Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (34) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Phil Gordon kis színes könyvei

  1. #21
    Őstag pokerguy2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 14.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    1.703

    Alapbeállítás

    valaki kölcsönadná, vagy megválna a kis zöldet / zöldtől?

  2. #22
    Őstag Yomb1e avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 07.
    Hely
    Jancsika Jancsikaaa
    Hozzászólások
    1.462

    Alapbeállítás

    Idézet BaLa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én csak beleolvastam a Kis zöld könyv-be, de nem mondott sok újat. "Emelek, mert úgy gondolom, hogy az ellenfél megadja gyengébb lappal", "visszaemelek a flushdraw-val, mert az ellenfél gyenge" stb., általánosságokról beszél ahelyett, hogy hogyan readel, mi alapján teszi az ellenfelét erős/gyenge lapra.
    Nekem Harrington cashgame könyvei jobban tetszettek anno, sokat tanultam belőlük.
    Mondjuk csak pár fejezetet olvastam el (azokat se végig) az unalmas órákon az iskolában, szóval lehet pont a jó részeket hagytam ki. Ha lesz rá időm, tisztességesen végigolvasom, hátha...
    Akkor olvasd el a kis kék könyvét,ott vannak partielemzések,gondolatok,a zöld csak alapjaiban nézi a játékot.

  3. #23
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    A Kis Zöld kezdőknek szól, és szerintem nekik tökéletesen megfelel. Anno én is inkább ezzel kezdtem volna(persze akkor még nem volt kiadva) nem pedig Sklansky Póker elméletével

    Harrington CG könyveiben tárgyalt stratégia nem túl feszes?

  4. #24
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Kis Zöld kezdőknek szól, és szerintem nekik tökéletesen megfelel. Anno én is inkább ezzel kezdtem volna(persze akkor még nem volt kiadva) nem pedig Sklansky Póker elméletével

    Harrington CG könyveiben tárgyalt stratégia nem túl feszes?
    A feszes-passzív, biztonságos játékról szól. Kis ingadozás, no wp, röviden így jellemezném
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  5. #25
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sokan azt mondják felesleges volt, meg rontott a játékukon

    a cash I, II-re gondolsz?
    Bocs, ezt csak most látom. Igen, arra.

    Vannak bent furcsa dolgok, pl a betsizing, de szerintem jól elemzi a handeket és a szituációkat (és ez a lényeg, megtanít gondolkodni). Nekem nem tűnt weaktight-nak sem, sőt, az online fr grinderek nagy többségénél lazább.

  6. #26
    Idegen dartamup avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 05.
    Hozzászólások
    15

    Alapbeállítás

    Én most olvasom a kis kéket de sztem egy nagyon jó könyv csak ajánlani tudom, ha befejezzem meg kell szereznem még a feketét is

  7. #27
    Őstag Triccianus avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Pannónia
    Hozzászólások
    1.033

    Alapbeállítás

    Többen összehasonlítgattátok Phil Gordon kis színeseit Dan Harrington könyveivel. Én előbb olvastam Gordont, utána Harringtont, és bár mindkettőt hasznosnak tartom, Harringtontól szerintem sokkal többet tanultam.
    Egy érdekes "ellentmondásra" figyeltem fel a könyvek között. Phil Gordon nagyon büszke arra, hogy jó következtetései alapján akár egy igen erős kezet is el tud dobni szükség esetén. Emlékeim szerint az egyik példája egy kettes szett dobásáról szólt.
    Harrington viszont így ír a versenypókerről szóló második kötetében (ezt szó szerint idézem, itt van előttem a könyv):

    " Néhány szerző azt javasolja, hogy legyünk óvatosak, amikor középső vagy alacsony szettünk alakul ki, mert alul maradhatunk egy magasabb drillel szemben. Nonszensz! Ha egy drillel esünk ki egy versenyről egy másik drill ellenében, akkor az egyszerűen nem a mi napunk. Ha a szettünk nem a legerősebb kéz a flop után, akkor bizony jellemzően nagyot fogunk bukni. Amikor azt hallom, hogy valaki azt meséli, milyen okosan dobta el közepes szettjét, miután egy hosszú és összetett gondolatmenet meggyőzte, hogy keze vesztő, azonnali (de nem fennhangon kimondott) válaszom csak ennyi: "Idióta." "

    Érdekes ez a megközelítésbeli eltérés a két szerző között, persze nem ez az egyetlen. És érdekes a végén elhangzó tömör értékelés is :-)

  8. #28
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Lehet volt ilyen, de nem emlékszem, hogy Phil ilyet javasolt volna.
    Setet amúgy miért ne lehetne dobni mondjuk 4 lapos monoton boardon?

    Van egy ilyen fejezet Phil könyvében, hogy a 4. emelés mindig AA. Sokan félreértelmezik, és 4betre gondolnak, pedig ha utána számolsz, nála az 5betet jelent, ami a könyv írásakor tényleg szinte mindig azt jelentette, főleg egy feszesebb átlagos asztalon. Most már a light5bet annyira sokszor fordul elő, hogy ez a tézise érvényét vesztette.
    Nekem tetszett mind2 könyv. A preflop emelés mértékéről viszont mindkettő fordítva vélekedik, mint azt online teszik.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  9. #29
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 10. 12.
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    Nekem nagyon sokat segített Gordon három könyve, főleg azért, mert a leosztástörténetek írásbeli elemzése az általam leginkább kedvelt módszer. A saját könyvemben is (bár amatőr szinten) ezt a módszert használtam. Egyetlen hátránya, hogy az on-line játékot csak érintik a könyvek.

  10. #30
    Őstag Gabson avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.143

    Alapbeállítás

    Én is megvettem kb fél éve a kis zöld könyvet, az élő játékomon sokat dobott. A negyedik emelés meg-megállja a helyét sztem most is, nézzük csak pl a micro limit asztalokat, de egy átlagos élő játékban is 80-90% AA-t jelent. szvsz
    "Én mivel jó játékos vagyok, nem szorulok arra, hogy mákoljak a riveren." - 92andrey92

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •