Oldal: 47 / 84 ElsőElső ... 37454647484957 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 461 - 470 (833) összesen
Like Tree25Likes

Téma: SNG tanuló topic

  1. #461
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Johnny Diablo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hero dealt 4d 4c - Next Action? - submitted 07-26-2011 - 18:40 pm - Poker Hand Replays
    1másodperc múlva nő a vak. ez egy turbós fr. sng a közvetlen mögöttünk ülő 2 játékos elég nit. shorti dobált 2 vakból ezelőtt is. még btn-ból sem tolta a vakokra.
    ezt itt tolnunk kéne?
    Én eldobnám, az avg stack sem nagy. Én itt dobnék, majd SB-ből BU-ről nagyon lazán pusholnék.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  2. #462
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 04. 21.
    Hozzászólások
    78

    Alapbeállítás

    Idézet Johnny Diablo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hero dealt 4d 4c - Next Action? - submitted 07-26-2011 - 18:40 pm - Poker Hand Replays
    1másodperc múlva nő a vak. ez egy turbós fr. sng a közvetlen mögöttünk ülő 2 játékos elég nit. shorti dobált 2 vakból ezelőtt is. még btn-ból sem tolta a vakokra.
    ezt itt tolnunk kéne?
    Nem vagyok turbós, de szvsz ez push 5bb ből, (asszem 22+ már mehet be)

  3. #463
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    18% a range, és ez egy igen határeset szitu, tegnap elég sokat beszéltünk erről a partiról. Megoszlottak a vélemények, 44 még elfogadható, el is lehet dobni, 55 viszont már biztos push. 22 - 33 teljesen biztos, hogy dobás. Még a 44 -el is minden ésszerű megadó rangnek max az alját (talán) vered. Én dobnám.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  4. #464
    Őstag Johnny Diablo avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Ajka
    Hozzászólások
    1.396

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    18% a range, és ez egy igen határeset szitu, tegnap elég sokat beszéltünk erről a partiról. Megoszlottak a vélemények, 44 még elfogadható, el is lehet dobni, 55 viszont már biztos push. 22 - 33 teljesen biztos, hogy dobás. Még a 44 -el is minden ésszerű megadó rangnek max az alját (talán) vered. Én dobnám.
    azt hiszem itt a stck egyenlőség miatt még éreztem némi FE-t is az utg pushban. 55 biztos repül de ez szerintem ritkábban, kicsit hangulat és asztalfüggő. ami miatt ment be ez is az, hogy felvillant a vakemelkedést jelző órácska.

  5. #465
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Johnny Diablo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    55 biztos repül .
    Mármint befelé?!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  6. #466
    Őstag Johnny Diablo avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Ajka
    Hozzászólások
    1.396

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mármint befelé?!
    az ám!

  7. #467
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 07. 24.
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nekem van egy olyan "porblémám", hogy nem tudok tisztán gondolkodni a sok limpermániákus (kb 50/5, 45/8, 60/10-es játékosok) miatt.
    Mikro limiten játszom, 1+0.2$ -os asztalokon (10 fős). És a mezőny körülbelül olyan szinten van, hogy az asztalok statja nagyjából 50/8. Rengeteg limp mindig, elég sokáig a szinteken felfelé.
    Szerencsére a vakszinteken felfelé haladva, egyre kevesebben maradnak ezek a limpmesterek, így ez a zavaró játék főleg a korai szakaszban a deepstack játéknál van.
    A problémám kétoldalú, egyrészt bezavar, amikor én akcióznék először, másrészt bezavar amikor jó lapokkal ülök hátsó esetleg vak pozícióban és előttem jön a sok limper.
    Példákon keresztül próbálom szemléltetni a problémám. Az egyszerűség kedvéért a kezünk legyen mindig és mindig 10 fő üljön az asztalnál.
    Az első példában üljünk UTG2-ben vakok 10/20, előttünk fold, én ilyenkor mindig 4 BB-ig emelek (20-as vakszinten). És ez nem elég a limperhadseregnek 4-en jönnek velem. És mivel sajnos ezeknél mindig feltételezhető az Ax-es lap, egy A54 floppon, már sosem érzem magam elől.
    Itt az lenne a kérdésem, hogy emeljek nagyobbat, vagy ez meg se forduljon a fejemben?
    Következő példa, amikor nagyvakon üldögélünk adott handel, és előttünk 5-en limpeltek 15/30-as vakszinten. Én még itt az alap 3BB-s emelést + 1 BB limperenként betsizing-et tanultam, ami ebben az esetben 260-ig jelentené. Viszont ezt egyikük sem fizeti ki, nagy ritkán esik be ilyenkor valaki. Viszont ha kevesebbet hívnék, akkor meg mindegyikük jönne be a potba és a QQ sem muzsikál túl jól egy 6 résztvevős játékban. Ahol már nem csak egy A, hanem egy K leestén is kereshetem a fold gombot.

    Illetve lenne még egy konkrétabb kérdésem is. SB-ben ülök -val (10/20-as vakok) előttem jön a szokásos 4 limper, viszont a BTN (kompetensebb játékos, aki 16/8-at játszik) úgy dönt emel 80-ig. Itt szerintetek mi a helyes játék? Call esetén tuti, hogy jön velünk a sok limper, viszont egy 3betre nem érzem túl acélosnak a kezem. A fold meg túl nitnek tűnik.

    A válaszokat, észrevételeket előre is köszönöm!

  8. #468
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Teljesen jók a standard betsizeok, azért használjuk ezeket a 3x BB- 4xBB + 1BB/limper stb. méreteket, mert nagy mintán is jól beváltak.

    AKs -el akár tönkre is lehet menni, kompetens BTN emelésére is 3betelek vakból, ez fix. Csak megadni, az valóban hiba.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  9. #469
    Fanatikus tag Fuvesz avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    250

    Alapbeállítás

    Kivételesen igazat adok GT kollégának. Emelj vissza nyugodtan 260-ig, és ne sajnáld, ha nem adja meg senki. Elteszed a potot, ami később még jól fog jönni, és vedd úgy, hogy ezzel kizártad az Ax kombókat, és nem kell flopon dobnod
    AKs példánál én a 80 emelésre 320ig visszaemelnék.

  10. #470
    Fanatikus tag 2tiWinner avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 16.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    404

    Alapbeállítás

    ez itt sima fold kéne, hogy legyen?

    weaktight | Hand | QKo - No Limit Holdem Tournament

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •