Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (43) összesen
Like Tree23Likes

Téma: Szerinted mekkora esélye volt Korinak az FT-re?

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 27.
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás Szerinted mekkora esélye volt Korinak az FT-re?

    Egy kicsit közvéleménykutatnék, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

    Szerintetek a main event kezdete ELŐTT mekkora esélye volt annak, hogy kori FT-re jut, illetve ami még jobban érdekelne: szerinted mekkora esélye volt arra, hogy végül majd megnyeri a versenyt?

    (Hangsúlyozni szeretném, hogy a kérdésemnek semmilyen Korit minősítő tartalma nincs se pro, se kontra, egyáltalán nem áll szándékomban sugalmazni vele sem olyasmit, hogy akoritízszerjobbmintfilájvi, sem olyasmit, hogy micsodafisscsakbemákolta. Feltételezem, hogy a nagy többség egyetért abban, hogy egy ekkora verseny behúzásához mind a rendkívüli pókeres képességekre, mind egy jó nagy adag szerencsére feltétlenül szükség van (OK, Jamie Gold sokak szerint kivétel volt ) így nagyon kérem, hogy a topic ne is menjen tudás vs. szerencse témájú vitába. Helyette ilyen jellegű, konkrét tippeket várnék, mint például "1:2500-hoz" vagy épp "1:5000-hez volt az esélye a győzelemre." A tippeléshez elengedhetetlen adat: a főversenyen 6598 induló volt. Indoklás azért persze jöhet adott esetben. ;-)

    Továbbá: igen, tisztában vagyok vele, hogy még nem nyerte meg a versenyt. :-) De mivel engem az érdekel, hogy szerintetek a verseny előtt mekkora volt az esélye arra, hogy azt majd végül megnyeri, ezt a kérdést tettem fel, remélem nem lett különösebben félreérthető.

  2. #2
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.535

    Alapbeállítás

    1:6598hoz
    djeleven likes this.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Csak én nem értem, hogy ennek mi az értelme? Mihez viszonyítsunk? Az indulókhoz? Mert akkor 1:6598-hoz.
    Ez egy megfoghatatlan dolog, szubjektíven lehet csak válaszolni, de még úgy sincs mihez viszonyítani.
    Nyilván Phil Ivey-nál kisebb volt az esélye, viszont Jamie Gold-nál(nem tudom indult-e) nagyobb. Ha mind a 6598 játékos tudását be lehetne sorolni egy skálán, akkor kijöhetne egy szám, amivel meg lehetne határozni az esélyeit. De a pókerben a tudás is egy szubjektív fogalom, így ezt sem lehet. Szvsz értelmetlen a problémafelvetés.
    Koszka9999, dfecco23 and Shaikon like this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Adott a szerencsefaktor, adott a skills. A kettő viszonya(aránya) sem határozható meg egy játékost illetően, nem, hogy egy (ekkora)mezőnyben.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 27.
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Szerintem meg nagyon izgalmas kérdés. :-)
    És igen, részint pont arról szól, amit leírsz, részint meg arról, hogy ha valaki jobb a mezőny x %-ánál, az mennyivel növeli meg az esélyét a győzelemre.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 27.
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Hát pont erről szólna a kérdésem: próbáljuk meg legalább megtippelni. (Egyébként szerintem aránylag objektív választ lehetne kapni, ha az egyenlet összes ismeretlenje ismert volna. Erre persze nincs esély, de egy aránylag reális, megközelítő számot így is találhatunk.)
    Egyébként nem sokkal elrugaszkodottabb a kérdés annál, mint ha pl. azt tettem volna fel, hogy szerintetek mekkora volt Kori várható ROI-ja a WSOP main event-en. Ez pedig azért már csak nem számít annnnyira értelmetlen kérdésnek...

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    nem lehet meghatározni egyiket sem.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  8. #8
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 27.
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Meghatározni nem, de megtippelni igen, szvsz.

  9. #9
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 07. 03.
    Hozzászólások
    80

    Alapbeállítás

    Meghatározni lehetetlen, megtippelni meg teljesen fölösleges, az is csak értelmetlen számokkal való dobálózás. Örüljünk neki, hogy ott van és szurkoljuk be neki ősszel!

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 27.
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Oké, én kérek elnézést, hogy ismét olyat kérdeztem, amin lehetett volna (és talán érdemes is lett volna) gondolkozni. Ígérem, nem fog gyakran előfordulni.
    (Egyébként meg azért valahol mégis vicces egy pókeres fórumon olyat olvasni, hogy "az is csak értelmetlen számokkal való dobálózás." Valamint: attól még, hogy gondolkozunk egy érdekes kérdésen (EV-t számolunk gyakorlatilag), még nagyon, de nagyon lehet neki drukkolni ősszel.)
    Utoljára módosítva: sawwee által: 2012. 07. 17. 12:56

Oldal: 1 / 5 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •