Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345
Eredmény: 41 - 45 (45) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Pókermatek

  1. #41
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet jefffryys eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Poker probability (Texas hold 'em) - Wikipedia, the free encyclopedia

    Helyesek-e a számítások ezen az oldalon? Elsősorban a "Probability of facing a
    larger pair when holding XX" táblázatra vagyok kiváncsi!
    ránézésre hihetőnek tűnik
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  2. #42
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás odds calculator által adott értékek

    Ha a kilences párommal állok szemben egy A,J ellen, akkor az odds calculator szerint 55,72 % esélyem van 43,98 % ellenében.
    Ha még valaki tartja a fogadást egy A+ kis lappal, mondjuk A,5, akkor nálam van 53,83 % esély, a két ászos lapnál pedig 33,23 % és 9,49 %.
    Ha még van egy harmadik ászos lap, mondjuk A,8 treff, akkor nálam van 54,75 % esély, a három ászos lapnál pedig 28,30, 8,29 és 6,15 %.
    A negyedik ászos lap legyen A,4 káró, ebben az esetben a 9,9 esélye 54,34 % a négy ászos lap pedig 25,55%, 6,97%, 5,17% és 6,24 %.

    Oda szeretnék kilyukadni, hogy attól függetlenül, hogy a pakliból kivettem az ászokat, a kilences pár esélye lényegében változatlan maradt.
    Eközben azonban az ászos lapok esélye csökken a párosodásra, hiszen fogják egymás lapját.
    Ergo a kilences pár esélyének tendenciózusan növekednie kellene.

    Végtelen pakliból oszt az odds calculator vagy lehet annak más oka is, hogy ez mégsem így van?
    Esetleg valamit nem veszek figyelembe?

    Köszönöm!

  3. #43
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    Svodín
    Hozzászólások
    642

    Alapbeállítás

    Idézet ÁradóFolyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha a kilences párommal állok szemben egy A,J ellen, akkor az odds calculator szerint 55,72 % esélyem van 43,98 % ellenében.
    Ha még valaki tartja a fogadást egy A+ kis lappal, mondjuk A,5, akkor nálam van 53,83 % esély, a két ászos lapnál pedig 33,23 % és 9,49 %.
    Ha még van egy harmadik ászos lap, mondjuk A,8 treff, akkor nálam van 54,75 % esély, a három ászos lapnál pedig 28,30, 8,29 és 6,15 %.
    A negyedik ászos lap legyen A,4 káró, ebben az esetben a 9,9 esélye 54,34 % a négy ászos lap pedig 25,55%, 6,97%, 5,17% és 6,24 %.

    Oda szeretnék kilyukadni, hogy attól függetlenül, hogy a pakliból kivettem az ászokat, a kilences pár esélye lényegében változatlan maradt.
    Eközben azonban az ászos lapok esélye csökken a párosodásra, hiszen fogják egymás lapját.
    Ergo a kilences pár esélyének tendenciózusan növekednie kellene.

    Végtelen pakliból oszt az odds calculator vagy lehet annak más oka is, hogy ez mégsem így van?
    Esetleg valamit nem veszek figyelembe?

    Köszönöm!
    Nem marad változatlan az esélyed, folyamatosan nő, hisz mindig 1el több ember van a partiban, nem mindegy, hogy 1vagy 3ember ellen van 50%-od. A másik meg ami miatt nem nő annyira meg az esélyed az a J az egyik ellenfélnél, vedd ki azt és tegyél be helyette egy 9esnél kisebb lapot akkor már 70% fölé megy.
    CsabiST likes this.

  4. #44
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 10. 09.
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet ÁradóFolyó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha a kilences párommal állok szemben egy A,J ellen, akkor az odds calculator szerint 55,72 % esélyem van 43,98 % ellenében.
    Ha még valaki tartja a fogadást egy A+ kis lappal, mondjuk A,5, akkor nálam van 53,83 % esély, a két ászos lapnál pedig 33,23 % és 9,49 %.
    Ha még van egy harmadik ászos lap, mondjuk A,8 treff, akkor nálam van 54,75 % esély, a három ászos lapnál pedig 28,30, 8,29 és 6,15 %.
    A negyedik ászos lap legyen A,4 káró, ebben az esetben a 9,9 esélye 54,34 % a négy ászos lap pedig 25,55%, 6,97%, 5,17% és 6,24 %.

    Oda szeretnék kilyukadni, hogy attól függetlenül, hogy a pakliból kivettem az ászokat, a kilences pár esélye lényegében változatlan maradt.
    Eközben azonban az ászos lapok esélye csökken a párosodásra, hiszen fogják egymás lapját.
    Ergo a kilences pár esélyének tendenciózusan növekednie kellene.

    Végtelen pakliból oszt az odds calculator vagy lehet annak más oka is, hogy ez mégsem így van?
    Esetleg valamit nem veszek figyelembe?

    Köszönöm!
    Tendenciozusan novekedik is az.
    Hisz az elso esetben a egy ember ellen van 55.72%od, mig a masodikban mar ketto ellen 53.83, a harmadikban harom ellen 54.75, s vegul negy ember ellen 54.34.

    Szoval ha tudod, akkor inkabb 4 ember ellen tedd be ilyen esetben, mert sokkal jobban jarsz.
    Wild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild HungarianWild Hungarian

  5. #45
    Fanatikus tag ÁradóFolyó avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 21.
    Hozzászólások
    241

    Alapbeállítás kilences pár Á, nagy lap ellen - versenyszitu

    Értem!
    Vajon van különbség ebben az esetben verseny és cash game között?

    Tegyük fel, a gombon ülök egy verseny középső szakaszában, kezemben 9,9.
    Nagy vak 2000, előttem már volt egy 3bet, azt ketten megadták, én (60.000 zseton) némi gondolkodás után egy jó floppban reménykedve szintén csak megadok.
    Nagy vakból egy játékos (80.000 zseton) all-in megy, a readem alapján szinte biztos vagyok benne, hogy Á+Nagy lap van nála.
    A korábbi emelő és a két megadó hosszas sopánkodás és töprengés után dob.
    Én úgy gondolom, hogy a három dobott lap között volt Ász, legalább egy vagy több.
    Úgy okoskodok, hogy a kézben párommal egyébként is kicsivel 50 % felett állok, a korábban betett zsetonok miatt mindenképpen elég a banki esély a call-hoz.
    Úgy gondolom, hogy ehhez jön még a kézből dobott ász(ok) miatt javuló százalékos esély.
    (Hiszen az Ász most már kisebb eséllyel tud párosodni.)

    Helyesen gondolom vagy az előttem lévő három játékos dobása miatt a javuló százaléknak fuccs?
    (Az előző érveléseteket végiggondolva:-)

    Ksz
    Utoljára módosítva: ÁradóFolyó által: 2017. 08. 05. 21:03

Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •