Oldal: 1 / 10 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (96) összesen
  1. #1
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Felkiáltójel IQ teszt pókereseknek

    IQ teszt pókereseknek

    A teszt

    Itt mindenki beszámolhat az eredményeiről, valamint megbeszélhetjük a teszt kérdéseit is.

  2. #2
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Kár hogy angol:S

  3. #3
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    És aki rosszat ír, az mehet büntibe...

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 03. 12.
    Hozzászólások
    414

    Alapbeállítás

    Jó a teszt, tetszett. Eredményem 116 pont. Volt egy-két nagyon cseles teszt.
    Pl ez: 5/10 NL cashgame 7 handed. Laza vagy passzív, és általában rosszul játszol. Neked és a tight player BB-nek is 3000 dollárotok van. Buttonig dobják, te onnan emelsz As6s-el standard 40-et. Ö adja. Flop: Ac6dJh. BB emel 80-at, te tartod. Turn. BB emel 200-at, te vissza 400-ig, BB vissza 800-ig. Te adod. River: 2s. BB all-int tol a maradék 1900-ával. Mit csinálnál?
    Call vagy fold?
    Na most, ha BB tight, akkor valószínüleg 66-tal, JJ-val, vagy Aj-val adta a preflop emelést, és ment vele végig aggresszívan. Tehát a river all-int nem lehet megadni, én egyértelmű fold. De ha te laza, passzív vagy és általában rosszul játszol, akkor viszont sima call. Na ez beugratós vagy mi a fene??

  5. #5
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Igen, ezen én is sokat filóztam. Sajna már nem emlékszem melyiket x-eltem, de most talán Fold.

    Amennyiben jó az ellenfél, és tudja, hogy mi mindenféle lapokkal játszunk, akkor a turn-ön még visszahív sok lappal, amik közül sok mindent verünk (így AK-val is). Namármost a river-t az olyan lapokkal meg elpasszolja, amik csak a húzó lapjainkat és egypár lapjainkat verik. Hiszen tudja, hogy bármink lehet, akár két pár is nálunk. Az meg túlontúl optimista az ő részéről, hogy pusztán egy pár lapra bepakolunk 3 buy in-t.

  6. #6
    Adminisztrátor Skiboy avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.290

    Alapbeállítás

    Idézet dzsairosz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Call vagy fold?
    Na most, ha BB tight, akkor valószínüleg 66-tal, JJ-val, vagy Aj-val adta a preflop emelést, és ment vele végig aggresszívan. Tehát a river all-int nem lehet megadni, én egyértelmű fold. De ha te laza, passzív vagy és általában rosszul játszol, akkor viszont sima call. Na ez beugratós vagy mi a fene??
    Az eddigi imidzs a laza, passzív és általában rosszul játszó. Ebből kiindulva kell meghozni a jó döntést a játékos helyett, ami sztem fold. Ebben a helyzetben egy ilyen játékos ellen nem blöffölnek. Márpedig a A6 két párral csak egy blöfföt tudna megverni.

  7. #7
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    108 pont, hal vagyok...

    Módosítok: min. 108 pont, mert nem tudtam, h. az idő is számít és közben bejött egy családtag pár percre beszélgetni
    Utoljára módosítva: kanrich_ által: 2007. 04. 08. 17:36

  8. #8
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Hadd tanuljak egy kicsit, az első 5 kérdés:

    1, What is the worst hand in holdem playing heads up, all-in pre-flop, if your opponent will call you with any two cards?

    a) 23
    b) 27
    c) KJ

    a) választ adtam meg, heads upban sztem ez rosszabb, mint a 27, hiszen alacsobb lappal indulsz.

    2, 5/10 NL. 9 handed. A good mix of aggressive and passive players, 3 poor players and 4 pros. 2 players are new to the table and have only played a few hands. You're UTG with:


    KsJd

    What should you do?

    a) Fold
    b) Call
    c) Raise
    d) Raise 1/3, fold 1/3, call 1/3
    e) Raise 50%, fold 50%
    f) Raise 80%, call 20%

    Én itt a) választ adtam...a gyakorlatban 9-es asztalon UTG-ben cash game dobnám ezt a lapot.

    3, 25/50 NL. 9 Handed. You're on the button with:

    TT

    A tight aggressive player in middle position raises to $200. You choose to call on the button, and relatively tight short stack with $1,500 in the big blind pushes all-in. You've seen him do this only with big pairs and AK or AQ so far.

    the middle position player thinks and folds. What should you do?

    a) fold
    b) call

    a) fold, talán ez egyértelmű, hiszen jó esetben van max 50% esélyem...

    4, Tournament. Blinds are 200-400 with 50 antes. You have 4,000 chips. 9 Players. Everyone has you covered.

    UTG limps in. You've seen him limp in early often, and many times fold to a raise. Seat three limps. Button limps.

    You are in the SB and have:

    As8d

    What do you do?

    a) Push all-in
    b) Fold
    c) Call
    d) Raise to between 1500 and 2500

    a) válaszra szavaztam

    5, Tournament. Blinds are 200-400 with 25 antes. You have 14,000 chips. 9 handed.

    You are in the cutoff seat with:

    A9

    Everyone folds to you and you raise to 1200. Button folds and the small blind goes all in for a total of 4000. You don’t have much information on your opponent, except that he seems solid and you assume that he has some kind of real hand. What should you do?

    a) Call
    b) Fold

    b)-t nyomtam, de jobban átgondolva most már a)-t választanám.

    Szerintetek rontottam az első 5-ben? A kérdéses eseteket kibeszélhetnénk, majd mehetnénk a többi kérdésen tovább...

  9. #9
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Az első kérdésre mingyá nem jó a válasz - már persze, ha én jól tudom (lol).
    Ugyanis a 72o elméletileg a legrosszabb lap. (azért jobb a 23, mert az 3 lap segítségével sorrá fejlődhet, míg a 72-nek min. 4 kell hozzá.)
    A többit, majd a nálamnál tapasztaltabbak megválaszolják.
    Bár azért az 5-öshöz egy gondolat:
    Jelenleg - ha jól számolom - 5750 a pot (7x25, 400, 4000, 1175). Nekünk ebbe még 2800-at kell beraknunk A9-cel. Hmm. Ez azt jelenti, hogy a potodds-unk 1:3-hoz. Egy feszes játékos ellen, vagy éppen cashgémben taán a dobás a helyes (lehet, hogy itt is), ugyanakkor vagyük észre, hogy neki mindenképpen tenni kell vmit, hisz 10 nagyvaknyi zsetonja van, s figyelembe véve ezt is - úgy gondolom megadnám (továbbra sem állítom, hogy helyesen..). Többiek szerint?

  10. #10
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Én a következőket tippeltem (ahol a tiédtől eltér ott írok kommentárt):

    1. A

    2. E (5/10 NL asztal van a kérdésben. Ezen a téten nem árt a játékunkat variálni. Amennyiben elég tapasztaltak vagyunk, akkor ez a lap megjátszható.)

    3. B (NL5000; túl sok pénz van már a partiban; a pothoz képest meg már túl keveset kell megadni. Az ellenfél is kis stack. Ez hosszú távon +EV sztem.)

    4. A

    5. A vagy B (én is erősen vacilálok... a kérdésben az van, hogy "you assume that he has some kind of real hand"; a PokerStove szerint, amennyiben a legjobb 10%-os laptartományba is tartozik az ellenfél lapja /AA-88; AA-A9; KQ-KT; QJ-QT/, akkor is van 36%-unk a nyerésre, miközben kb. 34%-ot kell még megadnunk a pothoz képest)

Oldal: 1 / 10 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •