Oldal: 1 / 9 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (86) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás Alonso-féle challenge körüli elmélkedések

    Sziasztok!

    Gondolom többen olvastatok, hogy alonso szeretne 100k dolcsit összepokerezni 1k-ból jövö év végéig, ha jol emlékszem 500k hand alatt tervezi veghezvinni.

    Kivancsi lennek a velemenyetekre, mennyire talaljatok megvalosithatonak, ill. szerintetek mi az a minimum összeg, amit el lehet erni.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  2. #2
    PA addict Polacheck avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hely
    Hozzászólások
    3.906

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Gondolom többen olvastatok, hogy alonso szeretne 100k dolcsit összepokerezni 1k-ból jövö év végéig, ha jol emlékszem 500k hand alatt tervezi veghezvinni.

    Kivancsi lennek a velemenyetekre, mennyire talaljatok megvalosithatonak, ill. szerintetek mi az a minimum összeg, amit el lehet erni.
    Szerintem meg lehet csinálni és nem is nagy kihívás, főleg azért, mivel komoly edge van az alacsonyabb limiteken, és a magasabbakhoz is gyorsabban fog alkalmazkodni. Ha kivennie nem kell, akkor reális.
    less qq more pewpew!

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    hát szerintem meg nem.

    ha jól tudom családapa és emellett egy újság főszerkesztője is, azaz csomó idő, energia és főleg feszültség keletkezik neki a játék mellett. emellett nem tudom, hogy SH-et fog-e játszani NL200+, de jópár handnél szakmailag nem tartottam megfelelőnek az írásait, ezért szerintem small-/midstackes kellemetlen napjai is lesznek.

    amúgy pedig tökre kíváncsi vagyok én is.
    Utoljára módosítva: V.Peti által: 2009. 12. 17. 09:39

  4. #4
    PA addict Polacheck avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hely
    Hozzászólások
    3.906

    Alapbeállítás

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha jól tudom családapa és emellett egy újság főszerkesztője is, azaz csomó idő, energia és főleg feszültség keletkezik neki a játék mellett.
    Ezzel nem voltam tisztában. Szerintem egy profi, azaz pókeren kívül más civil munkával rendelkező tapasztalt játékos meg tudja csinálni ezt egy év alatt.

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    emellett nem tudom, hogy SH-et fog-e játszani NL200+, de jópár handnél szakmailag nem tartottam megfelelőnek az írásait, ezért szerintem small-/midstackes kellemetlen napjai is lesznek.
    Ebben meg nem mondanék ellent neked
    less qq more pewpew!

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 04. 19.
    Hozzászólások
    315

    Alapbeállítás

    Idézet V.Peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hát szerintem meg nem.

    ha jól tudom családapa és emellett egy újság főszerkesztője is, azaz csomó idő, energia és főleg feszültség keletkezik neki a játék mellett. emellett nem tudom, hogy SH-et fog-e játszani NL200+, de jópár handnél szakmailag nem tartottam megfelelőnek az írásait, ezért szerintem small-/midstackes kellemetlen napjai is lesznek.

    amúgy pedig tökre kíváncsi vagyok én is.
    szerintem, ha midsztékszen játszik, akkor nyerő is. különben miért erőltetné ott a játékot? (persze,ez nem törvényszerű és lehet h pl nl400-on a rb miatt játszon vki) Nyeréshez vezető út több is van (bár a vesztéshez ennél több vezet ), nem csak az amit egy ember ismer/játszik. Ezzel csak azt akarom mondani,h attól még h te máshogy játszol, és más játékkal nyersz, attól még lehet a tiedtől teljesen eltérő játékkal is nyerni. Nem védeni akarom,vagy ilyesmi,mert nem ismerem alonso-t, csak amennyire az irományaiból lehet.
    Azzal már nagyobb gondja lehet, amit a családról, és újságról írtál. Ha viszonlag gyorsan feljut legalább nl100-200-ra onnan már valószínűleg könnyebben fog menni, ha sokat és fegyelmezetten játszik.

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder Szecsa avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    700

    Alapbeállítás

    Valaki azt elmagyarázza, hogy azon kívül, hogy próbára teszi az embert egy ilyen challenge, mi értelme van? Sokkal többet kereshet(ne) a saját limitjein, és esetleg még feljebb is juthatna. Vagy rosszul gondolom?

  7. #7
    Idegen limpcallatc avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 01.
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    Idézet Szecsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valaki azt elmagyarázza, hogy azon kívül, hogy próbára teszi az embert egy ilyen challenge, mi értelme van? Sokkal többet kereshet(ne) a saját limitjein, és esetleg még feljebb is juthatna. Vagy rosszul gondolom?
    Kivette majdnem a teljes br-ját a pókerből, $1k-t hagyott meg, valószínűleg legalább 20k volt eddig, ha midstakes-en játszott. Gondolom ezt okosan be lehet fektetni. Ugyanakkor $1k kockáztatásával csinál $100k-t egy év alatt, kb. 1000 óra (ez csak tipp) munkával.

    Másik ok lehet, hogy nincs megelégedve a játékával, a hozzáállásával. Lehet hogy nem játszik annyit, és olyan mennyiségben amennyit szeretne, és ehhez motiváció kell Neki. Most ország/világ előtt kimondja, hogy mit akar elérni. Ha ezután nem játssza le a tervezett mennyiséget, az elég nagy felsülés lenne. Ugyanakkor, ha tartja magát a tervhez és magasabb téteken is tudja hozni a 3-4 BB/100-at, az pedig igen nagy elismerést fog kiváltani szerintem a hozzáértőkben, mivel ezt csak a legjobbak tudják, ha jól tudom. Tehát motiváció van negatív és pozitív irányba is.

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 20.
    Hely
    Nagykovácsi
    Hozzászólások
    282

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Gondolom többen olvastatok, hogy alonso szeretne 100k dolcsit összepokerezni 1k-ból jövö év végéig, ha jol emlékszem 500k hand alatt tervezi veghezvinni.

    Kivancsi lennek a velemenyetekre, mennyire talaljatok megvalosithatonak, ill. szerintetek mi az a minimum összeg, amit el lehet erni.
    Kis utánnaszámolás után szerintem sima ügy még ultra szigorú BR management-el is csak 560k kéz kell hozzá - 30BI-s lépéseknél pedig bőven 500k alatt megvan....

    Strict BR management (level up at 40 BI):
    NL25 - 40k kéz 5BB/100-al - 1000 USD (totál BR 2k)
    NL50 - 50k kéz 4BB/100-al - 2000 USD (totál BR 4k)
    NL100 - 66k kéz 3BB/100-al - 4000 USD (totál BR 8k)
    NL200 - 80k kéz 2,5BB/100-al - 8000 USD (totál BR 16k)
    NL400 - 100k kéz 2BB/100-al - 16000 USD (totál BR 32k)
    NL600/1000 -225k kéz 2BB/100-al - 72000 USD (totál BR 100k)

    Összesen 561k kéz 40BI-vel

  9. #9
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 03. 14.
    Hozzászólások
    185

    Alapbeállítás

    Idézet Poszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kis utánnaszámolás után szerintem sima ügy még ultra szigorú BR management-el is csak 560k kéz kell hozzá - 30BI-s lépéseknél pedig bőven 500k alatt megvan....

    Strict BR management (level up at 40 BI):
    NL25 - 40k kéz 5BB/100-al - 1000 USD (totál BR 2k)
    NL50 - 50k kéz 4BB/100-al - 2000 USD (totál BR 4k)
    NL100 - 66k kéz 3BB/100-al - 4000 USD (totál BR 8k)
    NL200 - 80k kéz 2,5BB/100-al - 8000 USD (totál BR 16k)
    NL400 - 100k kéz 2BB/100-al - 16000 USD (totál BR 32k)
    NL600/1000 -225k kéz 2BB/100-al - 72000 USD (totál BR 100k)

    Összesen 561k kéz 40BI-vel
    Igazad van.
    Bár ez nem ultra szigorú Bankroll managemant..40 bi nehezen lenne annak nevezhető.
    Másrészt te ptBB/100-akat írtál nem sima BB/100-at.

    Egyébként megvalósíthatónak tűnik.

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 03. 20.
    Hely
    Nagykovácsi
    Hozzászólások
    282

    Alapbeállítás

    Idézet MarbleGuy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazad van.
    Bár ez nem ultra szigorú Bankroll managemant..40 bi nehezen lenne annak nevezhető.
    Másrészt te ptBB/100-akat írtál nem sima BB/100-at.

    Egyébként megvalósíthatónak tűnik.
    Igen, ezek PTBB/100-ak - jómagam 36 BI-s level-upot alkalmaztam, és sokszor le lettem hurrogva, hogy milyen szuper szigorú vagyok és mennyi $-t vesztettem amiatt mert ilyen lassan lépegettem

Oldal: 1 / 9 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •