Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder spirited avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 30.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    792

    Alapbeállítás NL400 6max - kis & közepes párok megjátszása

    Kis és közepes párok megjátszásával (ezalatt értem 22-1010-ig) kapcsolatban az a kérdésem lenne, hogy szerintetek mennyit érdemes megadni preflop ha fél beülővel ülök, tehát olyan $200 körül (6max asztalon). $16-t gondolom minden további nélkül meg lehet adni, viszont $20-$24-t már nem szívesen adok meg, efeletti hívásra meg szinte mindig dobom. Tegyük fel, hogy az ellenfelünk egy jó játékos.

    Második kérdés:

    Tegyük fel, hogy megadtam egy 88-cal egy preflop emelést és a flop egy Q62, ellenfelünk a $34-es potba $24-et emel. Ellenfelünk egy jó játékos. Ilyenkor mi a jó játék szerintetek: fold, call, reraise?

  2. #2
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Sztem ne játsz fél beülővel. Az nem hiszem, hogy jó taktika. Vagy short stack taktikát érdemes játszani, 20BB körül (ahogy a jó short stackek csinálják), vagy pedig minimum 70BB-vel érdemes leülni. Ez az 50BB-s taktika sztem a legkevésbé hatékony, mivel a kis párokkal nem tudsz all in menni preflop, viszont egy standard emelésre meg elég kevés implied odds-od marad.

    Mindezek fényében nehéz megmondani, hogy mennyit is adnék meg 50B-vel, de sztem max. 16$-t.

    Idézet spirited eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Második kérdés:

    Tegyük fel, hogy megadtam egy 88-cal egy preflop emelést és a flop egy Q62, ellenfelünk a $34-es potba $24-et emel. Ellenfelünk egy jó játékos. Ilyenkor mi a jó játék szerintetek: fold, call, reraise?
    Sztem többnyire a fold a helyes játék.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder spirited avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 30.
    Hely
    itt-ott
    Hozzászólások
    792

    Alapbeállítás

    Akkor ezek fényében majd 70BB-vel fogok beülni. Ez esetben meddig igazolható matematikailag a megadás? $20-ig?

  4. #4
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sztem ne játsz fél beülővel. Az nem hiszem, hogy jó taktika. Vagy short stack taktikát érdemes játszani, 20BB körül (ahogy a jó short stackek csinálják), vagy pedig minimum 70BB-vel érdemes leülni. Ez az 50BB-s taktika sztem a legkevésbé hatékony, mivel a kis párokkal nem tudsz all in menni preflop, viszont egy standard emelésre meg elég kevés implied odds-od marad.

    Mindezek fényében nehéz megmondani, hogy mennyit is adnék meg 50B-vel, de sztem max. 16$-t.



    Sztem többnyire a fold a helyes játék.
    1:12 -höz hogy szetet floppolok. Tehát ha megadná a 20 dollárt 12*20->240 dollárt kellene nyernie, ami ugye lehetlen a stack mérete miatt. -EV Jól gondolom?

    De a 16 dollár is... Ha be is jön a szet flop-ra , mi a biztosíték hogy elnyerem a teljes beülőt? Nem sok. Ezek szerint a 16 dollár sem lesz hosszú távon + EV.

    Amit ebből ki akarok hozni, az az hogy nagy mintát feltételezve (min 100 000 Hand) ha megvizsgálod a floppolt szet-eket, és megnézed hogy az esetek hány százalékában nyertél teljes beülőt, felet, stb.. stb... ki lehetne számolni egy sokkal közelebbi impl. oddsot is, mint az 1:12. Mi erről a véleményed?

  5. #5
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet spirited eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor ezek fényében majd 70BB-vel fogok beülni. Ez esetben meddig igazolható matematikailag a megadás? $20-ig?
    Itt is inkább csak 16-18$-ig. Persze függ, hogy hányan adták meg még az emelést, és hogy pl. 77-TT van-e nálad vagy pedig 22-44. Előbbiekkel jobb az esélyelyed, hogy oversetet flopolj, ne pedig fordítva.

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1:12 -höz hogy szetet floppolok. Tehát ha megadná a 20 dollárt 12*20->240 dollárt kellene nyernie, ami ugye lehetlen a stack mérete miatt. -EV Jól gondolom?

    De a 16 dollár is... Ha be is jön a szet flop-ra , mi a biztosíték hogy elnyerem a teljes beülőt? Nem sok. Ezek szerint a 16 dollár sem lesz hosszú távon + EV.

    Amit ebből ki akarok hozni, az az hogy nagy mintát feltételezve (min 100 000 Hand) ha megvizsgálod a floppolt szet-eket, és megnézed hogy az esetek hány százalékában nyertél teljes beülőt, felet, stb.. stb... ki lehetne számolni egy sokkal közelebbi impl. oddsot is, mint az 1:12. Mi erről a véleményed?
    Nem tudom itt pontosan mire gondolsz, de természetesen nem mindig kell tercet flopolni ahhoz, hogy megnyerjük a partit. Erre példa, amikor a preflop emelő elpasszolja a flopot, majd mi emelünk és simán megnyerjük azt, habár nem kaptunk tercet.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet naggeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1:12 -höz hogy szetet floppolok.
    A flopon 1:8 az esélye a szetnek. (12%) Szerintem kis párokkal korai pozícióból limp, mert ha emelnek hátul még mindig megéri megadni.

  7. #7
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Ha jól tudom erre vonatkozik az 5/10-es szabály, nem?

    (mármint, hogy mennyi emelést adjunk meg a lehetséges floppolt set miatt.)

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 03. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.272

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha jól tudom erre vonatkozik az 5/10-es szabály, nem?
    Az mi?

    Köszi: Z

  9. #9
    Őstag Godmode avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.742

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A flopon 1:8 az esélye a szetnek. (12%)
    En ugy tudtam, hogy 7:1-hez, ami persze azt jelenti, hogy 8 partibol 1*...

  10. #10
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet Godmode eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    En ugy tudtam, hogy 7:1-hez, ami persze azt jelenti, hogy 8 partibol 1*...
    Nem úgy van hogy 12:1 hez hogy set-et floppolunk, de 8:1 hez az esély ahhoz hogy az 5 kártyából (riverig) lesz setünk?

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •