Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás Pókertermek rangsora

    Kicsit ingoványos területre lépek, de talán megbocsátható, amit most leírok.
    A neten kerestem ranglistákat a pókertermekre, mert rájöttem, hogy a pókertermek értékelésével (is) foglalkozó oldalak nagyon részrehajlóak. A mi vendéglátóink salamoni módon teljes holtersenyt hoztak ki az összes szponzor között. Én a ******-ot használom, de sajnos ott is eleve csak a nekik részesedést fizető oldalak szerepelnek a rangsorban, a pontozás pedig nem kis kívánnivalót hagy maga után.
    Nekiálltam keresni a neten másik után, de legnagyobb meglepetésemre nem találtam használhatót!
    Úgyhogy kicsit leültem gondolkodni és a mellékletként beküldött Excel táblázat lett az eredménye. Sajnos kevés még a tapasztalatom, de nem baj, a rangsor úgyis objektív tények és a játékosok szubjektív szavazatai alapján kell összeálljon.

    Mindegyik tényező kap egy 1-10-ig terjedő pontszámot, valamint egy 0-5-ig terjedő szorzószámot, hogy súlyozni lehessen a tényezőket. Elképzelésem szerint ezt a táblázatot fel lehetne tenni a netre, Javascript segítségével könnyen lehetne személyre szabott ranglistákat készíteni vele. Az átlagos igények alapján lehetne egy alap súlyozást beállítani, amit mindenki beállíthatna a maga igényeinek megfelelően. Amit most a táblázatba írtam be, az jórészt hasraütés eredménye, senki ne vegye komolyan.

    Izé, meg tudnám csinálni, de egyrészt a saját oldalamra (http://www.kvizportal.hu) mégsem tehetem fel, másrészt időm sincs, mert minden időm pókerezéssel töltöm. :-)

    Nos, kíváncsi vagyok, mennyire tetszik nektek az ötletem, én nagyon örültem volna, ha lett volna ilyen, amikor azon filóztam, melyik legyen a következő terem, illetve még most is jó hasznát venném, ha kapnék segítséget, ötletet tőletek.

    Ha akad érdeklődő, akkor rendszeresen frissíthetem a listát itt, Excelben is!
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  2. #2
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Az ideális pókerterem nagyon szubjektív, mindenkinek más a legjobb.

    A legfontosabb, hogy mi a kiválasztott póker fajta. Ha ezt megvan, akkor kezdődhet a keresés. A legtöbb terem annak ellenére, hogy a teljes póker palettát ajánlja játékosainak, csak néhányban igazán erős. Ezért fontos megtalálni a számunkra ideálisat.

    A PókerAkadémián próbálunk olyan termeket ajánlani, amik lefedik a teljes kínálatot, ezzel is segítve a játékosoknak, hogy ne több száz, hanem csak 10-12 terem közül kelljen kiválasztani a számukra legmegfelelőbbet. A legtöbb póker hálózatból már van partnerünk, hamarosan a még néhány hiányzót is bemutatjuk.

    Néhány példa:
    • Kezdő játékos, akinek bankrollja nem túl nagy:

      Jó választás lehet az Everest Poker, ahol a befizetés összegétől
      függetlenül igénybe veheti a $150-es PokerAkademia bónuszt, amit kis tétes asztalokon is meg lehet szerezni.

      Másik jó lehetőség a Titán Poker, ahol $50 befizetés esetén $50 PokerAkademia bónusz azonnal jóváírásra kerül a számlán, így $100-ból lehet elkezdeni a játékot.
    • Profi NL1000 játékos:

      Full Tilt Poker jöhet szóba, mivel mindig van elég asztal, az erős reklámjuk miatt kevésbé jó játékosokkal is, és a 27% rakeback sem elhanyagolható.

  3. #3
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet herrbert74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nos, kíváncsi vagyok, mennyire tetszik nektek az ötletem, én nagyon örültem volna, ha lett volna ilyen, amikor azon filóztam, melyik legyen a következő terem, illetve még most is jó hasznát venném, ha kapnék segítséget, ötletet tőletek.

    Ha akad érdeklődő, akkor rendszeresen frissíthetem a listát itt, Excelben is!
    Szerintem hasznos, föleg kezdőknek és középhaladóknak . De szerintem a többség a két kategóriába sorolható.

  4. #4
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás

    Idézet Skiboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ideális pókerterem nagyon szubjektív, mindenkinek más a legjobb.
    Hát ez az! Mindenki beállítja magának a preferenciáit a szorzókkal és kész. Nem marad benne semmi szubjektív.

    Ráadásul a tényezők kétharmada eleve teljesen objektív (pl. forgalom, bónusz, rake nagysága).

  5. #5
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás

    Kicsit frissítettem a listát. Sajnos még mindig csak az én szubjektív véleményem és a 6 általam ismert terem van benne.

    Az objektív mutatók sem pontosak még, lehetne finomítani még őket.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  6. #6
    Idegen
    Csatlakozott
    2007. 04. 15.
    Hely
    Szécsény
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás

    hogyan skáláztad az ellnenfeleket, ha 10-akkor nagyon gyengék,vagy épp erősek?

  7. #7
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás

    Idézet figike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hogyan skáláztad az ellnenfeleket, ha 10-akkor nagyon gyengék,vagy épp erősek?
    Bocsi, csak most vettem észre a kérdést. Természetesen a 10-es a leggyengébb ellenfeleknek jár, mert minél gyengébb a játékosállomány, annál jobb.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •