Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (44) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás IPoker fix limit mennyország vége - merre tovább?

    Azt hiszem, fontos válaszúthoz érkeztem, ezért gondoltam megkérdezlek titeket is a hogyan továbbról, ebből baj nem lehet. Talán néhányan emlékeznek még rám, ha olvasták a blogomat. Leírom itt, mi történt azóta:

    Az elmúlt egy év viszonylag eseménytelenül telt el. Nagyon jó rakeback ajánlatokat kaptam ipokeres termektőla Paddy Powertől és a Boyle-tól. Nem akartam konfliktusba kerülni a Pókerakadémiával, ezért inkább nem írtam semmit a blogomba, mivel az amúgy is főleg erről szólt volna. A nyereségem érdekesen alakult, mert szerintem egy nagyon kicsit nyerő voltam FL FR 1/2-n (nagyon kemény vidék, ha valakit érdekel), de az óhatatlanul bekövetkező downswingek miatti tilt összességében elvitt egy apró minuszba. Ezt viszont a rakeback vastagon kárpótolta (volt, hogy 100% felett jött ki a különböző rakeracek és promóciók miatt). De ezeknek a dealeknek vége. Most a Victor Chandleren játszom, ahol hasonlóan jó dealt kaptam, de ha valaki olvassa a 2+2-t akkor számára nyilvánvaló, hogy ingoványos talajon járok és valószínűleg ez sem tart már sokáig. Most arra számítok, hogy az iPoker forgalma nagyon le fog csökkenni, akár 30-40%-ot is (máris visszaesett 5%-ot), ezen belül a fix limit még jobban visszaesik, akár teljesen be is halhat (ez a nyárhoz képest máris majdnem 30%-ot visszaesett). Ráadásul titokban a rake-t is emelték, ezen felül Euro asztalokat vezettek be, ahol több a rake, de kevesebb a bónusz meg a PT sem működik, jön a contributed bónusz és ugye a jó dealeknek is vége. Lehet, hogy a több hal és a nyugodtabb körülmények miatt még visszajön valami jobb, de inkább arra számítok, ami az OnGame-en történt másfél éve: ott teljesen kihalt a fix limit. Ezért tekingetek most új területek felé. Ami természetesen a no limit cash gamet jelenti számomra.

    Egy éve már megpróbálkoztam a no limittel, de annak csúfos kudarc lett a vége: ha jól emlékszem, NL20-on veszettem vagy 30 dollárt pár ezer leosztásból, ezért ezzel felhagytam. Igaz, ami igaz, nem optimális körülmények között játszottam. IPokeren próbálkoztam SS stratégiával, ami két dolog miatt nem volt ideális: először is ez azt kívánta volna, hogy ne legyen sok SS az asztaloknál (ez eleve lehetetlen iPokeren), másodszor pedig nem tartottam magam teljesen az előírt stratégiához. És a szerencse sem állt mellém, rövid táv, ugye. Szóval most inkább mással (esetleg máshol) próbálkoznék, és ehhez várok ötleteket, javaslatokat. Ti mit tennétek a helyemben?

    A fentin kívül a no limites tapasztalatom a bónusz freerollokra korlátozódik. Nem tudom, számít-e ez valamit, de ezeken feszes játékkal nagyon sokszor kerültem pénzbe. Igaz, csak egyetlen-egyszer nyertem és van jó pár második helyem.
    Fontos még, hogy olyan helyen akarok játszani, ahol használhatom a PT3-at és lehetőleg a HUD-ot is. Meg hogy nem bankrollt akarok építeni, mert az már megvan, hanem kis kockázattal biztosan behúzni már az elején legalább havi 1-2000 dollárt (bónuszokkal) 80-100e leosztással (már ha lehet 12 asztalon játszani) avagy heti 25-30 óra játékkal. Szerintetek a fenti tapasztalattal reális cél lehet ez valahol? Ha igen, hol?

  2. #2
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    PokerStars Fix limit terén még nem jöhet szóba? Ott van még választék rendesen.

  3. #3
    Őstag WARETRAPS avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hely
    svájci Alpok
    Hozzászólások
    1.319

    Alapbeállítás

    Idézet herrbert74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy éve már megpróbálkoztam a no limittel, de annak csúfos kudarc lett a vége: ha jól emlékszem, NL20-on veszettem vagy 30 dollárt pár ezer leosztásból, ezért ezzel felhagytam
    Hát akkor mindannyian felhagyhatnánk a NLHE 6 max-szal mert abban benne van simán akár 500 leosztásonként a két beülőnyi variancia.
    Ha ennyire nem vagy tisztában a NLHE-mel de a BR megvan akkor kezdj építkezni alulról NL5-NL10-en.
    Teljesen mindegy hol gyakorolsz, a legfontosabb hogy legyen elég asztal az adott limiten. A bónusz lassan fog jönni bárhová mész.
    Válassz RB-es termet. IPN network pl.
    No Time For Nuts

  4. #4
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 08. 14.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás

    Hello herrbert!

    Én is fix limitet játszok, és bizony elég kevés a hal már fix limiten. Full Tilten toltam ezidáig, de mostmár a Pokerstars-on folytatom. Ott van még talán a legtöbb FL-es asztal. Szerintem próbálj meg átállni a 6max asztalokra. Ott még vannak halak. Full ring felejtős 20-25%-os flopnézés és 60 feletti óránkénti leosztás mellett.

  5. #5
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Az ingadozásokat és bankrollt körülbelül úgy kezeld fix limithez képest, mintha a vakok két limittel (1/4-e) lejjebb lennének.
    1/2 fix limit (50cent-1dolcsis vakokkal) 10-25centes no limit vakoknak felel meg, tehát az nl20-as próbálkozásod körülbelül a fix limites játékod magasságának felelt meg ilyen szempontból.

    6max fix limit asztalokkal nem próbálkozol?
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2009. 12. 20. 14:40
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder hosocske avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    993

    Alapbeállítás

    "Meg hogy nem bankrollt akarok építeni, mert az már megvan, hanem kis kockázattal biztosan behúzni már az elején legalább havi 1-2000 dollárt (bónuszokkal) 80-100e leosztással (már ha lehet 12 asztalon játszani) avagy heti 25-30 óra játékkal."

    25-30 óra játék 12asztalon kb 25-30K hand és 12asztalon nem olyan trivialitás játszani egyből

    Ha még sosem játszottál NL HE et valszeg túl nagyok az elvárásaid magaddal szemben, nem szabad egyből igy ekkora pénzekre tervezni, főleg ha megvan a roll, akkor meg annyira ez nem is kéne hogy fontos legyen egyből, inkább hogy belerázodj a NL HE világába...

    Gl

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder zend avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hozzászólások
    961

    Alapbeállítás

    Mivel azt írtad hogy folyamatosan szükséged van 1000-2000 dollár bevételre,ezért gondolom kénytelen leszel párhuzamosan játszani,esetleg stars FL bár a bónuszrendszerük nem az igazi és jövőre ők is átállnak a contriuted rake számitásra,nem tudom mennyire játszottál FL SH-t de ott még találni jó asztalokat középlimiten is és ez kárpótolhat a bónuszrendszer miatt és mellette egy RB-s teremben belerázódni az NL SH-ba.
    Ki mondta hogy a K,A,2,3,4, az nem egy sor?

  8. #8
    Fanatikus tag herrbert74 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 09.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    340

    Alapbeállítás

    Köszi a válaszokat. Elsősorban a NL tanácsok érdekelnének.

    Fix limitre a PS még megoldás lehetne, de nem nagyon bízok benne a bónuszok hiánya miatt. Ráadásul az iPoker+MiniMaxMod kombó nekem jobban bejön, mint a PS szoftvere. Az alacsonyabb rake és a több hal talán valamennyire kárpótolna. Biztos át lehet számítani az alacsonyabb raket rakebackre. Lehet, hogy ez akár 30% is lehet? Kiszámolta ezt valaki?

    Kipróbáltam a 6max-ot is, de eddig nem nagyon jött be, bár talán ennek is megvan az oka. Párhuzamosan játszottam FR-gel, alacsonyabb szinten, szóval, lehet hogy elvitt jó pár tized BB/100-at, hogy feszesen játszom (bár nem túlságosan, FR-en a contributed rakem alig kevesebb az MGR-nél) és néha összekeverem a szinteket. Variancia is bejátszott tuti. Az talán biztató, hogy az utóbbi időben sok asztalt indítottam HU-ban és már nem szívok ezzel annyit mint régen (talán még nyerő is vagyok? Nem hiszem, de majd megnézem).

    Idézet hosocske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    25-30 óra játék 12asztalon kb 25-30K hand és 12asztalon nem olyan trivialitás játszani egyből
    Két éve ebből élek. Úgyhogy de, triviális. A fix limit ráadásul sokkal több döntést kíván, mint a no limit. Az már más kérdés, hogy nyerek-e.

    Idézet hosocske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Ha még sosem játszottál NL HE et valszeg túl nagyok az elvárásaid magaddal szemben, nem szabad egyből igy ekkora pénzekre tervezni, főleg ha megvan a roll, akkor meg annyira ez nem is kéne hogy fontos legyen egyből, inkább hogy belerázodj a NL HE világába...
    Azt nem mondtam, hogy sosem játszottam NL-t. Kilenc hónapig tartott, míg a semmiből profi lettem. Úgyhogy, gondolom, nagy FL és kis NL tapasztalattal három hónap reális cél lehet, hogy ugyanerre a szintre érjek. Hacsak nem abszolút nincs érzékem a NL-hez, amit azért kétlek. Ráadásul a NL-nél ugyanakkora varianciaszinthez (és nyereséghez?) kisebb szint tartozik, mint FL-hez. Valószínűleg a tudásszint is kisebb itt, vagy tévedek?

    Nincs esetleg valakinek egy inaktív Boss-os számlája, amit a jelszót megváltoztatva "kölcsönadna" egy napra? Gondolom, ha beregisztrálok csak úgy, pénz nélkül, elesek a jó lehetőségektől. A szoftverről nem sok jó hallottam, megnézném. A mezőny milyen?

  9. #9
    Fanatikus tag hetya avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 25.
    Hely
    where the wild things are
    Hozzászólások
    367

    Alapbeállítás

    Idézet herrbert74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Nincs esetleg valakinek egy inaktív Boss-os számlája, amit a jelszót megváltoztatva "kölcsönadna" egy napra? Gondolom, ha beregisztrálok csak úgy, pénz nélkül, elesek a jó lehetőségektől. A szoftverről nem sok jó hallottam, megnézném. A mezőny milyen?
    3csillió IPN terem van...
    Nem a legfelkapottabba kell regelni és kész.

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 08.
    Hozzászólások
    452

    Alapbeállítás

    Idézet herrbert74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nincs esetleg valakinek egy inaktív Boss-os számlája, amit a jelszót megváltoztatva "kölcsönadna" egy napra? Gondolom, ha beregisztrálok csak úgy, pénz nélkül, elesek a jó lehetőségektől. A szoftverről nem sok jó hallottam, megnézném. A mezőny milyen?
    Küldtem privit
    The other sharks play Valhalla kills.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •