Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (40) összesen
  1. #1
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Boldogtalan Twitter: fórum és blog gyilkos?

    Nagyon nem tetszik ez az új trend. Ezzel a véleménnyel lehet nem vagyok egyedül, ha még is, elnézést a kitörésemért, akkor az én bajom.

    A következő problémákat látom:

    1. nagy kuszaság, mindenki írja a magáét rendezetlenül
    Mintha egy nyers vázlatot látnál, amiből lehetne formálni egy szép tartalmas blog bejegyzést.
    Ebből következik, hogy nehezen követhető, tehát el sem olvasom, viszont így lemaradok olyan infókról és storykról, amiket pedig szívesen olvasnék más formában.
    2. hh postok
    Romsy blogjában olvasom, hogy fog majd sok handet betenni twitterre. Mint ahogy sokan mások is ezt teszik ahelyett, hogy szépen címmel ellátva fórumba kerülne elemzésre, tanulásra. Rendezett forma helyett kapunk egy nagy katyvaszt, a platform miatt kisebb hellyel a magyarázatokra, noés persze körülményesebb előkotorászási lehetőséggel, aki esetleg nem minden órában frissít a neten.
    3. Egyéb fórum témák, offok összekuszálása
    Csak egy példa: megnézel egy filmet, és írsz róla egy gyors összecsapott rövid véleményt twitteren, a filmek topik meg közben pang. Aki pedig szeretne film kritikákat olvasni a kedves fórumozóktól, keresgélheti őket a twitteren (esélytelen megtalálni) ahelyett, hogy az arra alkalmas fórum topikban rendezetten és normálisabb terjedelemben olvashatna róla.
    4. Floodolás: ez kissé provokatív lesz, szerintem tele van trashel az egész, kit érdekel épp mekkorát szart a kutyád a parkban, odaégetted a reggelidet, vagy leesett a lyuksora az ellenfélnek?
    Nem mondhatod, hogy ezeket ne olvassam, mert "muszáj", hiszen akadnak köztük értelmes dolgok is, amiket szívesen olvasna az ember. Fórumon tök egyszerű az egész: nem nyitod meg a bad beat topikot, vagy akármi mást, ami épp nem foglalkoztat.

    Így hirtelen ez a négy pont jutott eszembe, de később lehet tudnék még írni párat. Széllel szemben pisálok, tudom, mégis hátha akadnak még rajtam kívül páran, akik hasonlóan gondolják, és esetleg maradnak a régi jól bevált közlési formáknál, a fórumoknál és blog bejegyzéseknél. De legalábbis kompromisszumos megoldásként a twitterezők maradjanak ugyanolyan lelkesek ezeken a platformokon is, még ha ismételni is kell önmagukat.

    Peace - R1per2
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2009. 12. 17. 14:41
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  2. #2
    Fanatikus tag Valetudox avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    388

    Alapbeállítás

    Alap:
    Részben igazad van, de sztem a blog es a twitter bőven meg kell, hogy férjen egymás mellett. Ahogy írtad a twitter egy vázlat és a blog meg ennek a vázlatnak a kifejtése. Rengeteg olyan apróság van amiről felesleges lenne egy teljes blogbejegyzést készíteni, viszont azért nem rossz ha kiírja magából az ember.

    pl.: látok egy *****jó csajt az utcán lefotózom már tolom is ki a twiterre a telefonomról. Erről blogbejegyzést nem fogok csinálni.

    Film:
    A filmes dologgal pont ugyanez a véleményem. Nincs kedvem filmkritikát írni, egyszerűen csak tudatni akarom a világgal, hogy *****jó volt az avatar akkor leírom, hogy mások is nézzék meg.

    Poker:
    Szintén az előző. Egy általadnak érdekes handet bemásolsz twiterre, aztán majd ha összegyűlt egy jó nagy adag akkor tolsz belőle blogbejegyzést. Romsy pl így csinálta és sztem teljesen jó.

    Szerintem nincs baj vele, egyszerűen rendesen kell tudni használni mindkettőt.
    Utoljára módosítva: Valetudox által: 2009. 12. 17. 14:50

  3. #3
    PA addict Polacheck avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hely
    Hozzászólások
    3.906

    Alapbeállítás

    A twitter tényleg nem arra lett kitalálva, amire itt mindenki használja (köztük én), hiszen valóban struktúrálatlan és egy ömlesztett folyam az egész.

    Viszont cirka fél év és simán lehet, hogy az egész fórumozósdi eltűnik a wave-nek hála. Az pontosan a fórumok, levelezőlisták kiváltására született, szerintem a csoportos kapcsolattartásra az egyik legjobb mód, bár még erősen bétás, de a google nagyléptékben melózik rajta, hogy sokkal jobb legyen. Struktúrált, szerkeszthető, ráadásul online. Nekem nagyon bejön. A napokban a dc-n már elindult az első pókeres ssnl wave én ebben látom most a jövőt.

    A fórumozósdi szerintem lassan a háttérbe fog szorulni és az új kommunikációs csatornák fogják felváltani. A microsoft is dolgozik a raindropson amiről egyelőre nem sokat tudunk, de elvileg a wave ellen indítják majd, tehát simán várhatunk onnan is generációváltást.
    less qq more pewpew!

  4. #4
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    155

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...Széllel szemben pisálok, tudom, mégis hátha akadnak még rajtam kívül páran, akik hasonlóan gondolják, és esetleg maradnak a régi jól bevált közlési formáknál, a fórumoknál és blog bejegyzéseknél. De legalábbis kompromisszumos megoldásként a twitterezők maradjanak ugyanolyan lelkesek ezeken a platformokon is, még ha ismételni is kell önmagukat...
    Szerintem is széllel szemben...
    De az utolsó mondatodban van a kulcs és remélem, hogy ez így is lesz, azaz akik nyomogatják a twittert ezerrel, azért még jelentkeznek majd blogbejegyzéssel, fórumhozzászólással is.
    Mondjuk attól én is félek, hogy nem így lesz, mert Zehy úr példuál le se szarja a blogját (meg a topikját is) egy ideje, pedig szívesen olvasnák szerintem a népek az upswinges időszakát is, dehát ha nem hát nem.

  5. #5
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon nem tetszik ez az új trend.
    1. Nem akarok blogot írni, nem akarom megfogalmazni, az elmúlt egy hónapot, pont azért tértem erre, mert egysoros baromságokat akarok irogatni. Sőt, tovább megyek, filmtrailert, youtube zenét vagy éppen cipőket, nem az akadémiára akarok linkelni, ezért mentem el ebbe az irányba. Ilyen egysorokra van időm és energiám.

    2. Egy csomó olyan hand van, amit nem kell elemezni, csak postolod, h más is lássa v csak magadnak, h megtaláld gyorsan ha kell. Nemtom, én nem postolok egy ideje se ide, se oda, de ha twitterre tenném fel őket, akkor az emiatt lenne.

    3. Írok ide is, oda is, ezzel sincs sztem gond.

    4. Ez egyéni, én arra használom a twittert, ha bármi közlendőm van. Legyen az a kutyám szarása, vagy esetleg, h épp mit reggeliztem. Nem az akadémiának írok, nem kértem sose, h tegyenek ki. Pont azért twitter és nem akadémia, mert személyes dolgokat is megosztok, amit itt nem tehetek v nem akarok tenni az off miatt.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  6. #6
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    Idézet Zehy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. Nem akarok blogot írni, nem akarom megfogalmazni, az elmúlt egy hónapot, pont azért tértem erre, mert egysoros baromságokat akarok irogatni. Sőt, tovább megyek, filmtrailert, youtube zenét vagy éppen cipőket, nem az akadémiára akarok linkelni, ezért mentem el ebbe az irányba. Ilyen egysorokra van időm és energiám.

    2. Egy csomó olyan hand van, amit nem kell elemezni, csak postolod, h más is lássa v csak magadnak, h megtaláld gyorsan ha kell. Nemtom, én nem postolok egy ideje se ide, se oda, de ha twitterre tenném fel őket, akkor az emiatt lenne.

    3. Írok ide is, oda is, ezzel sincs sztem gond.

    4. Ez egyéni, én arra használom a twittert, ha bármi közlendőm van. Legyen az a kutyám szarása, vagy esetleg, h épp mit reggeliztem. Nem az akadémiának írok, nem kértem sose, h tegyenek ki. Pont azért twitter és nem akadémia, mert személyes dolgokat is megosztok, amit itt nem tehetek v nem akarok tenni az off miatt.
    jól beszél az öreg

    + pl. Romsy féle handek: szerintem simán reális h valakinek ott tetszik egy hand és\vagy érdekli és megkérdezi h itt mit gondoltál, mi miért történt stb. és akkor pl. Rosmy vagy akárki más postolja a HH-t úgy h leírja h gondolatait ha van kedve\ideje\ereje vagy pl. a köv blogjában kielemzi stb.

    + lehetőésged van saját twittert csinálni, és Te választod ki kit akarsz követni. Ha az az ember akire kiváncsi vagy, nem olyan minőségben ír ami neked tetszik, akkor ez van.

    De pl. szerintem jobb ha a bad beateket nem fórumra ömlesztik az emberek hanem kisírják magukat a kistwitterükön. És mivel kb. 1-2 soros updatekről van szó, olyannak időrablónak se nevezném mint egy 1.5 oldalas blogbejegyzést aminek a végén kiderül,hogy az egész online poki rigged.
    It's just a ride.

  7. #7
    Handelemző medgypeti avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    3.055

    Alapbeállítás

    Idézet bravesoul eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    + lehetőésged van saját twittert csinálni, és Te választod ki kit akarsz követni. Ha az az ember akire kiváncsi vagy, nem olyan minőségben ír ami neked tetszik, akkor ez van.
    Ott a pont.Aki nem érdekel, nem olvasod, ennyi.
    Én is azért kezdtem twitterezni, mert összeszedett blogpostokat lusta vagyok megírni rendszeresen.140 karaktert előbb dobok össze.
    Utoljára módosítva: medgypeti által: 2009. 12. 17. 15:42
    “Just because I'm losing,doesn't mean I'm lost,doesn't mean I'll stop,doesn't mean I will cross.”

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 11. 02.
    Hozzászólások
    973

    Alapbeállítás

    ez az egész twitter nem azért lett kitalálva hogy ha offline vagy akkor sms-en keresztül tudj közzétenni ezt-azt? viszont hogy chatként használjátok azt én sem értem.

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.580

    Alapbeállítás

    Ennek külön topicot nyitni, szerintem fölösleges volt, de ha már belekezdtünk:

    Magadból indulsz ki. Engem például sokkal jobban érdekel, hogy Zehynek éppen milyen cipő tetszik, mint az, hogy épp upswingje van és részletesen elemezi a handjeit. Mindenki más, nem lehet soha semmit úgy csinálni, hogy mindenkinek jó legyen.

    A trend jelenleg ez, most épp erre is van igény, szvsz bőven megfér. Ha engem kérdezel egyáltalán nem öli meg se a fórumot, se a blogot. I can tell, mert látom a számokat!

    Szóval no worrys! Fölösleges aggodalom.

  10. #10
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet prims eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez az egész twitter nem azért lett kitalálva hogy ha offline vagy akkor sms-en keresztül tudj közzétenni ezt-azt? viszont hogy chatként használjátok azt én sem értem.
    Akkor nem lenne webes alapú elsősorban.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •