Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás NL30 SH OOP 3bet pot TPTK drawy board regular ellen

    Party Poker No-Limit Hold'em, $0.30 BB (5 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    SB ($26.88)
    Hero (BB) ($57.19)
    UTG ($14.86)
    MP ($66.56)
    Button ($53.40)

    Preflop: Hero is BB with K, A
    2 folds, Button bets $1.05, 1 fold, Hero raises $2.70, Button calls $1.95

    Flop: ($6.15) K, 6, Q (2 players)
    Hero bets $4.65, Button raises $12.45

    Hero???

    Ellenfelünk a limiten ritka értelmes játékosok közé tartozik
    22/18/7-t játszik steal from button: 38%, fold t 3bet: 66% ez kirívóan magas értéknek számít a bwinen. Ráadásul ~180BB az eff. stack.
    Csatolt képek Csatolt képek
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 10.
    Hely
    Szekszárd
    Hozzászólások
    440

    Alapbeállítás

    Én betenném, TPTK-t nem dobok ilyen szituban.

  3. #3
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Kicsit nagyobbat 3betelnék. 11-13BB közé lőném be. Ezen a floppon meg természetesen all in.

  4. #4
    Őstag zsjozsef avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    .
    Hozzászólások
    1.175

    Alapbeállítás

    Az a baj, hogy kicsi a 3bet size. OOP 3,5-4 szeres kéne.
    Az is baj, hogy el tudok képzelni nála a TPTK-nál jobb lapot is, de draw-t is. Ha viszont draw, az jó eséllyel combo, de nem szeretnénk itt -főleg deep-en- egy coin-t. Így én csak call-oznék, majd nem treff turn-ön c/r. Bár ez így már elég összetett, mert draw-ja kell, hogy legyen egyrészt, másrészt ha itt a 3bet party-ban adod a 2betet, az már jelent valamit neki, és kikérheti az ingyen rivert. Emiatt talán mégis jobb választás a flop push.

    Nem kéne egy ilyen aggro ellenfélnek 3bet party-ban egy TPTK-t eldobni.

    De elég bizonytalan vagyok, várom a jobbak hsz-ét.
    Utoljára módosítva: zsjozsef által: 2009. 10. 25. 01:24
    "Ha úgy érzed, hogy jó vagy, call, ha nem érzed erősnek magad, reraise all in."

  5. #5
    Fanatikus tag spiderbond avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 15.
    Hely
    Budepest
    Hozzászólások
    475

    Alapbeállítás

    Szerintem dobhatatlan. Én személy szerint 3 betelt partiban flopolt TPTK nagyon ritkán tudok elengedni flopon. Elvégre azért 3 beteltünk, hogy TPTK- flopolva bekerüljön.

    A 3 bet sztem is alacsony

  6. #6
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Hm, nekem is gondot okoz,hogy most call vagy push... Fish vagyok
    "Work hard, win harder. Never stop, never get down on yourself, always keep your motivation high and your hunger higher."

  7. #7
    Fanatikus tag spiderbond avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 15.
    Hely
    Budepest
    Hozzászólások
    475

    Alapbeállítás

    Idézet dodi89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hm, nekem is gondot okoz,hogy most call vagy push... Fish vagyok

    Call?? és utána hogyan tovább? Turn chk/fold?

    Szerintem ez "dump it, or pump it" szitu.

  8. #8
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    141

    Alapbeállítás

    Eldobnám. És én nagyobb 3bet-et emelnék preflop oop. (3.2 körül)

  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    141

    Alapbeállítás

    Idézet gzp74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Eldobnám. És én nagyobb 3bet-et emelnék preflop oop. (3.2 körül)
    Igyekszem a hozzászolásaimat(ami elég ritka, mégiscsak fish lennék, aki ráadásul bátortalan is) csak a topicnyitó kezdö irásának elolvasása után leirni, a többiek hozzászolásait csak utánna elolvasni. Ezzel igyekszem elkerüni a befolyásolást Többször észrevettem utólag, hogy általában a passzívabb, stackütközés kerülö megoldások mellett teszem le a voksom. Mivel a többség nem igy tesz, gondolom bennem a hiba. Valószínüleg azért, mert félek a nagy ingadozásoktól és az azok által kiváltott tilt-töl. Annak ellenére, hogy most éppen 100 BI-el játszom NL10-en. Ezen változtatnom kell, tudom. Irigylem azokat, akik fel sem vesznek 8-10 BI hullámzást, akár napi szinten. Ennyit általánoságban, amit ez a hand kiváltott belölem , miután elolvastam a Ti hozzászolásaitokat és újragondoltam a handet. Az ilyen tipusú handekkel kapcsolatban pedig általánossan úgy gondolom, hogy a push lehet a jó, igyekszem elfogadni, hiszen a többség arra hajlik.

    Erröl a konkrét handröl, pedig még mindig úgy vélem, hogy a túl kicsi 3bet miatt egy szélesebb range-el számolhatunk az ellenfélnél. Ha esetleg nem is set ellen vagyunk, a combó draw-k (pl. 10J treff) is könnyebben benne lehetnek. Ráadásul a flopon, ha K-ja van az ellenfélnek, akkor a Q többször lesz nála kisérönek, mintha KJ6, vagy K106 lett volna a flop. Eleve elég nagyok a stackek, nem örülnék, ha ennyit kellene beraknom nagy hátrányban. Fontos lenne tudni, hogy egy ilyen viszonylag nem eltévedt játékos a jellemzése alapján miért flopon emel vissza? Ennyire tudja, hogy AK típusú lapunk van és settel már most be akarja rakatni velünk a pénzünket, mielött esetleg lejön vmi a flushoz vagy soresélyhez, és elbizonytalanodunk? Ha meg drawja van, akkor most rakja be ugye, amikor még két lap van vissza és nem kell dobnia egz esetleges blank turn esetén? Ki az, aki el tudja dönteni, hogy melyik esetröl van szó? Mi alapján döntitek el Ti? Talán az agr. factora lesz itt a döntô tényezö? Mivel az elég magas, akkor a range-e nagyobb és ezáltal alsóbb, gyengébb részével is igy játszik? Akkor tényleg nem marad más mint PUSH és ima? Hiába bizonytalan vagyok, de gondolom ez látszik. Tudom,hogy nem lehet mindig jó döntést hozni, de jó lenne az esetek nagyobb részében Bocsi, ha kicsit hosszú lett, de nagyon ráérek most a munkahelyemen.

    GL Mindekinek

  10. #10
    Slacker ashnur avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    577

    Alapbeállítás

    Az adott játékos ellen nem kérdés az allin ebben a sziutációban. Valószínüleg dobni fogja hacsak nincs valami igen erős készl lapja vagy combo drawja

    Being right too soon is socially unacceptable.
    I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.
    I never learned from a man who agreed with me.
    Never insult anyone by accident.
    No statement should be believed because it is made by an authority.
    Success is like being pregnant. Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were ****ed.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •