Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Abdul87HU avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 29.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    607

    Alapbeállítás Élő póker leosztások

    Tegnap voltam élőzni, és érdekelne a véleményetek, döntésetek egy-egy szituációról, de pls kommentálva, mit miért. 3 handről lenne szó:

    Körülmények: Debrecen, pláza, szerda fél9, 2 és fél órája játszanak, 50-100 a tét, minimum 8k beszálló. Az asztal tele: 1 hiperagró trask-talker, 2 értelmesebb, 6 fish, én.

    1. hand:
    UTG vagyok, KK-t kapok, de élő vak 500-ig. Adom. UTG+1 értelmesebb játékos, 1500ig hív, mindenki dob, én még 4500ig. Mondja, h ez slowplayes AA-KK lesz, és call (persze gondolkodott és közben a ****** haverja megkérdezte, h lefejeljen-e amiért visszaemeltem, de végül nem tette...)
    A flop szivárvány és van egy A. Én 5k-ig hívok, ő mosolyogva ("megjött a szetted?") dob.
    Kérdés: pre limp helyett emeljek, mikor utánam agrók vannak csak? pre rr értelmes vagy nagyon árulkodó? flop donk értelmes vagy csak jobb adja? utána elárulta, h milye volt, legyen ez meglepetés.

    2. hand:
    SB vagyok, 55, 500ig emel hiperagró-trashtalker, 2en adjuk. Flop 2-3-4, utóbbi kettő pikk. Én check, BB 700ig, trash 2000ig azonnal emel, én call, BB dob... Turn káró 7, check és ő azonnal emel 5k-ig. Én gondolkodás után eldobtam. A gondolatmenetem később leírom, de kérdem, h Ti mit csináltatok volna végig és turnön is. Itt is megmutatta a végén a lapot.

    3. hand:
    MP kapok AKs, emelek 700ig, trash adja. Flop AKs8, emelek 1200ig, ő vissza 3k-ig. Itt gondolkodtam és emeltem 8k-ig. Erre eldobta, és mondta, hogy szerinte AJ-m van... Na ez ütött, akkor itt value maradt benne, de kérdem, hogy mennyi és hogyan másképp? Már láttam tőle flop rr és turn check behind játékot, nem akartam ezt megkockáztatni. Minraise hülyeségnek tűnik, vagy nem az? Kérdésem megint az optimális játék.

    Köszönöm a válaszokat!
    No brain mode = "That's ****ing lucky game!"

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    1. jó így, de máskor dobd ki elé a 83o-t és pacsizz egyet a fejelni akaró rajjal
    2. fold a 2k-ra, sqz szituban vagy és ha a bb raisel beraktál 2k-t és nem láthatod a turnt
    3. raise jó, inkább 10k-ig csinálnám: A-t, any draw-t nem dob el.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder Abdul87HU avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 29.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    607

    Alapbeállítás

    Köszi a választ.

    Azért leírom ígéretemhez híven, meg h teljes legyen a topic.

    1.: KQo volt nála, és mondta, h AA-KKra tett, de ha jön neki a flop, akkor megszopom... hm... átértékeltem a játékát.
    2.: totál air volt nála (talán J9o), és azért csinálta, mert szín volt a flopon és azt hitte, h színre várok. De azért dobtam, mert ha meg is adom oop az 5k emelést turnön, akkor ha nem A-6-5 érkezik (10 out), dobás lesz riveren, szal számításaim szerint ez megadhatatlan. De amit írtál, annak több értelme van, szóval legközelebb inkább azt veszem figyelembe.
    3.: egyre gondoltunk, azokat a lapokat nem dobja el
    No brain mode = "That's ****ing lucky game!"

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Én is berakok egyet, ami nemrég történt velem, kíváncsi vagyok a véleményekre.
    Kisvárosom helyi kis klubjában történt.Szóval előttem kb 30BB, ellennél, aki véleményem szerint a klub egyik képzettebb játékosa, kb 40-45BB. 600/1200 a vak. Ő UTG-ből emelt 3600-ig, én ezt Hijack-ből megadom, K10s-el. Flop 10 K J, két színnel. Ő 3600-al nyit, én rr 8k-ig, erre ő allin-t jelent. Kérdés: Mi a helyes lépés?
    Később megírom, hogy mit léptem, és hogy mi volt nála. Annyit azért elárulok, hogy ekkor még kb 16-18-an voltunk játékban, és első három fizetett, valamint, hogy később ezzel a sráccal játtszottam a headsup-ot. Illetve csak játtszottuk volna, mert feleztünk...
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  5. #5
    Őstag Yomb1e avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 07.
    Hely
    Jancsika Jancsikaaa
    Hozzászólások
    1.462

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is berakok egyet, ami nemrég történt velem, kíváncsi vagyok a véleményekre.
    Kisvárosom helyi kis klubjában történt.Szóval előttem kb 30BB, ellennél, aki véleményem szerint a klub egyik képzettebb játékosa, kb 40-45BB. 600/1200 a vak. Ő UTG-ből emelt 3600-ig, én ezt Hijack-ből megadom, K10s-el. Flop 10 K J, két színnel. Ő 3600-al nyit, én rr 8k-ig, erre ő allin-t jelent. Kérdés: Mi a helyes lépés?
    Később megírom, hogy mit léptem, és hogy mi volt nála. Annyit azért elárulok, hogy ekkor még kb 16-18-an voltunk játékban, és első három fizetett, valamint, hogy később ezzel a sráccal játtszottam a headsup-ot. Illetve csak játtszottuk volna, mert feleztünk...
    Gondolom azért raiselted hogy betegyétek floppon,szal call.
    Stack the donk!

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    A heavydraw flop miatt raise-eltem.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  7. #7
    Őstag Yomb1e avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 07.
    Hely
    Jancsika Jancsikaaa
    Hozzászólások
    1.462

    Alapbeállítás

    Sztem ha raiselted, hogy védd a lapod és most eldobod az eléggé pézégetés.

    Akkor ezek szerint AQ volt nála és behúztad a 80-20-at
    Stack the donk!

  8. #8
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 08. 15.
    Hozzászólások
    1.271

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is berakok egyet, ami nemrég történt velem, kíváncsi vagyok a véleményekre.
    Kisvárosom helyi kis klubjában történt.Szóval előttem kb 30BB, ellennél, aki véleményem szerint a klub egyik képzettebb játékosa, kb 40-45BB. 600/1200 a vak. Ő UTG-ből emelt 3600-ig, én ezt Hijack-ből megadom, K10s-el. Flop 10 K J, két színnel. Ő 3600-al nyit, én rr 8k-ig, erre ő allin-t jelent. Kérdés: Mi a helyes lépés?
    Később megírom, hogy mit léptem, és hogy mi volt nála. Annyit azért elárulok, hogy ekkor még kb 16-18-an voltunk játékban, és első három fizetett, valamint, hogy később ezzel a sráccal játtszottam a headsup-ot. Illetve csak játtszottuk volna, mert feleztünk...
    preflop fold.
    ha már megadtad, flopon nyilván berakjuk... gondolom megadtad és az AK-ja ment a lecsóba.

  9. #9
    Őstag ZoliHUN avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 19.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    1.450

    Alapbeállítás

    Call, minek emeljük meg a kasszát ha aztán ránktolják és eldobjuk!? Mi volt nála? AK? AQ?

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Read alapján nagyon magabiztosnak tűnt, ezért dobtam. K J volt nála.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •