióból.Drillel 100%ban checkelne riveren. Ami ver igazából, és így játszaná az a T9, és a T2, T3, vagy a 33, de ezekkel a lapokkal is csak akkorát betelne riveren, hogy egy overpár, vagy esetleg egy Tx, vagy egy elcseszett flöss meg tudja adni, azaz biztos hogy nem full pottal.Tehát marad a blöff? Ezért calloztam, na meg azért mert egy qrva nagy CS vagyok és keresnem kellett egy indokot hogy megadjak egy blöffcatcherrel

    Dealt to movingshadow [Qs,7h,Ks,Kh]
    movingshadow: checks
    Gong***2: raises to $2.25
    ferf***8: calls $2
    Ayme***10: folds
    movingshadow: raises to $9.25
    Gong***2: calls $7
    ferf***8: calls $7
    *** FLOP *** [Td,2d,9s]
    ferf***8: checks
    movingshadow: checks
    Gong***2: checks
    *** TURN *** [3d]
    ferf***8: checks
    movingshadow: checks
    Gong***2: checks
    *** RIVER *** [Tc]
    ferf***8: checks
    movingshadow: checks
    Gong***2: bets $20.50
    ferf***8: folds
    movingshadow: calls $20.50
    ***SHOW DOWN***
    Gong***2: shows [Jc 5h 6c Jh] (Two Pairs, Jacks and Tens )
    movingshadow: shows [Qs 7h Ks Kh] (Two Pairs, Kings and Tens )
    movingshadow: wins $67.50 with Two Pairs, Kings and Tens

    Juhhéé, annyira örültem ennek a potnak
    CsabiST likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •