Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás Élő MTT szituáció,bet sizing kérdés...

    5+1 es Deep Stack verseny, egy pesti klubban
    44 induló, első 5 fizet
    Döntő asztalon még 9-en vagyunk játékban, vakok 4k-8k átlag stack kb. 180-190k.Az asztal teljesen be van feszülve, hívás csak lappal, 3 bet csak monsterrel, néhol érdekes (értsd: nagyon nit) dobás.
    Rólam kialakult kép a döntő asztalon, feszes,(mentségemre szóljon se szituációm,sem lapom nem volt akcióra) a régebbi asztalokról maradhatott meg max két embernek, pár light 3betem, és pár mutatott bluff.
    Szval ebben a szituban UTG-ben 150k-val ülök 88-cal...
    Ilyenkor mi a normális bet size? 2,5-3-4 nagyvak, vagy push? Esetleg akár fold is szóba jöhet?
    Utoljára módosítva: kidelpiero által: 2009. 11. 25. 02:21

  2. #2
    PSOP III. bajnok benya avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 01.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    222

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    5+1 es Deep Stack verseny, egy pesti klubban
    44 induló, első 5 fizet
    Döntő asztalon még 9-en vagyunk játékban, vakok 4k-8k átlag stack kb. 180-190k.Az asztal teljesen be van feszülve, hívás csak lappal, 3 bet csak monsterrel, néhol érdekes (értsd: nagyon nit) dobás.
    Rólam kialakult kép a döntő asztalon, feszes,(mentségemre szóljon se szituációm,sem lapom nem volt akcióra) a régebbi asztalokról maradhatott meg max két embernek, pár light 3betem, és pár mutatott bluff.
    Szval ebben a szituban UTG-ben ülök 88-cal...
    Ilyenkor mi a normális bet size? 2,5-3-4 nagyvak, vagy push? Esetleg akár fold is szóba jöhet?
    88k=11vak<15vak = push , fold soha

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet benya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    88k=11vak<15vak = push , fold soha
    hopsz elírtam, vagyis töröltem és nem teljesen jól írtam vissza..szval lemaradt h 150k-s stackkel 88cal ülök UTG-ben

  4. #4
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 04. 09.
    Hozzászólások
    35

    Alapbeállítás

    raise 18k. ha van ss 70-90 körül annak call ai, ha tényleg nit nagystack tolja vissza akkor esetleg el lehet dobni. 100-110 k-val sima openpush. 3-4 bb-nek semmi értelme, ha visszatolják és dobod akkor 1-2 bb-vel többet buksz.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Ilyen esetekben 18-20K-ig szoktam emelni, más kérdés, hogy a kis emelést egy ilyen élő versenyen általában egy játékos középről és a nagyvak is tartani szokta. Ha ez a helyzet, akkor lehet, hogy egy 3BB-s emelés is beleférhet, hiszen semmiképpen nem akarunk két megadót ebben a helyzetben. Ennél nagyobb emelésnek viszont nincs sok értelme, csak pénzkidobás.

  6. #6
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 08. 15.
    Hozzászólások
    1.271

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen esetekben 18-20K-ig szoktam emelni, más kérdés, hogy a kis emelést egy ilyen élő versenyen általában egy játékos középről és a nagyvak is tartani szokta. Ha ez a helyzet, akkor lehet, hogy egy 3BB-s emelés is beleférhet, hiszen semmiképpen nem akarunk két megadót ebben a helyzetben. Ennél nagyobb emelésnek viszont nincs sok értelme, csak pénzkidobás.
    még ha így lenne. ilyen élő donkamenteken sokszor 5-6 játékos is becallol 10-12 bb-ből... pre mehet olyan 22-ig, a többit birsland leírta.

  7. #7
    Őstag Agitator avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hely
    Budaörs
    Hozzászólások
    1.234

    Alapbeállítás

    Ilyen asztalon amit írtál a 18-20K szerintem is elég.
    ReggieHammond: Hogy a f.szba tudtál megadni egy allint 5-3o-val??
    Agitator: Ez a levelling!

    www.agitatorcoaching.com - Another way to (bankroll) die

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Matusow!

    Alapjában véve egyetértek veled, de amit leírtál, az inkább az ilyen versenyek korai szakaszára igaz. Tapasztalataim szerint a döntő asztalon a játékosok többsége befeszül még akkor is, ha ilyen kis tétű versenyről beszélünk, úgyhogy az 5-6 megadót ebben az esetben túlzásnak tartom.

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még annyi kérdésem lenne, hogy benya írta ezt a 11-15 BB-vel, ugye push. Neten egyasztalos SNG-ket szoktam játszani, és ott csak 10 BB-vel szoktam pusholni, 14-15BB-ből még simán próbálkozom 2,5 nagyvakos, néha minraises lopásokkal. Ez hiba?

  10. #10
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még annyi kérdésem lenne, hogy benya írta ezt a 11-15 BB-vel, ugye push. Neten egyasztalos SNG-ket szoktam játszani, és ott csak 10 BB-vel szoktam pusholni, 14-15BB-ből még simán próbálkozom 2,5 nagyvakos, néha minraises lopásokkal. Ez hiba?
    hát annyiból hiba hogy trash lappal, egy resteal pushra dobnod kell nyilván, míg ha te tolod be akkor nemtudnak szutyokkal visszalopni.... én is rászoktam hogy már 14-15 bb-ről inkább push-al lopok..

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •