Oldal: 28 / 975 ElsőElső ... 1826272829303878128528 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 271 - 280 (9749) összesen
Like Tree482Likes

Téma: Hu Sng.

  1. #271
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Cincinatus

    Először is jobb a preflop fold. Ez a lap nálam nem ér meg még 40-et OOP, csak akkor, ha tilten vagyok. (Ha egyszínű, akkor viszont call).
    A turnt mindenképpen eldobnám, mert be kell tartani az aranyszabályt, hogy nem húzunk sorra egy olyan boardon, ahol lenn van a flush, és ráadásul elég drága is már a turn megadás. A legnagyobb probléma, hogy ha leesik a 4. szín a riverre, egyáltalán nem biztos, hogy elöl leszünk. Gyűlölöm az ilyen helyzeteket, csak a sötétben tapogatózunk, lehet, hogy már most is drawing dead vagyunk, úgyhogy szálljunk ki belőle a turnön.
    Utoljára módosítva: olegg által: 2010. 03. 30. 13:36

  2. #272
    Fanatikus tag raining avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 24.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    349

    Alapbeállítás

    Idézet cincinatus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Látod Olegg mondtam, hogy a játékoddal nincs baj

    Mai hand:

    Az ellenfél inkább tightnak tűnik, drawit nem játssza agresszívan.

    No-Limit Hold'em Tournament, 10/20 Blinds (2 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    SB (t1410)
    Hero (BB) (t1590)

    Hero's M: 53.00

    Preflop: Hero is BB with 7, 5
    SB bets t50, Hero calls t40


    Hero: ???


    Preflop rögtön fold , és akkor nem keveredünk ilyen szituációkba.
    Pozíciónk sincs és még a lapunk is pocsék. Ha már mégis partiba bocsátkozunk akkor én az ilyen huzó lapokat hasonló boardokon állatába bármilyen akcióra dobom , nagyon passzívan játszom meg az ilyen open ended str-fd húzókat , nem szeretek húzólapokkal nagy kasszát építeni, felesleges és nem +EV-s. Figyelj oda ezek elég komoly leakek lehetnek a játékodban.

  3. #273
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Még annyit tennék hozzá, hogy ha a riverre leesik a 4. szín, vajon mit fogunk játszani? Ha checkelünk, és az ellenfélnek nincs flösse, jó eséllyel mögénk fog checkelni, de akkor meg nem érte meg callolni a turnön. Ha emelünk, és kapunk egy visszaemelést, akkor valószínűleg dobnunk kell, úgyhogy akkor meg végképp nem érte meg a turn call. Ha emelünk és neki nincs flösse, jó eséllyel dob majd. Ha sorunk lesz, emelünk, és kapunk egy visszaemelést, akkor pedig találgathatunk, hogy hol állunk a partiban. Szóval szvsz legjobb a turnt eldobni, mert lehet, hogy itt most épp nyerünk majd, de hosszútávon szerintem ez nem lesz +EV-s szituáció.

  4. #274
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 05.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    878

    Üzenet

    Teljesen jogosak a felvetéseitek, másfajta ellenfél ellen ez flop előtt fold.

    Amit elfelejtettem írni, hogy az ellenfél nemcsak tight, hanem weak is, de TP-vel már hajlandó sok pénzt betenni.

    Ilyen playerek ellen néha megjátszok egy ilyen 75o szerű lapot korai vakszinten még OOP is, mivel ők nem tudják kihasználni a pozíciós előnyüket és nem számítanak rá, hogy emelt kasszában ilyen lapba botlanak és ilyenkor még nem kerül sokba.

    A flop után hívása egyértelműen jelezte számomra, hogy királya van, mert a c-betet ez az ellenfél nem használta. Igaz, hogy vitatható a megadás a floppon, de jelentős impled odds-ot éreztem a partyban, mivel ez az ellenfél szerintem itt nagyon nem számítana sorra (észre se venné), ha lejönne.

    A turn izgalmas kártya valóban leértékel(het)i a drawnkat, kivéve ha az ellenfélnél nincs (vagy nincs nagyobb) káró.

    Jelen esetben én arra jutottam, hogy nincs nála káró.

    A 140 bet az ellenfél részéről viszont komoly hiba a turnon, itt is látszik, hogy nem egy túl felkészült ellenféllel van dolgunk. 140-es megadás egy 420-as potért, ezt nagyon sok lappal egyébként is adhatnánk, jelen esetben pedig ha nincs nála káró, még implied odds nélkül is adható.

    A végét kicsit később beteszem.
    Utoljára módosítva: cincinatus által: 2010. 03. 30. 13:45

  5. #275
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 03. 02.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az utóbbi időben igen komoly gondjaim vannak az AQ, AK 3 betelt potban való megjátszásával kapcsolatban OOP (mármint akkor, ha nem talál el a flop).

    Tételezzük fel, hogy mindkét játékosnak 1500 zsetonja van az első vakszinten, és ellenfelünk LAG, aki igen tágas range-gel callolgatja a 3betet. Szóval ő hív 60-ig, én visszahívok 180-200-ig, ő pedig callol. A flop természetesen nem talál el engem, mondjuk T vagy J magas, húzólehetőségekkel.

    Itt mindjárt felmerül az első probléma: kell-e Cbetelni egyáltalán? Nos, cg-ben lehet, hogy nem cbetelnék itt, de egy HUSNG-ben mindig szoktam (a kassza 50-60%-át), ami lehet, hogy hiba részemről (várnám az ezzel kapcsolatos commenteket).

    Ilyenkor 3 dolog történhet:

    1. az ellenfél dob (ez a legritkább eset)
    2. az ellenfél allin megy, mire én dobok (lehet, hogy ez sem mindig ideális, de mi mást lehet itt tenni?)
    3. az ellenfél callol

    Az utolsó eset a legproblémásabb. Ha a turn blank, és én checkolok, az ellenfél szinte mindig belehív hátulról (floatol), én pedig dobok. Ha viszont hívok, akkor lényegében elkötelezem magam Ász magassal. Tudom, hogy annak idején want2push írt egy esszét az AK megjátszásáról, de az az írás cg-re vonatkozott amennyire emlékszem (és nem HUSNG-re), itt pedig egy teljesen más szituáció van, ráadásul csak 75BB deepen vagyunk.

    Meglátásom szerint a preflop reraise allin 60-as emelésre ezekkel a lapokkal rossz játék, tapasztalatom szerint csak nagyon gyenge játékosok adnak itt meg allint A2-A9-cel, illetve KT-KQ-val.

    Szóval várnám a meglátásokat az AK és AQ pozíción kívüli megjátszásáról a fenti szituációban. Kösz mindenkinek előre is.
    Még csak annyi, hogy szerintem abszolut nem érdemes ekkorát 3betelni velük. Ha 20as vaknál 40es emelés van, akkor egy light 3bet 100ig, aztan akkor bőven marad tered játszani, és nem lesz brutál kasza vele, kontrollálva lesz az egész.... Ha meg 60as emeles van akkor is max 140, és akkor sem 200at kell megejtened cbetént flopon, hogy aztán turnon már szinte allinról kelljen döntened vagy feladnod a partyt hogy akár abszolut üressel megnyerje..

  6. #276
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    A flop megadásod teljesen okés volt, és az odds miatt adni is kellene a turn hívást pl. akkor, ha nálad lenne a káró ász. De így ez egy elég necces szituáció, kevés az implied odds (legalábbis egy gondolkodó játékos ellen). Én nem szeretek olyen helyzetbe kerülni, amikor fogalmam sincs, hol állok a partiban, különösen OOP. Úgyhogy én a turnön mindenképp dobnék.

  7. #277
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    664

    Alapbeállítás

    Idézet csabist9 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még csak annyi, hogy szerintem abszolut nem érdemes ekkorát 3betelni velük. Ha 20as vaknál 40es emelés van, akkor egy light 3bet 100ig, aztan akkor bőven marad tered játszani, és nem lesz brutál kasza vele, kontrollálva lesz az egész.... Ha meg 60as emeles van akkor is max 140, és akkor sem 200at kell megejtened cbetént flopon, hogy aztán turnon már szinte allinról kelljen döntened vagy feladnod a partyt hogy akár abszolut üressel megnyerje..
    Ezzel szvsz csak az a gond, hogy megadjuk nekik az oddsot, hogy bármilyen 2 lappal lemákoljanak minket, míg egy nagyobb visszaemelésre legalább a trash handjeiket eldobathatjuk.

  8. #278
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 05.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    878

    Alapbeállítás

    Olegg

    Teljesen igazad van, gondolkodó játékos ellen ez -EV, viszont az ilyen nem gondolkodó játékosok ellen, akik egyébként csak lappal agresszívkodnak én néha megpróbálkozok ilyesmivel, mivel nem akarom csak a lapjárásra bízni

  9. #279
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 03. 02.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel szvsz csak az a gond, hogy megadjuk nekik az oddsot, hogy bármilyen 2 lappal lemákoljanak minket, míg egy nagyobb visszaemelésre legalább a trash handjeiket eldobathatjuk.

    Hat de a trash handekat nem hinném, hogy életfontossagú, hogy eldobassuk vele..Legtöbb esetben 60, sokszor 70%unk van, ami még több, ha azt nézzük, hogy öt a flop el kell talalálja vmilyen szinten. Ha csak floatol, akkor sem lesz túl nagy bet a turnon, ha mi elcsekkeljuk, szoval még nem biztos, hogy fel kell adnunk ott se a partyt, meg hát maradhat terünk 2nd barrelre is amugy..
    Ha valamilyen cooler szituacio all fenn, pl K magas flop jön neki 2 párral, akkor se fog belemenni annyi pénzünk, ellentétben a 200as 3bettel, ahol ezt cbeteljük, és egy jön egy miniraise, és akkor dobjuk el...? vagy éppen elcsekkeljük, és kapunk egy 300at, szintén nem dobo, de könnyen belemehet a stackünk...
    Nyilván egy képzettebb játékos ritka szarral nem fog callalni, szóval nem kell aggódnunk, hogy lemákol ebben a szituacioban, ha meg 48 kategóriával callal, akkor megköszönjük, és ha nem msot következöre levágjuk...
    Meg még ennyi, hogy gyakrabban kapsz 4betet a 100-120as 3betre, akár AJ, AQ kategoriaval, vagy rosszabbal, és akkor meg preflop el tudjuk döntetni, vagy lejátszani...

  10. #280
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 05.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    878

    Üzenet

    Idézet olegg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel szvsz csak az a gond, hogy megadjuk nekik az oddsot, hogy bármilyen 2 lappal lemákoljanak minket, míg egy nagyobb visszaemelésre legalább a trash handjeiket eldobathatjuk.
    olegg +1


    csabist9

    A kis 3 bettekel (pl. 60-ra 140) nagyon nagy kasszákat fogsz bukni, mivel azt szinte any 2-val meg lehet adni, pláne pozícióból és ilyenkor nem egy top pár kialakítására, hanem minimum két pár vagy egy erős draw kialakítására fog törekedni egy jó ellenfél és ilyenkor, ha jön mondjuk az AK-ra az A vagy a K akkor nagyon ki fogod fizetni, míg ő ha nem alakul ki valami erős handje easy foldolni fog és olcsón megúszta.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •