Oldal: 4 / 15 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (148) összesen
  1. #31
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elvileg a fizetésed is adózott, amiből vásárolsz, mégis fizetsz pluszba áfát.
    Igazából a pénz többszörösen van adóztatva akár 90%-ot is eléri a végén.
    Olyan ez, mint a pókerben a rake. Az állam érdeke, hogy forogjon a pénz, mert mindig lecsíphet belőle, és előbb utóbb minden a teremhez vándorol.

    Te sütsz nekem kenyeret amit megveszek tőled, fizetünk utána adót.
    Én tehenet tartok és te tejet veszel tőlem, azután is fizetünk adót.
    Nem tehetjük meg, hogy csak kicseréljük a fölösleges kenyerünket a tejjel adómentesen.
    Ez csak akkor van így, ha megeszed a kenyeret és megiszod a tejet. Az ÁFÁt mindig a lánc lévén lévő végfelhasználó fizeti meg a teljes előállító-értékesítő lánc számára. Ha pl. Mindkettőtöknek vegyesboltja van és számláztok egymásnak, akkor senki sem fizet adót. Ezt használják ki a "számlagyárakban".

    Ennél szebb, ha belegondolsz, hogy az adózott pénzedből veszel egy ÁFÁval súlyosbított ingatlant/járművet, "vagyonszerzési illetéket" fizetsz utána (ez már mekkora ökörség!), aztán amikor eladod, akkor ez jövedelemnek számít és adóznod kell utána! Még szebb, ha örökli valaki, mert ő örökösödési illetéket fizet, majd értékesítés után megint csak adózik.
    Hát ezért nem szeretnek nálunk adózni az emberek, nem a 20%-22% a kérdés.

  2. #32
    Fanatikus tag darabka avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    417

    Alapbeállítás

    Idézet DMANX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én EVA szerűen tudnám elképzelni és sztem 20% körüli lehetne a reális adó.
    És úgy hogy a költségeket le lehessen vonni (utazás, szállás, beülő, internet előfizetési díj , stb...) kb. mint egy egyszemélyes cég...
    Ha EVA szerűen képzeled el, akkor ne akarjál már költségeket levonni...
    Egyébként szerintem az lenne a megoldás, hogy a munkavállaló (pókerterem) fizet utánad adód, igaz nem TB meg ilyenek formában, de fizet. Az a rész így letudva.
    Nekünk a pókeres jövedelmünk után pedig ugyanúgy lenne az adózás, mint a bérünkből. Csak az SZJA helyett lenne egy fix X %.

    Azt viszont már csak halkan jegyzem meg, hogy szerintem úgy lenne értelme az egésznek ha egységes adózás lenne. Minden lenne mondjuk 20%. SZJA, EVA, ÁFA, társasági adó és még sorolhatnám. A hangsúly az egységesen van.
    Utoljára módosítva: darabka által: 2009. 10. 28. 12:55

  3. #33
    Fáradhatatlan grinder gorcsy avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    ittott
    Hozzászólások
    800

    Alapbeállítás

    10-15% szerintem reális lenne

  4. #34
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 06. 24.
    Hozzászólások
    39

    Alapbeállítás

    És mégis hogyan gondolják az elszámolást?
    minden hónapban be kell fizetni x%-ot?
    a vesztő hónapban 0-át fizetek, a nyerőben meg x-et, akkor a két hónapra vetítve összesen többet fizettem, mint x%...

    vagy év végén kell bevallani a pokerból származó jövedelmet, és egyben becsengetni az APEHnak?

  5. #35
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Negyedévente előleg, mint EVÁ-nál, év végén/elején meg a maradék bevallással együtt. Ez az egész hamvába holt ötlet. Ezt soha, semmilyen méretű, felszereltségű, tudású APEH szervezet nem fogja tudni ellenőrizni. Ennyi erővel hasra ütés szerűen most is mindenki annyit adóz(hat)ik amennyit akar, azaz semmit.

  6. #36
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Részvények esetében csak akkor kell árfolyamnyereség-adót fizetni év végén, ha konkrétan el is adtuk az értékpapírt. Ha a részvény év végén továbbra is a birtokunkban van megnövekedett árfolyamon, akkor nem kell adózni utána.
    Én valahogy a pókernyereséget is így tudom elképzelni. Csak az számít nyereségnek, amit kiutaltunk a magunk részére az adott pókeroldalról. Ha a pénz a pókerszámlánkon van az adott év végén, akkor nem kell adózni utána. Gondolom.

  7. #37
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Persze az is probléma lehet, hogy a kiutalt pénz lehet, hogy nem is valódi nyereség, hanem egyszerűen megszüntetjük a pókerszámlánkat az adott site-on.

  8. #38
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 02. 25.
    Hely
    Kalocsa
    Hozzászólások
    27

    Alapbeállítás

    15-20%, de csak, ha nem szüntetnék meg a Sláger rádiót, ezek után inkább átverem őket, sőt phűűű leköpném őket

  9. #39
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Részvények esetében csak akkor kell árfolyamnyereség-adót fizetni év végén, ha konkrétan el is adtuk az értékpapírt. Ha a részvény év végén továbbra is a birtokunkban van megnövekedett árfolyamon, akkor nem kell adózni utána.
    Én valahogy a pókernyereséget is így tudom elképzelni. Csak az számít nyereségnek, amit kiutaltunk a magunk részére az adott pókeroldalról. Ha a pénz a pókerszámlánkon van az adott év végén, akkor nem kell adózni utána. Gondolom.
    Ez érdekes, mert így nézve akkor nem éri meg gyakran venni és eladni a részvényeket, mert sokkal több adót fizetsz utána, mintha egyben tartod a pénzed hosszú távon, és adod el őket.

    Oda lyukadunk ki végül, hogy nincs is értelme a jövedelem után adózni, hiszen akkor válik igazi értékké jövedelmünk, amikor elköltjük és veszünk is belőle valamit nem befektetési céllal, és elég lenne csak az után adót fizetni.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  10. #40
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Cleggan
    Hozzászólások
    649

    Alapbeállítás

    Egy fillért sem.Aztán odaadják a búcsúzó BKV vezéreknek mint végkielégítést.
    Erre nem fizetnék.Egy normális államban talán...

Oldal: 4 / 15 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •