Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (58) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás Isildur-féle bankroll management

    Nem szoktam cash gamet játszani,de érdekelne az akadémiások véleménye ( nagyoké kimondottan), hogy bankroll építéshez van-e olyan hatásos, vagy netán még hatásosabb is az Isildur féle bankroll management, mint az eddig ismert.
    Tehát, ha mondjuk egy Romsy vagy Want2push féle játékos ( akiknek edge van a mezőny felett) valami oknál fogva kénytelen előlről kezdeni a Bankroll építését. És mindössze 500$ ( 50BI Nl10-re) áll rendlkezésükre. Hogyan tudnának hamarabb visszakapaszkodni Nl1000-re?
    Az eddig ismert normál Br managementtel, vagy egy Isilduréhoz hasonló tematikával? Itt arra gondolok, hogy egyszerre mondjuk 100 dollárt beutalva elkezdeni és amint lehet magasabb tétre lépni, és egy rusht (upswinget elkapva), rövid idő allatt ismét Nl1000- hez közeli téten játszani. Ha meg nem jön be újabb 100 dollár és megint próbálkozni. Persze itt most nem fontos ezekkel a számokkal és limitekkel számolni.

  2. #2
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2007. 09. 03.
    Hozzászólások
    363

    Alapbeállítás

    Én szerintem 5 BI-nel már elég extrém és bátor dolog lenne elkezdeni lépegetni MID majd HS tét után. Teszem azt, 1000$-ból elkezdeni játszani NL200-as asztalokon, óvatosabbak NL100-ról kezdienék.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet tonymontana19 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én szerintem 5 BI-nel már elég extrém és bátor dolog lenne elkezdeni lépegetni MID majd HS tét után. Teszem azt, 1000$-ból elkezdeni játszani NL200-as asztalokon, óvatosabbak NL100-ról kezdienék.
    Itt arra gondoltam, hogy mondjuk 100$-ból meg nyitni vagy 8-10 10$-os asztalt ( magasabb tét esetén HU asztalt) ,és 200-300 dollárnál már ülni is Nl 20-ra, és így tovább, nullázás esetén ismét kezdeni...

  4. #4
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2007. 09. 03.
    Hozzászólások
    363

    Alapbeállítás

    Így is jó

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet kidelpiero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itt arra gondoltam, hogy mondjuk 100$-ból meg nyitni vagy 8-10 10$-os asztalt ( magasabb tét esetén HU asztalt) ,és 200-300 dollárnál már ülni is Nl 20-ra, és így tovább, nullázás esetén ismét kezdeni...
    Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de azt is vélelmezem, hogy valami olyasmi jár a fejedben, így csak egy felelősségteljes választ lehet adni neked:

    NE IS GONDOLJ RÁ!!!

    Viktor is sokkal jobban járt volna, ha nem csak pókerezni (legalábbis HU NL) tudna, hanem lenne némi önkontrollja is. Csak saját magának köszönheti az egészet!

  6. #6
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Szerintem 4-5 BI-nel (esetleg 10 BI-vel is) W2P vagy akarmelyik profi is csak kuszkodne es gamblerkedne.

    Ha meg barmikor ujratolthet, akkor nem <10 az effectiv br-je, hanem amennyi a penztarcajaban van.

  7. #7
    PA addict cake avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 10.
    Hozzászólások
    2.393

    Alapbeállítás

    akiknek ilyen jellegű grafikonjuk van azokat lehetne kérdezni lino5 Poker Player Ranking and Stats at Full Tilt Poker

  8. #8
    PA addict castor11 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 26.
    Hely
    Bécs
    Hozzászólások
    3.946

    Alapbeállítás

    Ha valóban csak annyi a teljes rollod, akkor szerintem hibás döntés így játszani. Szerintem Isildurnak sem a teljes rollja került fel, gyanítom, hogy van még pénze.
    Javaslom, hogy olvasd át Romsy blogját itt az oldalon, ugyanis ő NL400FR-ről döntött úgy, hogy áttér az SH játékra és NL10-ről indult.
    Fel lehet nézegetni magasabb limitekre is, de tudni kell visszalépni....
    Türelem+tanulás+alázat+BRmanagment=$$$$

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat! Nálam ez nem is jöhet szóba, hiszen eleve egyáltalán nem cash gamezek. SNG-nél és MTT-nél pedig így egyáltalán nem jöhet szóba a roll építés.
    Bajkeverő commentjére reagálva, azért nem mind1, hogy mennyi van fent egyszerre az oldalon mert, maradjunk az 500$ és 50 BI-s példánál. Ha ezt tartjuk mondjuk végig akkor kb 1000$ nál lépünk fel NL20, 2500$ körül Nl50-re és így tovább. Ami viszonylag sok időt vesz igénybe. Ha az elején elkap egy downswing és esetleg emiatt Tiltelünk is nagyon megcsappanhat a rollunk. Míg egy upswing esetén is csak a "vontatott" tempóban tudunk feljebb lépni.
    Isildur ( lehet nem is így épített nagy rollt) esetében, egyszerre max 10BI-t tudunk bukni, mármint ha tiltre kerülünk. Persze egy huzamosabb downswing ugyanúgy tönkretehet, de egy jó széria elkapásával sokkal rövidebb idő alatt játszhatunk ismét a saját limitünkön.
    A példámat persze úgy kell érteni, hogy NL10 alá menni nem opció ( nem az Nl2-4 lenézése miatt), hatalmas edgünk van a mezőnyön, és a bizonytalan idejű poker boomot addig kell kihasználni amíg ennyire egyszerű a mezőny( tehát minnél hamarabb a nagyon nagy tét újbóli elérése a lényeg).
    Ezeket tekintve is teljes ostobaság a fent említett "stratégia"?

  10. #10
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Én $500-ból nl50-en kezdenék és $1000-nál lépnék nl100-ra, $2k-nél 200-ra stb...
    Ha csak 5 bi-em maradna az adott szinten, akkor visszalépnék.
    Ha mindent pontosan betartunk + nem tiltelünk + jelentős edge-ünk van a mezőny felett, akkor szinte lehetetlen tönkremenni.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

Oldal: 1 / 6 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •