Eredmény: 1 - 2 (2) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    141

    Alapbeállítás NL10 SH, JJ on button 3bet from BB, hol és miért kell kiszállnom az ilyenekből?

    Ahogy igértem megprobálok postolni időnként handeket, amik fejfájást okoznak nekem. Ime az első , ami már az első 100handben megesett velem a session elején. Szeretném az ilyeneket sokkal olcsóbban megúszni, ha verve vagyok, és persze valahogy észrevenni, ha jobb a lapom. Mindig biztosan nem lehet tudni, ezzel tisztában vagyok, de jó lenne tudni, olyan apró dolgokat, ami alapján az esetek nagy részében helyesen döntenék. Kicsit hosszabra engedem a dolgot, mert a handdel kapcsolatosan bennem felmerülő problémást témakörökre is probálok rákérdezni.

    Az alapszitú, hogy megnyitom a potot 4bb-vel amikor egy közepes párom van ( ez szinte standard nálam minden pozicióból, nem nagyon térek el tőle, ilyen kicsi limiten nem látom értelmét), és kapok egy 3bet-et oop pozból az ellenféltől. Itt most JJ-m van.

    Az ellenfél 21/17/7 24hand alapján, sajnos nem sok, de éppen a session elején volt.

    PokerStars, $0.05/0.10 Hold'em Cash Games, 6 Players
    Hand Converter by Pokerhand.org

    Board:
    k2chef (BB): $15
    FAKKK (UTG): $9.85
    Anubis_City (UTG+1): $14.90
    josebg78 (CO): $6.20
    HERO (Button): $10
    OwaruSekai (SB): $25.15

    Dealt to HERO JhJd

    Pre-flop:
    (3 folds), HERO raises to $.40, (1 folds), k2chef raises to $1.40, HERO calls $1

    1. Itt vissza kell emelni? Régebben sokszor visszaemeltem preflop az ilyennel, de sokszor került be minden és megannyiszor hátrányban is voltam, vagy coinflip volt. Mostmár inkább nem emelek vissza.
    2. Mi lehet egy ilyen tipusú ellenfél range, amivel itt visszaemel oop rám?
    Mennyire lehet lazább a 3bet range, hogy a button-ról emeltem?

    Flop: ($2.95) 9s2hTh (2 Players)
    k2chef bets $2, HERO calls $2

    Ezek a tipikusan tönkremenős flopok nekem JJ-vel. Irás közben végiggondolva itt rontottam el. Mert a callal semmi infóhoz nem jutottam a handjének erősségéről.
    3. Hogyan szerezzek infót az ellenfél handjéről? Emeljek? Mekkorát? Vagy jó a call és majd kihasználva a poziciót a turnon meglátom, hogy mit lép az ellenfél.

    Turn: ($6.95) Qh (2 Players)
    k2chef bets $4.40, HERO calls $4.40

    Itt "sajnos" kaptam feltehetőleg néhány extra outot, igy már nem tudtam elengedni.

    4. Itt már kell a call? Vagy veszett fejsze nyele és csak magamat probáltam meggyözni, hogy beesik a sor vagy a flus és persze elég lesz.


    River: ($15.75) 5c (2 Players)
    k2chef bets $7.20 and is all-in, HERO calls $2.20 and is all-in, k2chef returns $5

    Blank river. Itt már szinte biztosan tudtam, hogy verve vagyok, de alig maradt lovém. Meg tudtam, hogz megint szarul játszottam és irni fogok Nektek erről, igz gondoltam legyen mega vége is


    k2chef Showed KcKd
    HERO Showed JhJd
    k2chef wins $19.10

    Nem kérdéses, hogy rosszul csináltam Mire figyeljek általában az ilyen esetekben az ilyen ellenfelek ellen?

    Előre is köszönöm.

    A posttal kapcsolatos általános észrevételeket is szivesen veszem (forma, hossz, kérdések mennyisége, minősége), hogy a legközelebbi témámban már figyelembe vegyem azt is.

    GL Mindenkinek !


    U.i. Beraktam és nem mutatja grafikusan a kártyák szineit ! Miért lehet? pokerhand.org-ot használtam. Keressek másikat vagy csak elszúrtam?
    Utoljára módosítva: gzp74 által: 2009. 10. 16. 17:27

  2. #2
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    NL10-en 3bet általában AK, QQ+...(néhány manicanal tágabb a range) szerintem preflop call, ha setesedsz akkor püfölni neki, ha nem és nagyon agro akkor könnyű szívvel el lehet engedni.Nálam a preflop fold is szóba jöhet, ellenfélfüggő, de nem izmozok JJ-val 3bet után, ha nem javultam erőteljesen. Jobbik esetben flip. Ha overed van JJ-val, szerintem akkor is elég nehéz helyzetben vagy, mert ha eléd nyit, te emelsz, rádtolja akkor lesel mint hal a szatyorban,ha csak megadod és tiovább izmozik,nem jön magasabb lap a J-tól akkor szintén. Elég nehéz helyzetbe sodorhatod magad vele, legalábbis ez az én meglátásom,de az okosabbak majd kiegészítik illetve helyesbítenek
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •