Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás NL10 floppolt TPTK

    Én vagyok a balfék vagy az ellenfél? ez bad beat egyáltalán? Valaki másként jászotta volna le? (Lehet, hogy már flopnál potot kellett volna nyitnom???)
    2. leosztasom volt az asztalnál. Abban azért biztos voltam, hogy nincs nála 2es. a preflop emelést is lassan adta meg, majdnem lejárt az ideje. Pont a szinezés miatt nyitottam ekkora összeggel, s pont emiatt szívom be...

    Turnön volt kb. 20%-a, arra megéri neki pot értékű nyitást megadni? Főleg, hogy már all-in vagyok? Nem hiszem.


    ***** Hand History for Game 6358846519 *****
    $10 USD NL Texas Hold'em - Wednesday, September 26, 01:16:51 ET 2007
    Table Table 130789 (Real Money)
    Seat 9 is the button
    Total number of players : 10
    Seat 1: Valezius ( $2 USD )
    Seat 2: tny_dncr ( $22.67 USD )
    Seat 4: Twerp56 ( $2.78 USD )
    Seat 5: PeterPan2000 ( $4.85 USD )
    Seat 6: Fez0720 ( $1.90 USD )
    Seat 7: Gregorio_54 ( $7.04 USD )
    Seat 8: CamiloAlz ( $7.22 USD )
    Seat 9: lejaguar ( $14.91 USD )
    Seat 10: omac80 ( $21.95 USD )
    Seat 3: kisvarazslo ( $7.02 USD )
    omac80 posts small blind [$0.05 USD].
    Valezius posts big blind [$0.10 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to kisvarazslo [ ]
    tny_dncr calls [$0.10 USD]
    kisvarazslo raises [$0.50 USD]
    Twerp56 folds
    PeterPan2000 folds
    Fez0720 folds
    Gregorio_54 calls [$0.50 USD]
    CamiloAlz calls [$0.50 USD]
    lejaguar folds
    omac80 folds
    Valezius folds
    tny_dncr calls [$0.40 USD]
    Pot 2 ** Dealing Flop ** [ , , ]
    tny_dncr checks
    kisvarazslo bets [$1.50 USD]
    Gregorio_54 calls [$1.50 USD]
    CamiloAlz folds
    tny_dncr folds
    Pot 4,8 ** Dealing Turn ** [ ]
    kisvarazslo is all-In [$5.02 USD]
    Gregorio_54 calls [$5.02 USD]
    ** Dealing River ** [ ]
    kisvarazslo shows [ , ]two pairs, Aces and Twos.
    Gregorio_54 shows [ , ]a flush, Ace high.
    Gregorio_54 wins $14.44 USD from the main pot with a flush, Ace high.
    Utoljára módosítva: Littlemage által: 2007. 09. 26. 06:51

  2. #2
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Ez teljesen jól volt megjátszva, és hosszú távon nyerő leszel vele!
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hozzászólások
    130

    Alapbeállítás

    Jól játszottad meg és az olyan hülye fishek ellen akik ezt a turnön nem tudják dobni azok ellen tök mindegy h mennyit emelsz floppon ez a pot overbetre se dobtta volna(bár 3ember ellen azért sztem emelj potot)

  4. #4
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Ahogy mondani szokás emeléseddel megzavartad és hibára kényszerítetted. UI a turnnél volt 8 outja, tehát az emelésedet komoly hiba volt megadnia, hiszen olyan 1.1 az 1-hez volt a potods.
    Btw én most már NL20-on TPTK-el inkább pot kontrolt próbálok, mert normális ember ezt az föléemelést csak két párral vagy drillel adja...

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 12.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    204

    Alapbeállítás

    Azért az ellenfél mentségére legyen flopra már négy színe volt!
    Miért dobta volna el a flush esélyt? Én is simán megadtam volna turn után az all int. (5$)!!! Ja és semmi köze a bad beat -hez.

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Nem lett volna igazad papacsa. A pot volt 9 USD körül. Ebbe kellet berakni 5 USDt. pot ods 9 az öthöz. Implied odsz ugyanez, hiszen allin vagytok. A fulshöd mondjuk 20% hogy lejön, más outod nem nagyon van.
    Számoljunk:
    Mondjuk teszed 20% blöffre (ebből nem vered mindíg, hiszen neked semmid nincs, legye mondjuk 10% hogy vered, ha nincs meg) a maradék 80%-ból úgy 68-ban vesztesz, 12%ban nyersz.
    Azaz: Fold 0 USD
    Call: (0,1+0,12)*9-0.68*5 = 2,16-3,4.

    És akkor még nem számoltunk, hogy lehet, hogy megvan a flusod de ver egy fullal, vagy egy magasabb flusshel. Clear fold
    Utoljára módosítva: illese által: 2007. 09. 26. 13:40 Oka: Bocs nem 14-et nyersz, csak 9-et

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hozzászólások
    130

    Alapbeállítás

    A bad Beat azt jelenti h esélyesebb lappal veszteni (persze általában nagy partikra használják amikor pl fullt ver magasabb full stb de itt is használható) itt a K,A esélyesebb volt mint a flushdraw amugy floppon meglehet adni bár ha ellenfeled agressziv akkor tudhatod h a turnön ujra emelni fog és a 35% nem a turnre értendő hanem riverig + a draw megadások több ember ellen jók. Turnön mér adná meg a flushdraw az allint?

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 12.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    204

    Alapbeállítás

    illese

    Szépen kifejtetted, igazad is van részben, de akkor is! Ha nekem mondjuk van ezzen a siteon 200$ bankrollom nem egy vacak 5$ megadásán fog múlni az all-in. Nem tudhatjuk mennyi bankrollja van!
    Persze szép amit kiszámoltál (igaz), de ezek puszta számok, riverig megy a party!

    FairName
    A bad Beat azt jelenti hogy esélyesebb lappal veszteni (persze általában nagy partikra használják, amikor pl fullt ver magasabb full stb de itt is használható) ÉN jól írtad le de én is a termeknél használt bad beatre gondoltam. Full fölött szokták általában a termeknél megadni.

  9. #9
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 07. 03.
    Hely
    Fótliget
    Hozzászólások
    1.461

    Alapbeállítás

    Bocs, tökre nem értem. Ez nem bankrolról szól. A számítás azt mutatja, hogy ha végtelenszer (nagyon sokszor játszod ezt) akkor nyerni vagy veszíteni fogsz. Allin szituban így kell számoni, hacsak nincsenek különleges képességeid, hogy megérezd a köv. lapot. Ha nem allin azért nehezebb, mert nem tudod, ki fog-e fizetni. A flushel nehezebb a helyzet (aka kicsi az implied odsz) mert elég jól látszik.

    A bankrol azért nem érdekes, mert a jelen partiban csak az asztalnál levő pénze játszik. Ha lenne még 300 dollárja mindkettőtöknek (nem a párnában hanem csipben) akkor korrekt lenne a megadás.

  10. #10
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Határeset. Néha sajnos vki 2-est is fog ilyenkor mutatni. De fishek ellen be lehet pakolni a pénzt, főleg, hogy lehet flöss húzójuk, illetve ászuk rosszabb kísérővel.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •