Eredmény: 1 - 7 (7) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás Axs megjátszása

    Érdekelne, hogy szerintetek hogy érdemes megjátszani az Axs lapokat, ahol az x mondjuk 2-9.
    Ugye A2s-A5s-ig benne rejlik a két pár, sor, sorhúzó, ill. a legnagyobb fegyver a flush, ill. flushhúzó.
    Ugye a csak sima a A párral nem érdemes izmozni a kicsi kicker miatt.
    Az A6s-A9s-re érvényesek ugyanezek, kivéve a sor, ill, sorhúzót.

    Érdekelne, hogy hogy játszátok meg őket. Emeltek-e valamelyikkel hátsó pozícióban? Mekkora emelést adtok meg vele?

    Bár a 6 fős asztalon nagyjából az indulótáblázat alapján képben vagyok.

    Változik-e ez 10 fős asztalon, s mennyire?

  2. #2
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Amennyiben nem szeretnénk nehéz helyzetbe, sok tapasztalatot igénylő szituba keveredni a flop után, akkor az első két helyről el lehet dobni az A8s-A2s lapokat. A9s+ lappal emelnék innen is. Hátsóbb poziból pedig mindegyik Axs-sel emelnék. Persze a gyengébb idegzetűek eldobhatják középről az A2s-A5s lapokat.

    Amennyiben emelnek előttem, akkor többnyire csak akkor adom azt meg, ha van még plusz egy megadó, és mindenki full stack. Kell az implied odds!

    SB-ről és BB-ről nem szívesen adom meg Axs-sel az emelést, hacsak nem legalább két ellenfél ellen nézhetek flopot, akik közül az egyik egy fish. Az előző esethez hasonlóan persze mindkettő legyen full stack.

    Az eddigiek 6 maxra vonatkoztak. Full ringen a megadáshoz hasonló paraméterek kellenek, míg a preflop emeléshez jó pozíció. Előlről és középről inkább fold.

  3. #3
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Ha UTG-ben ülök, akkor ATs+ -al emelek. Tudom, hogy a tábla nem ezt írja, de nem érzem magam elég tapasztaltnak a flop után, hogy ennél rosszabb lapokkal menjek.
    MP-ben A9s+ emelő.
    CO és BTN-ben AXs emelő lap, ekkor már a vakot próbálom rabolni.
    SB-ben és BB-ben emelést nem adok meg AXs lappal, ahol x<T a rosz pozícióm miatt, sőt, ha mindenki dobja, akkor is csak A5s+ lappal emelek, a kisebbeket eldobom.

    Amit w2p ír, természetesen az a hivatalos, de sok tapasztalatot igényel.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  4. #4
    Őstag Godmode avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.742

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    CO és BTN-ben AXs emelő lap, ekkor már a vakot próbálom rabolni.
    SB-ben és BB-ben emelést nem adok meg AXs lappal, ahol x<T a rosz pozícióm miatt, sőt, ha mindenki dobja, akkor is csak A5s+ lappal emelek, a kisebbeket eldobom.
    ha rabolni akarsz es MINI 3-betet kapsz, akkor mi a "calling ranged" (nem jut jobb szo eszembe )? Ha OOP vagy (SB/BB), akkor mivel 3-betelsz/squeeze-elsz (persze az A-os lapokbol) es mivel csak hivsz?

  5. #5
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet Godmode eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha rabolni akarsz es MINI 3-betet kapsz, akkor mi a "calling ranged" (nem jut jobb szo eszembe )?
    A minbetre többnyire elég jó a pot odds és az implied odds. És általában a fishek min. 3bet-elnek, így többnyire call azokkal az Axs lapokkal, amelyekkel ugyebár emeltem.
    Idézet Godmode eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha OOP vagy (SB/BB), akkor mivel 3-betelsz/squeeze-elsz (persze az A-os lapokbol) es mivel csak hivsz?
    Mindig: AK+
    Sokszor AQs és AQ lapokkal is, de azért ez nem feltétlen jellemző.
    Néha ATs+ lapokkal is (kb. 5-ből 1xer).

  6. #6
    Őstag Godmode avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.742

    Alapbeállítás

    ezt en is igy gondoltam...

  7. #7
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindig: AK+
    Sokszor AQs és AQ lapokkal is, de azért ez nem feltétlen jellemző.
    Néha ATs+ lapokkal is (kb. 5-ből 1xer).
    AQ-ra, sőt még AQs-re sem squeezelnék pozíción kívül, kivéve, ha mindkét játékos nagyon laza 18+ pfr.

    Egyébként ha "all fold" van BTN-ig, aki emel (jó eséllyel vaklopás céljából) akkot Ti SB-ből/BB-ből nem 3beteltek AJ-re? Vagy KQ-ra? Mert én egyre inkább szoktam, és fel is teszem magamnak és Nektek a kérdést, hogy vajon helyesen csinálom-e ezt. Nyilván nem egy 12/5-ös játékosnál csinálom ezt, de mondjuk egy 16/12-esnél már biztosan...
    Mit gondoltok?
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •