Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás NL5 45o két pár fish ellen

    Mivel már ketten lipmeltek előttem, és elég passzív volt az asztal, jó ötletnek tűnt a limpelés 45o-val MP-ből.

    Az ellenfél nagy fish, 78 hand alapján a stat-jai:
    VPIP: 50
    PFR: 0
    AGR: 6

    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Be lehet vállalni a call-t?

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Be.
    Vissza kellett volna emelni 90 centet, ha arra rádtolja akkor dobható.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder WaterMaker avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 01.
    Hely
    Pest
    Hozzászólások
    572

    Alapbeállítás

    Szerintem ez mindig fold preflop akármilyen asztalon, akármilyen akciónál.

    Floppon nem túl jó ez a callolgatás szerintem. Reraise a 0.30as betre vagy 1-ig. Valószinűleg elől vagy, de védeni kell a kezet, mert romolhat könnyen a helyzet.

    Szerintem jó call turnon. Ez a bubi elég blank, és mivel floppon is beraktad volna a teljes stacket itt is be lehet.
    - Ennek a játéknak a neve Poker, ebben a játékban a legerősebb lap az: Ász Poker. Úgyhogy ezt a játszmát nem te nyerted; ez itt mégiscsak legalább vagy hatezer forint!
    -Hagyjatok mindent úgy ahogy van, ha visszajöttem majd megtanítlak a szabályokra!

  4. #4
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Preflop fold.

    Flopon a 0,3$-os emelésre emelj vissza. Ha ezután mutatott volna erőt az allinező srác, akkor sima fold.

    Két kis pár nem sokat ér ellenállásra. Azzal az a jó, ha végig tudjuk hívni valuért a partit. De ha valaki erőt mutat - például visszaemel -, akkor általában bajban vagyunk. Könnyen is le tudnak javulni.

    Ahogy ment, a turnön én biztos eldobnám, mégiscsak semi-deepen tolta rád és a flop emelőre a flop c/r után.

  5. #5
    Fanatikus tag mehi avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 14.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    238

    Alapbeállítás

    Szerintem is prf. fold. A pozid sem az igaz , és 45o-val ne erőlködjünk már. De ha már így alakult egyetértek, azzal hogy rr, 3 betre pedig dobható. A call semmiképpen nem jó megoldás.

  6. #6
    Tag Smithy avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 23.
    Hozzászólások
    129

    Alapbeállítás

    1 Sztem simán lehet játszani 45o-val akár limpelve is, de miért ennyire OOP?!?!
    2 Ha lejön a számunkra annyira nem is előnyös flop, akkor mi a fenének adunk meg 2 emberrel magunk mögött?
    3 Már a minraise is sokkal jobb lapot sejtet a miénknél, de az ai meg mindenképpen dobat.

    Összegezve:
    SOHA ne játszunk meg OOP 45o lapot és nem kerülünk ilyen helyzetbe.
    "May the flop be with you"

  7. #7
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Köszi az észrevételeket! Akkor összesítve a lényeget: nem lehet arra indokot találni, hogy 45o-val oop játszunk NL5-ön. Pláne olyan kevés tapasztalattal, mint nekem van.

    Rendszeresen meg is szívom, amikor eltérek az alap feszes játékomtól. Némelyik session-ben próbálok lazulni és újabb laptípusokkal próbálkozni, de kevés sikerrel.

    Back to TAG ABC poker.

  8. #8
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi az észrevételeket! Akkor összesítve a lényeget: nem lehet arra indokot találni, hogy 45o-val oop játszunk NL5-ön. Pláne olyan kevés tapasztalattal, mint nekem van.

    Rendszeresen meg is szívom, amikor eltérek az alap feszes játékomtól. Némelyik session-ben próbálok lazulni és újabb laptípusokkal próbálkozni, de kevés sikerrel.

    Back to TAG ABC poker.
    Hátsó pozikból növeld a preflop emelő (+ preflop calling) zónát. Ennek két nagy előnye van:
    1. Postflop poziban leszel, ha flopnézésre kerül a sor.
    2. Az ellenfelek többsége már nyilatkozott előtted, kisebb ellenállásra számíthatsz az emelésedet követően (mind preflop, mind postflop), mintha azt korai poziból tetted volna.
    +1. Ha szeretsz postflop floatolni , így könnyebb.

    UTG-MP pozikban tartsd az ultratight preflop játékot.

  9. #9
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hátsó pozikból növeld a preflop emelő (+ preflop calling) zónát. Ennek két nagy előnye van:
    1. Postflop poziban leszel, ha flopnézésre kerül a sor.
    2. Az ellenfelek többsége már nyilatkozott előtted, kisebb ellenállásra számíthatsz az emelésedet követően (mind preflop, mind postflop), mintha azt korai poziból tetted volna.
    +1. Ha szeretsz postflop floatolni , így könnyebb.

    UTG-MP pozikban tartsd az ultratight preflop játékot.
    Ezt előszeretettel csinálom is. Ha dealerben vagyok, és előttem még csak egy limp sem volt, akkor raise 3,5bb any2-val. Ez nagyon kifizetődő NL5-ön.
    Ha a vakok visszaemelnek, akkor trash hand esetén fold. Ha meg a vakok callol-nak, akkor a flop cbet-em után szokták feladni. CO-ból hasonló, de ott csak a valamennyire értelmes lapokkal csinálom, és ha a dealer valami nagyon nit.

  10. #10
    Tag Smithy avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 23.
    Hozzászólások
    129

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt előszeretettel csinálom is. Ha dealerben vagyok, és előttem még csak egy limp sem volt, akkor raise 3,5bb any2-val. Ez nagyon kifizetődő NL5-ön.
    Ha a vakok visszaemelnek, akkor trash hand esetén fold. Ha meg a vakok callol-nak, akkor a flop cbet-em után szokták feladni. CO-ból hasonló, de ott csak a valamennyire értelmes lapokkal csinálom, és ha a dealer valami nagyon nit.
    Vakok ellen dealerből feleslegesen nagy a 3,5bb
    "May the flop be with you"

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •