Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (41) összesen
  1. #1
    PA addict Jonas 77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.102

    Alapbeállítás Jonas 77 leosztásai

    Ide fogom posztolni a handeket amiket szeretnék megvitatni, bár nem biztos hogy hosszúéletű topic lesz.

    Jöjjön a mai esti, kivételesen 9 handed sng-k legfontosabb leosztásai.
    Kérlek nézzétek meg hogy rendben vannak e, illetve hogy mit lehetett volna máshogy. Nagyon köszi előre is!

    Margóra: mind a 4 asztalt bebuktam... Tényleg ennyire szarul játszom?

    1.
    AJ call - shortstack push - Ti ezt dobjátok?
    weaktight | Hand | JAo - No Limit Holdem Tournament

    2.
    AQ suited - Itt talán tényleg lehetett volna dobni
    weaktight | Hand | QAs - No Limit Holdem Tournament

    3.
    AA vs 22 - El lehet ezt dobni?
    weaktight | Hand | AA - No Limit Holdem Tournament

    4.
    QQ - Nagyon szar játék részemről, érdekes hogy épp ezt sikerült behúzni. Ironikus mi?
    weaktight | Hand | QQ - No Limit Holdem Tournament

    5.
    55 - Csak hogy legyen pozitív is. Jól lett megjátszva?
    weaktight | Hand | 55 - No Limit Holdem Tournament

    6.
    JJ - nem jött össze
    weaktight | Hand | JJ - No Limit Holdem Tournament

    7.
    JJ - ez összejött
    weaktight | Hand | JJ - No Limit Holdem Tournament

    8.
    99 - Megcsíptem
    weaktight | Hand | 99 - No Limit Holdem Tournament

    9.
    AA shortstack-ként: Jobb lett volna egy csalogató minraise?
    weaktight | Hand | AA - No Limit Holdem Tournament

    10.
    55-el cél setmining, set volt, mining nem.
    Ki lehet ebből többet hozni ha még egy free card-ot kap? Érdemes adni neki?
    weaktight | Hand | 55 - No Limit Holdem Tournament

    11.
    KJo kisvakban, na itt volt az estém vége
    weaktight | Hand | JKo - No Limit Holdem Tournament

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 09. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    112

    Alapbeállítás

    Üdv!

    11 leosztás egyszerre nekem is sok, lehet ezért nincs még válasz...

    1. (AJo)
    Call, 320at 605-be, az 1,89:1. Meg kell adni.
    7-handed 15/30nál utg+1ből 9sng preflop AJo fold!
    Nitnek hangozhat, de ez nem tour, hanem sng, ráadásul $3,4. Van idő, lesz még jobb lehetőség, gyenge a mezőny, megnyert zseton Kevesebbet ér, mint az elveszített blablabla... fold pre, de hamár emeltél ad meg a 3-betjét

    2. AQs
    Fold, leginkább mert MP megadta a 4bet allint, középről emelt és erre kapott két emelést, tehát legalább ő ver téged, nem commitáltad még magad (annyira)
    Alternatív megjátszás: flat-call, ha valamelyik vak squeezel és MP dob, get-it-in (all-in), ha MP megad dobd el

    3. AA
    Jól játszottad meg, shit happens

    4. QQ
    Flopon ritkán kapsz gyengébb laptól value-t, ha megad 2-6 outod van, erősebb lapot nem fogsz dobatni. Check-fold, mocsok szituáció, de marad 16bb-d (check-call is jobb megoldás, ott elkapsz egy-két drawt, blöfföt)
    Preflop ráboríthatod az asztalt 25bb-vel, elég otromba, de sok zsetonja van és számára gyengének tűnhetsz, ezért sok határeset középerős lappal megadhatja (10s, JJ, AQ+)

    5. 55
    Flopon raise 350-400, hosszútávon jobb, ászoktól és húzóktól többet nyerhetsz
    Utoljára módosítva: TheManWithNoName által: 2010. 02. 03. 17:23
    "You see, in this world there's two kinds of people, my friend: those with loaded guns, and those who dig. You dig."

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 09. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    112

    Alapbeállítás

    6. JJ
    Jó játék, cooler

    7. JJ
    All-in! 100/200nál 7bb-vel All-in!!!

    8. 99
    Nem értem, ha volt readed, korábbi játék alapján gyengének érezted, akkor biztos jó játék

    9.AA
    Ne min-raiselj AA-val 10bb alatt. Ha blöffből all-in mész, akkor a jó lapjaiddal se min-raiselj! Ha dobják, hát dobják, és gondolj arra, hogy majd amikor 109-cel tolod be, akkor is dobják

    10. 55
    Ha flopon nem hívsz, akkor turnön is jobb, ha slowplayeled , mert a 7 scary, őt nem segítette. Várj hátha 3 check után belehív, vagy riverre leesik egy broadway lap, ami feltehetőleg segít neki és kifizet egy kb pothívást

    11. KJ
    Nem rossz megjátszás, flopon az agresszívabb check-raise-t választanám. Egyébként preflop a btn limpet meg lehet büntetni 4bb-s emeléssel. Ekkor a flopon (feltéve hogy btn adja) hívnék kb 800-at (1300 potba), ő visszatolná (2400), amit megadsz és ugyanúgy mákol. Ha pedig flopon megad 800-at, akkor turn all in, eredmény ugyanaz
    "You see, in this world there's two kinds of people, my friend: those with loaded guns, and those who dig. You dig."

  4. #4
    PA addict Jonas 77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.102

    Alapbeállítás

    Hali!

    Köszönöm szépen hogy végignézted mindet, sokat segítettek a commentek/tanácsok.

    A 8.-hoz csak annyi lett volna a kérdés hogy mennyire jó a minraise blöff elkapására hosszútávon.

    Arra gondolok hogy ha tényleg blöffölt de van pl. egy gutshot drawja még a végén megadja, vagy simán gyengének érzi a visszahívást és visszatolja, ott pedig dobnom kell.
    Lehet jobb lenne itt egy komoly reraise?

  5. #5
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 09. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    112

    Alapbeállítás

    javítottam az első partihoz egy elírást: "megnyert zseton KEVESEBBET ér, mint az elveszített".

    8-hoz, nem tudom mi a helyes megjátszás, nem tűnik rossznak ez a minraise. Elég gyengének tűnik tőle, hogy pre 300-at emel, aztán ászos, heavy draw-s boardon check, turn (leesik a harmadik szín) megint 300 (pot 40%).
    Jobban belegondolva teljesen jó, mert sokszor olcsón dobatsz, ha pedig megad riveren is kevesebbet kell hívnod, hogy dobjon, mert kisebb a pot.

    Nyugodtan posztolj, ezzel lehet a legtöbbet fejlődni, ha még nem olvastad ajánlom Wég cikkeit, alapnak kifejezetten jó
    http://www.pokerakademia.com/poker_s..._go_strategia/
    "You see, in this world there's two kinds of people, my friend: those with loaded guns, and those who dig. You dig."

  6. #6
    PA addict Jonas 77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.102

    Alapbeállítás

    8.-hoz: Elég gyakran tolok reflexből minraise-t ha blöfföt érzek, így hogy megmagyaráztad logikailag is védhetőnek tűnik. Yess

    Wég cikkei megvoltak, most épp Collin Moshman SNG strategy-jét vadászom netről kocka ajánlására.

    A handeket pedig tényleg postolni fogom, mégpedig ebbe a topicba, remélhetőleg sokan (így te is) ránéznek majd időnként.

    Köszi a tippeket és a bátorítást!

  7. #7
    Fanatikus tag mikee1978 avatara
    Csatlakozott
    2007. 08. 10.
    Hely
    varpalota
    Hozzászólások
    416

    Alapbeállítás helló!

    TheManWithNoName +1

  8. #8
    PA addict Jonas 77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.102

    Alapbeállítás Tegnap esti érdekes handek

    1,20$ sng, 9 fős

    1. 10,10 - Nem biztos hogy jó játék de legalább kiderült hogy maniac az ellenfél
    weaktight | Hand | TT - No Limit Holdem Tournament

    2. J,J - Itt sikerült is kihasználni a fenti info-t
    weaktight | Hand | JJ - No Limit Holdem Tournament

    3. AQ shortstack-ként, jó így?
    weaktight | Hand | QAo - No Limit Holdem Tournament

    4. 77 - Túl veszélyes játék?
    weaktight | Hand | 77 - No Limit Holdem Tournament

    5. AK - Itt jó volt ez így?
    weaktight | Hand | AKo - No Limit Holdem Tournament

    Előre is köszi mindenkinek!
    Utoljára módosítva: Jonas 77 által: 2010. 02. 04. 10:48

  9. #9
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    1. hand:
    Preflop csak callolnám sng elején, nem akarnék tönkremenni.

    3. hand: jó.

    4. hand: a flop bettel mit szeretnél? oké, hogy cbetelünk, de ez az overbet nagyon nem tetszik. Zsetonpazarlás.

    5. hand: minbetre instaallin vagyok, viszont ahogy játszottad úgy Mr Mattel allinjére fold a helyes sztem, mert nem fog QQ-nál rosszabbal allin menni, de legjobb esetben is flipet játszunk. Szóval instaallin sztem, nem kell emelgetni ilyen stackekből már
    "Work hard, win harder. Never stop, never get down on yourself, always keep your motivation high and your hunger higher."

  10. #10
    PA addict Jonas 77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.102

    Alapbeállítás

    Idézet dodi89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. hand:
    Preflop csak callolnám sng elején, nem akarnék tönkremenni.

    3. hand: jó.

    4. hand: a flop bettel mit szeretnél? oké, hogy cbetelünk, de ez az overbet nagyon nem tetszik. Zsetonpazarlás.

    5. hand: minbetre instaallin vagyok, viszont ahogy játszottad úgy Mr Mattel allinjére fold a helyes sztem, mert nem fog QQ-nál rosszabbal allin menni, de legjobb esetben is flipet játszunk. Szóval instaallin sztem, nem kell emelgetni ilyen stackekből már
    Köszi a hozzászólást!
    4.-esnél egyértelműen A-t vagy monstert akartam reprezentálni, mégha kicsi el is túloztam. Az ellen előtte többször nyomott már limp-call-t preflop közepes párral, adott esetben kisebb hívásokat adott még rá turn-ön és riveren is. (Szóval calling station, de nagy betekre dobott korábban) Ezért akartam komoly erőt mutatni hátha elengedi. Ettől függetlenül nem biztos hogy jó játék azt elismerem.
    5-öst minél többször nézem annál inkább egyetértek, el kellett volna engedni.

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •