Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (21) összesen
  1. #11
    Fanatikus tag Kreta avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    283

    Alapbeállítás

    Ez így nem tetszik. Ha már eddig bohóckodtunk akkor a 6-osra miért dobnám el? Vagy már korábban, vagy most se, bár végül is riveren már be lehet látni, hogy ez nem lesz jó így.
    ameddig a föld kerek
    mindig lesznek coolerek

  2. #12
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hozzászólások
    28

    Alapbeállítás

    ó, én tudom, mi van nála: Q5o vagy J3s.

  3. #13
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 07. 06.
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    "Ehhez a témához 10 hozzászólás érkezett. Kattintson ide az egész téma megtekintéséhez."

    Ezt több mint egy éve figyelem, hogy a "több mint 10" helyett 10 szerepel a szövegben. Nem lehetne ezt valahogy javítani, csak mert olyan gázos?

    Amúgy dobtam én is, de valójában legalább egy AFq jó lenne, hogy mennyire szokott blöffölni, vagy túljátszani nyomi toppárokat. Mármint nem a dobáshoz lenne az jó, hanem ahhoz, hogy korábban el lehet-e dobni a terméket.

  4. #14
    Tag ezustszem avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 17.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    Nem az a kérdés,hogy dob vagy nem! Sokkal érdekesebb az ,hogy miért ilyen passzívan játszunk meg egy ász párt.Főkép a törnön,

  5. #15
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 04. 14.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Nekem itt a river shove nem tetszik részéről. Igazlából kb az a kérdés, hogy mi lehet nála. Ilyen pre aggro játékos tuti nem fog csak megadni pre JJ-val. 55 nem hiszem hogy van nála, mert akkor én kifizetem a pókert. Okéj, reálisan marad a 33, amivel ver. 42s/o, 46s/o nem valószínű. Ami riveren verhet az kb a 42, meg a 33. Meg ugye az 5x. Na most kb ebből nekem a 42 meg a az 5X az kiesik, mert az 5X-ből Az A5 elég unreal, meg azzal nem is c/r-elne floppon.
    Egyetlen lap ami ellen hátul látom magam az a 33.
    Az overbetje a riveren nekem azt mondja, hogy semmije sincs. Hiszen, értékért kéne nyitnia, mert minden más lapunkat kb dobni fogjuk ha nem találtunk, csak az overekből meg esetleg AJ-ből szed ki pénzt.
    Szerintem ez egy nagy blöff. Easy call és mutat valami szemét kezet az esetek túlnyomó többségében. Mert a helyzet az, h a flop c/r ezen a boardon az tök jogos, mert ezen a floppon semmit nem talált, de szerinte mi sem. A turnön tovább adja elő a setet. És a river shove az az egész handjét elrontja, sztem nagyon out of line... De biztos én vagyok a hülye. Vélemény?

  6. #16
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    A river shove nekem tetszik a részéről, ha kellően balance-olja ehhez a line-hoz tartozó rangét. Kb kizárt, hogy Jx-e legyen, bár az is lehet nála, ilyen eksön után egyenlő a Jx az airrel, de azért egy AJ még lehet van annyira erős, hogy SD képes legyen...Flop bet-callunk után mindenesetre kb JJ+, AJ a range-ünk. Annyira nem rossz bluff spot neki, mivel elég face up a range-ünk, és JJ-n kívül egy overshove-ot nem igazán tudunk adni, ő pedig jóval szélesebb pf range-el rendelkezhet (bár a 37/25 semmi érdemi infóval nem szolgál, mert lehet poziból flatel sokat, és csak 8%-al defendel, de abból is 5% 3bet), lehet nála JJ, 55, 33, 53s, 56s, 66 (utóbbiaktól a flop random wp, de turn-river action már valueért megy).

    Ha agró postflop, akkor viszont imho a turn call sem jó, mert A miningon vagyunk riveren (ha maniac blöffön van, nem valószínű, hogy feladja, tehát minden riveren betolja kb), hiszen máson nem fogjuk megadni az overbet shove-ot. Ha már be akarjuk paszírozni a stackünk, akkor még a legtűrhetőbb, ha flopon tesszük be szerintem. Ott talán még beveri a fejét, és bekerül Jx-el, vagy elég FE-t érez és wp 4bet ai-t tol, de ez is elég spewy.

    Azért érdekelne, hogy melyik a legjobb line egy ilyen maniac ellen ilyen flop action (CR-el) után? flop 3bet-call? 3bet-fold? 3bet shove? fold? turn call? Fold? Mindegyik variáció nekem úgy tűnik vagy azt eredményezi, hogy A, blöffbe fordítjuk a lapunkat B, ha elég aggró, akkor előbb-utóbb vagy kicsavarja a kezünkből a face up lapunkat, vagy valami spewy-nak tűnő hero callra kényszerít minket.

  7. #17
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    370

    Alapbeállítás

    Érdekes, h ennyire passzívan játsszák meg az AA....
    élőben, már flop után ollé lenne, "nehogymálemákolvalamiszarral" felkiáltással....)
    De legkésőbb a turnon....én call...

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Kacsint

    Talán azért mond a válaszadók 2/3-a Call-t, mert:
    1. nem túl hihető az ellen története, amit előad
    2. nagyon kevés lap ver minket
    3. abszolút alkalmas a flopp blöffölésre egy agresszív játékos részéről

    Én még hozzátenném:
    4. NL100-on kevesen gondolkodnak Leveling-ben
    5. Magam is szoktam ilyen blöff line-t alkalmazni, amikor flop előtt aggresszív vagyok. Száraz floppon check/raise, aztán egy pot 50%-ának megfelelő emelés. Ha ezt megadja, akkor nyilván erős keze (vagy sok jója - out) van, de nem annyira erős, hogy egy komoly emelést riveren megadjon. Ha riverre jön egy semleges lap, vagy egy olyan, ami nekem kicsit segíthetett, de neki valószínűleg nem, akkor: emelek potot, vagy kicsit nagyobbat --> ellen dob.

    6. Nagyban függ a döntésem attól, hogy mennyire ismerem az ellenfelem. Ha 100 leosztást játszottunk az elmúlt 2 órában és az asztalt ill. az ellenfelem kifejezetten figyeltem, kevés asztalon játszottam, akkor megkockáztatnék egy ilyen blöfföt elfogni. Ha a 100 leosztás összességében áll rendelkezésemre mondjuk az elmúlt 2 hétből és nem igazán figyeltem az ellen játékát, akkor inkább dobnék.

  9. #19
    Fanatikus tag lac1nho avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    235

    Alapbeállítás

    easy call...maximum 33 van nala...

  10. #20
    Tag weeee7 avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    120

    Alapbeállítás

    Ezt ennyiből szerintem nem lehet megítélni normálisan, ha nem tudok eleget az ellenfélről, inkább fold felé hajlanék.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •