Póker Fórum Archívum > WSOP 2012 > WSOP Main Event - Koroknai továbbjutott, Vizsnyiczai 131. helyen végzett

Pokeradmin
2012. júl. 15. 11:22

WSOP Main Event - Koroknai továbbjutott, Vizsnyiczai 131. helyen végzett

Tovább a cikkre

A megosztó eset részletesebben:

A nap végéhez közeledve Koroknai egy sztenderdnek nevezhető szituációban, a 15 000/30 000-res vakoknál, a kisvakról ment all-in 2 millió zsetonnal, hogy a mindössze 10-15 nagyvakos ellenfele lapjait eldobassa. A nagyvak dobott is, erre Koroknai is középre dobta lapjait.

A magyar játékos azonban ezzel óriási hibát követett el, ugyanis nem vette észre, hogy a leosztásban még más is játékban van, Baumann ugyanis előről emelt 60 000-ig korábban. Koroknai még megpróbálta megmenteni lapjait, ám csak az egyiket sikerült neki, így versenybírót hívtak az asztalhoz.

A hivatalos szabályok szerint amikor egy játékos all-in megy, majd bedobja lapjait, akkor lapok nélkül játssza az all-int és elveszti azt, azaz gyakorlatilag áttolja a zsetonjait, vagy a zsetonjai egy részét a másik játékoshoz.

Koroknai egyik lapját még meg tudta menteni, így elképzelhető lett volna, hogy ha ezt figyelembe veszik, és engedményt tesznek akkor egy lappal játssza az all-int Baumann két lapja ellen. A versenybíró azonban teljesen máshogy döntött.

Bár a szabályokban ezek szerepelnek, egy ilyen döntés nagyon szigorú lett volna, és a versenybíró ezt felülbírálta és Koroknainak mindössze 60 000 zsetont – Baumann eredeti emelésének megfelelő összeget - kellett átadnia a hölgy játékosnak.
A döntés előtt többen értetlenül álltak, különösen Baumann volt csalódott, aki megmutatta K-K lapjait, amivel valószínűleg akkor is kiejtette volna Koroknait, ha a magyar játékos nem dobja be középre lapjait.

A versenybíró ekkor a WSOP alelnökét Jack Effelt telefonon hívta fel, aki szintén megerősítette a döntést, melynek értelmében Koroknai megtarthatta zsetonjai nagy részét.

A döntés ennek ellenére hatalmas vitát váltott ki a 2+2-n. Bár 2009-ben is történt egy hasonló eset, ott az érintett játékos nem bedobta a lapjait, hanem az osztó húzta be véletlenül. Itt viszont Koroknai hibázott, hiszen ő dobta el a lapjait.

A vélemények megoszlanak, a legtöbben Baumannt sajnálják, és nem értik hogyan születhetett ilyen döntés, míg mások megértették, hogy a szervezők nem akartak ennyire szigorú döntést hozni, és ezért maradhatott játékban Koroknai.

Zoleee
Válasz Pokeradmin kommentjére
2012. júl. 15. 11:32

Nekem 4 évvel ezelőtt a dealer húzta a muckba a kártyáim miután allint jelentettem. (Zöldfülűként akkor még nem védtem zsetonnal a lapjaim). KK lett volna nálam. Hiába, mert "lap nélkül" kellett lejátszanom az allint, azaz kiestem.

Az én hibám volt, mert nem védtem a lapjaim, a mostani esetben is egyértelműen Kory hibája volt, mert nem vette észre a korai emelést. Szvsz itt a normál eljárás az lett volna, ha Kory megtarthatja azt az egy lapot, és az ellenfél dönthet tartja-e az allint.

Ilyen döntést amit most meghoztak, még sosem láttam. Gondolom nem merték meghozni a nehéz döntést. (Nem néztem utána mit ír a szabálykönyv, csupán az eddig történt hasonló esetek, többek közt velem is történt hasonló mondom ezt.)

Egy ilyen mázli után illene minimum FT-re érni. Akkor lesz majd igazán hangos a sajtó a korábban történt floor döntés miatt. :D

Hajrá Kory!

JuhaAasz
Válasz Zoleee kommentjére
2012. júl. 15. 11:37

van egy hiba a cikk elején, ahol 4550.000-ig 5 belelt Koroknai. az gondolom csak 455.000 akar lenni nemde ?

banoster
Válasz JuhaAasz kommentjére
2012. júl. 15. 11:46

van egy hiba a cikk elején, ahol 4550.000-ig 5 belelt Koroknai. az gondolom csak 455.000 akar lenni nemde ?


Igen, köszi, javítottam!

PoloSanyi
Válasz JuhaAasz kommentjére
2012. júl. 15. 11:47

Bocs, de én ezt nem értem.
Bau emelt 60K-ig, kisvakból kory all in, nagy vak dobja, aztán rögtön kory is bedobta az egyik lapját?
Szóval nem vette észre a csaj emelését, csak lopni akarta a nagy vaktól, és miután az dobott, és is szépen eldobta mint aki jól végezte dolgát?
Szerintem ilyenkor, ha all in után kapásból dobsz, úgy, hogy még van valaki mögötted, aki megadhatja, vissza kell venned a kezed, és megnézni, mit lép az eredeti emelő.
Ez így tök hülyeség volt, hogy 60K-t levontak tőle, aztán ennyi.
Ha all in mész, a party vége előtt nem dobhatsz, ha el is dobod, akkor is fölfordítja a dealer a megadás esetén, vagy odaadja neked a potot, ha az eredeti emelő eldobja, vagy rosszul tudom?
Ez így nagyon fura döntés volt...

zozoka1973
Válasz PoloSanyi kommentjére
2012. júl. 15. 11:51

Nem olvastad el figyelmesen. Nem tudta/lehetett visszavennie minkét kártyáját hitelesen!

Most már akkor csillogjon a kezén az a karkötő! :D

z.

jabyga
Válasz zozoka1973 kommentjére
2012. júl. 15. 11:58

Baumann helyében kicsit kurvára nagyon ki lennék akadva!
Ettől függetlenül hajrá, ft-re vele!

kry
Válasz Pokeradmin kommentjére
2012. júl. 15. 12:11

gyanús hogy az osztó is hibázott! de minden jó, ha a vége jó.
go Kory goooo :cool:

FliponFlop
Válasz Pokeradmin kommentjére
2012. júl. 15. 12:18

Hajrá magyarország!!!!!

Go kori go go go

PoloSanyi
Válasz kry kommentjére
2012. júl. 15. 12:23

Elolvastam vagy 4x.
Dobta az egyik kezét, amit nem dobhatott. De mégis dobhatta?
Akkor lefordítom a WSOP main event új insta call-fold szabályát:

ha valaki emel előtted, de csak megszeretnéd adni úgy, hogy utána rögtön el is dobd, akkor menj all in, majd dobd be az egyik kezet.
Ez tényleg csak nekem fura?
VAGY nem dobhatom be egyáltalán, az osztó visszaadja mindkét kártyát a kezedbe, vagy oda kell tolni a stacked a másiknak. De ez a legnagyobb hülyeség.
Remélem lesz hamarosan insta call/fold gomb az online pokerben is. Nem kory ellen szurkolok, de a saját hülyesége miatt ne büntessünk már másik játékost, aki duplázhatott volna... feltűnt valakinek, hogy a csajszi elesett egy duplázástól önhibáján kívül? Ez fair?
Mi van ha ez fordított esetben történik meg? Akkor már rögtön itt habzószájjal üvöltené mindenki, hogy csalás :). Szép dolog a szurkolás, de vannak szabályok.