Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag Karcsibohoc avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    257

    Alapbeállítás Nl 100, AQ Tptk

    Full Tilt Poker Game #15618033730: Table Harwich (6 max) - $0.50/$1 - No Limit Hold'em - 14:38:10 ET - 2009/10/27
    Seat 1: iamengaged ($211.75)
    Seat 2: NoTiltToday ($102), is sitting out
    Seat 3: Ziaja4ever ($100)
    Seat 4: Hero ($111.35)
    Seat 5: mr_haiku ($135.65)
    Seat 6: fainoadonkey ($138.05)
    Ziaja4ever posts the small blind of $0.50
    Hero posts the big blind of $1
    The button is in seat #1
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Hero [Qs Ac]
    mr_haiku folds
    fainoadonkey raises to $3.50
    iamengaged folds
    Ziaja4ever folds
    Ziaja4ever adds $0.50
    Hero has 15 seconds left to act
    Hero calls $2.50
    *** FLOP *** [Qh 5c 9c]
    Hero has 15 seconds left to act
    Hero checks
    fainoadonkey bets $5
    Hero has 15 seconds left to act
    Hero raises to $19
    fainoadonkey has 15 seconds left to act
    fainoadonkey raises to $47

    fainoadonkey 15/10/12 volt 100 hand alapján, ennyire emlékszem a többit nem tudom hogyan lehet visszanézni HM-ben. Én 24/18/7.3-t játszok, semmi előzménye nincs a partynak.
    Preflop 3bet szóba jöhet? Flopon lehet máshogy játszani? Iilyen struktúrájú boardon TPTK-val stackért akarunk játszani? Kösz, előre is.

  2. #2
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Számomra sem teljesen világos kérdés, de a hasonló szituációkban kapott válaszok alapján ezt be kell tenni.
    Amúgy meg hogy elkerüljem ezeket, én inkább eldobom preflop a feszes ellenfeleknek, még ha nagyon weaknek is tűnik.
    Akkor 3betelnék inkább MP-re, ha squeez lehetőségem van, vagyis van egy megadó is köztünk.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #3
    Fanatikus tag Karcsibohoc avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    257

    Alapbeállítás

    A kérdés nem csak erre a konkrét handre vonatkozik, az AQ-val nem igazán tudok mit kezdeni vakokról egy EP emelésre (azt se tudom megítélni, hogy SH-n mennyire kell komolyabban venni egy UTG emelést mint egy MP-t....). Persze nézegetem a HUD-ot, ha sok a fold to 3bet akkor tolom neki, de a legtöbb helyen azt olvastam, hogy a call általában jobb játék. Ok, csak megadom, és flopolok egy TPTK-t. C/r-re max, egy QK fog eltévedni de az összes blöfföt eldobatom ami esetleg próbálkozna még 1 vagy 2 utcát. A 3 utcás c/c iszonyat passzív nekem, és ha netán nála is értékelhető lap van, value-t veszthetek. Ha flopon all in keveredünk akkor nem sokszor leszek elöl. (viszont ha flopon C/r-t játszok akkor eszem ágában sincs bedobni egy TPTK-t)
    Van erre valami általános "sablon", vagy az ilyen helyzetek totál ellenfélfüggők?

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    jó ez, tedd be. csomó draw van ami miatt kifizethet rosszabb lappal, nem csak KK+ és set.

  5. #5
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    sztem nit ellen nem érdemes itt raiselni a flopon. Mivel adja amit verünk és mp emelt vele?
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  6. #6
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    http://www.pokerakademia.com/vBullet...ekezokent.html

    Száraz boardon van egy hasonló példa, ott is c/r-t ajánlottak ha flopon nem is, akkor turnön.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  7. #7
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor 3betelnék inkább MP-re, ha squeez lehetőségem van, vagyis van egy megadó is köztünk.
    Én is.
    Idézet Karcsibohoc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kérdés nem csak erre a konkrét handre vonatkozik, az AQ-val nem igazán tudok mit kezdeni vakokról egy EP emelésre (azt se tudom megítélni, hogy SH-n mennyire kell komolyabban venni egy UTG emelést mint egy MP-t....). Persze nézegetem a HUD-ot, ha sok a fold to 3bet akkor tolom neki, de a legtöbb helyen azt olvastam, hogy a call általában jobb játék. Ok, csak megadom, és flopolok egy TPTK-t. C/r-re max, egy QK fog eltévedni de az összes blöfföt eldobatom ami esetleg próbálkozna még 1 vagy 2 utcát. A 3 utcás c/c iszonyat passzív nekem, és ha netán nála is értékelhető lap van, value-t veszthetek. Ha flopon all in keveredünk akkor nem sokszor leszek elöl. (viszont ha flopon C/r-t játszok akkor eszem ágában sincs bedobni egy TPTK-t)
    Van erre valami általános "sablon", vagy az ilyen helyzetek totál ellenfélfüggők?
    Igen, ez nem könnyű helyzet, főleg nem egy nit ellen, aki ellen lehet, hogy kevés a lapunk, viszont még mindig túl jó egy dobásra, mind preflop, mind a turnön...
    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sztem nit ellen nem érdemes itt raiselni a flopon. Mivel adja amit verünk és mp emelt vele?
    Egyetértek. Nálam is c/c a flop.

  8. #8
    Fanatikus tag Karcsibohoc avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    257

    Alapbeállítás

    A flop C/c-vel nincs is semmi probléma, de mit fogok csinálni turnon/riveren? 3 utcán nem szeretnék C/c-t játszani, és ezer scare card van a pakliban amire ráblöffölhet én meg vakarhatom a fejem. Egy száraz boardon inkább végigcallolom, mint egy ilyenen. Mindegy, végül beraktuk flopon, Jc10c-t mutatott és behúztam, de fogalmam sincs, hogy hosszú távon mennyire +EV ez a játék..

  9. #9
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet Karcsibohoc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze nézegetem a HUD-ot, ha sok a fold to 3bet akkor tolom neki, de a legtöbb helyen azt olvastam, hogy a call általában jobb játék.
    Akkor jó a 3bet, ha alacsony a fold to 3bet. AQ-val nem blöffölünk, hanem vaule-t igyekszünk nyerni. TAG ellenfél ellen nagyon jó a flop C/R, mert nagyon sok lappal kifizethet, ráadásul látja, hogy ilyen helyzetekben nem polarizálódik a range-ed setre/draw-ra--->nehezebben tud ellened játszani.
    A nitek ellen már nehezebb jól játszani a handet. Ott általában a C/C jobb játék, mert draw-kkal ritkán pusholnak, és gyakran igen erős handeket is eldobnak flop C/R-re a board textúrájától függetlenül.(Ez igaz néhány TAG-ra is) Ráadásul az alap induló laptartományuk is jóval erősebb, mint egy preflop lazább ellenfél esetében. Nem baj ha ismered a turn szokásait. Hogy képes-e blöffből barrelezni, illetve egy draw-al folytatja-e turnön a semi blufföt vagy megörül a szabadlapnak. Sok játékos erős lapokkal is potcontrolozik turnön. Posztflop szokásoktól függően flop C/C(C/R ha az elején tárgyalt feltételek adottak), Turn C/F vagy C/C(ellenfél függően) illetve, ha turn chk back, akkor ha nem jön a draw river bet, mert busted draw-ra is tehet, és sok gyenge lappal lecallolhat.
    Néha az egészet lehet variálni flop vagy turn lead-el.
    Utoljára módosítva: andree által: 2009. 10. 29. 13:22

  10. #10
    Fanatikus tag Karcsibohoc avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 18.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    257

    Alapbeállítás

    Hm...kösz a tanácsokat, majd próbálom alkalmazni.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •