Póker hírlevél

Információ versenyeinkről és exkluzív online póker ajánlatainkról!

A fiú után az anyuka is aranykarkötős lett a Bonyadi családban

2018. 06. 22. 12:09
Összesen 78 eventet rendeznek az idei póker-világbajnokságon, és az aranykarkötők körülbelül felét már kiosztották. Miután Michael Mizrachi harmadszor is megnyerte az$50.000 Poker Players Championshipet, ami ezúttal a 33-as verseny volt, további hét event aranykarkötője talált gazdára.

Az Event #34: $1.000 DOUBLE STACK No Limit Hold'emen 5.700-an indultak, $5.130.000 lett a nyereményalap. Mint arról beszámoltunk, egy magyar pókeres, Ladányi Erik ITM-be ért a versenyen, 31. helyen végzett, amivel az idei vébé eddigi legnagyobb magyar nyereményét szerezte meg, $17.814-t vehetett át.

A verseny végjátékát csütörtökön játszották. Ekkor már csak hárman voltak versenyben - a döntő szerdán indult, de akkor nem jutottak dűlőre. Robert Peacock 38.200.000, Nicholas Salimbene 10.400.000, Joshua Turner pedig 8.400.000 zsetonnal rendelkezett, a vak 500.000/1.000.000-100.000 volt.

Turner nagyon hamar kiesett egy flipben, KQo-val vesztett Peacock hármasai ellen. Peacock ezzel még nagyobb előnybe került, és hamarosan a heads-upot is megnyerte. Az utolsó leosztásban KQs kitartott K2o ellen.

Teljes díjazás

Az Event #35: $1.500 Mixed Omaha 773 játékossal startolt, $1.043.550 nyereményalap alakult ki, és egy ázsiai játékos, a Kínából érkező Yueqi Zhu vitte haza a fődíjat. Magyar pókeres nem ért pénzbe.

7. Ryan Hughes (USA) - $23.182

Az Event #36: $1.000 Super Seniors No Limit Hold'emen kizárólag a 60 évnél idősebb pókeresek vehettek részt. Nagyon népszerű volt a torna, 2.191 játékos nevezett $1.971.900 nyereményalapot kialakítva.

Farhintaj Bonyadi, a háttérben pedig fia, Farzad

A győzelem Farhintaj Bonyadié lett, aki nem más, mint az ismert, szintén WSOP bajnok regular, Farzad Bonyadi anyukája. Ők lettek a világbajnokság történetének első aranykarkötős anya-fia párosa.

9. Bill Fogel (USA) - $25.633

Az Event #37: $1.500 No Limit Hold'emre 1.330-an regisztráltak, $1.795.500 került kiosztásra a top 200 helyezett között.

A bajnoki címet Eric Baldwin szerezte meg, aki már 2009-ben is megnyerte az $1.500 NLHE eventet, vagyis most kétszeres aranykarkötős lett.

9. Mathew Moore (USA) - $24.032

A 38-as verseny egy Championship event volt, a $10.000 Seven Card Stud Championship. Természetesen itt kevesen indultak, viszont erős volt a mezőny. 83 nevezés érkezett, $780.200 lett a nyereményalap.

Meglepetésre egy amatőr pókeres nyerte meg a tornát, Yaniv Birman, aki főállásban egy divatcéget vezet, és nemcsak hogy ez volt az idei első eventje, de egyébként is alig játszik tornákat, évente legfeljebb egy-kettőn indul.

"Ritkán játszom tornákat, de ez most jó móka volt. Hétfőn érkeztem meg Vegasba, és ez volt az első torna, amire neveztem" - mondta Birman.