Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (29) összesen
  1. #11
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    bet/fold flop, bet/fold turn, nagyon hülye cs ellen még néha blank rivert is vbetelnék, de általában a river xback a jobb. a betsize-ok is teljesen jók, hiba lenne a kisebb bet.
    nem tudom mit lázadoztok, szerintem sokkal jobb a turn bet, river xback, mint turn xback, river bet.
    +1

    Ebben a partyban körülbelül ennyit kell végiggondolni és meg is van oldva minden probléma.
    You 're an apple

  2. #12
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    annyira bet/fold ez hogy ennél bet/foldabb már nem is lehetne

  3. #13
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    ivan41: egyáltalán nem úgy van ahogy írod, TPNK-val nem az a célunk fish ellen hogy minél előbb bekerüljön, egyszerűen a range-e ellen több a value a turn bettel, mint a river bettel v. esetleg river bluffcatchel

    ... no money in fröccs? :S

    Gone.Fishing:
    Én sem szeretem a leírásban a fish jelzőt, mert önmagában nem jelent semmit. Örülnék neki, ha legközelebb pusztán egy röpke mondatrész erejéig említésre kerülne, hogy miben foglaltatik haluraság gyengesége.
    Mivel a páldában az szerepel, hogy kis mintánk van róla (valószínűleg nincs is róla egyéb read) így a abból tudunk kiindulni hogy limpcallolt, - ez már haluraság egyik gyengesége - és callolt egy olyan floppon amin sok draw lehetséges. Feltételezzük, hogy fd, pár + draw típusú lapokat turnon még nem dob (és persze a mienknél jobb lapokat se), de riveren már nem fizet vele (és nem tudjuk hogy hogy játszik busted draw-kal). Ezek alapján turn bet > turn check szvsz
    Utoljára módosítva: qwertibie által: 2011. 09. 28. 22:24

  4. #14
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet Epiman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem támadni akarok, de ezeknek a dolgoknak a végiggondolása egy olyan szint, ahova nem árt eljutni, ha az ember már veszi a fáradtságot és foglalkozik a játékkal.
    Idézet qwertibie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ivan41: egyáltalán nem úgy van ahogy írod, .
    Tudtam, hogy én leszek a hülye, aki kötözködik. Nem is kívánok vitatkozni egy akadémia proval, mert megjárom.
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  5. #15
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás

    Idézet ivan41 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudtam, hogy én leszek a hülye, aki kötözködik. Nem is kívánok vitatkozni egy akadémia proval, mert megjárom.
    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy találtunk egy olyan szituációt a pókeres játékodban, amit eddig valószínűleg nem a legjobb módon oldottál meg.

    Nem hiszem, hogy önmagad hülyézésével kellene "dramatizálni" a helyzetet. Egyszerűen átgondolni, amit fentebb leírtak.

    Ui: Remélem nem vetted zokon a tegezést, de egy fórumban kényelmesebb így használni.
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  6. #16
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet ivan41 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudtam, hogy én leszek a hülye, aki kötözködik. Nem is kívánok vitatkozni egy akadémia proval, mert megjárom.
    A válaszomban tudtommal sehol sem írtam olyan dolgot, ami bántó jellegű lett volna, pusztán annyit tettem, hogy elmondtam mi a hiba a gondolatmenetedben. Olvasd el azt amit a többiek és én írtunk a partyval kapcsolatban, vesd össze a saját eddigi gondolataiddal és próbáld meg kiértékelni. Ha valahol nem egyértelmű a helyzet, biztosan lesz több olyan tag is a fórumon, akik azonnal segítenek neked.
    You 're an apple

  7. #17
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Érdekelne egy kicsit részletesebben kifejtve, hogy miért jobb a bet-bet-check line, mint a bet-check-bet.

    Sajnos már nem emlékszem, hol olvastam, de valamelyik pókeres könyvben pont azt javasolták, hogy érdemesebb a turnt elcheckelni, mivel az ellenfél valószínűbb, hogy megadja a river betet egy "második pár" típusú gyengébb lappal, mint a turn betet. Ott ezt azzal indokolták, hogy a turn bet megadásakor az ellenfélnek számítania kell arra, hogy a riveren is kap egy újabb betet, amit már nem szívesen kockáztatna meg egy gyengébb, de SD-képes lappal. Ha viszont elcheckeljük a turnt és csak a riveren hívunk, akkor az ellenfél tudja, hogy a megadásával max mennyit kockáztat, hiszen további hívásoktól nem kell félnie. Emiatt a gyengébb lapokkal is bátrabban megad a riveren.

    A konkrét példában miért jobb a turn bet? A két színhúzó-lehetőség miatt?
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  8. #18
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet Lev729 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ui: Remélem nem vetted zokon a tegezést, de egy fórumban kényelmesebb így használni.
    Nem sértődtem meg, hogy letegeztél. Mondjuk 25-30 évvel ezelőtt nem mertem volna letegezni egy magam korabelit. Változik a világ, és ez így van jól. Magázódva is ellehet küldeni vakait a búsba, nem csak tegeződve.


    Idézet Lev729 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy találtunk egy olyan szituációt a pókeres játékodban, amit eddig valószínűleg nem a legjobb módon oldottál meg.
    Sajnos nem egy, hanem biztosan sok hiba van bennem, és a játékomban.

    A konkrét feladvánnyal sincs semmi bajom. Én a kisebb emelési opciót vaálasztottam. Mert azt néztem, ha az ellennek is ásza van, akkor kevés kezet verek, egyedül a flösshúzókkal szemben vagyok elől. Viszont ha hátul vagyok, akkor kevesebbet bukok.
    Azt az elvet vallom, hogy gyenge kézzel nem szabad nagy bankot kialakítani. Márpedig én ebben a helyzetben az A6-ot annak tartom.

    Ami viszont zavar, hogy mindenkit lefisheznek. Egy másik topikban azt írja a fórumtárs, hogy ismeretlen az ellenfél számára, de 10 parti alatt megállapította, hogy nem túl kompetens.
    Megkérdeztem, hogy miből vonta le ezt a kövtkeztetést. Másik kolléga azt válaszolta, hogy szerinte limpelt pre.
    Tehát aki belimpel 56s-el és kap egy emelést aztán egy ráemelést, és nem adja meg, hanem dob, az már rögtön a nem kompetens skatulyába kerül? Ergo fish?
    Utoljára módosítva: ivan41 által: 2011. 09. 29. 00:41
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  9. #19
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet ivan41 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát aki belimpel 56s-el és kap egy emelést aztán egy ráemelést, és nem adja meg, hanem dob, az már rögtön a nem kompetens skatulyába kerül? Ergo fish?
    Szerintem igen. Nem amiatt, mert nem adta meg, hanem mert limpelt.
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  10. #20
    Tag The Great Hun avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 22.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    Van egy nagyon kedves barátom, akinek segítettem pár taktikai fogást átgondolni közösen.
    Amikor ő úgy érzi, hogy valami trash-el játszania kell mondjuk CO ból, akkor mindig limpel, amivel annyi a baj, hogy onnantól nem sok mindent tudsz flop után reppelni, plusz kiszolgáltatod magad.
    Mondtam neki, én is rengeteget játszom szemét lappal ha hagyják, de mindig emelek! Még a 8-2 offal is emelek, mert egy limpből nem tudok meg semmit.
    Plusz ami nekem az észrevételem a dologgal kapcsolatban, aki élőben játszott már, az egyet fog velem érteni.
    Sokkal szűkebb range-el tartanak bármit is (főleg allint), mint ha limp ellen játszanak.
    A másik meg, limp limpet szül! Ha valaki elkezdi mondjuk UTG+1-ből, élőben nagyon sokan jönnek be utánad, aztán mehet a családi 6-8 handed, ahol jószerivel fogalmad nincs mi merre hány méter, egy relatíve kis potnál.
    Ellenben ha emelsz, általában 2-en, max 3an lesztek partiban, amit igen könnyű kivinni poziból még olyan lappal is, aminek abszolút semmi köze a flophoz, mivel az emeléseddel van "jogalapod" Cbetelni

    De kíváncsian várom a nálam jobbak véleményét arról, ha nagyon trash lapunk van és mindenképp játszani akarunk, akkor sokkal inkább emeljünk-e, mint limpeljünk. Nálam 100%ra az emelés a szimpi. (Ja, ha nem mondtam volna, az előbb leírtak arra az esetre vonatkoznak, ha nem történt előttünk megadás vagy emelés.)

    Ez a gondolatmenet az, ami miatt valakit Openlimp miatt gyengébb játékosnak tartok, hiszen ha jobb lenne, tudná, hogy emelni sokkal jobb és szórakoztatóbb is a hatékonyságról nem is beszélve
    (Egy élő versenyen egy új játékos jött az asztalunkhoz, jó sok zsetonja volt, ki is volt öltözve, gondoltam milyen nagy pró lehet, biztos jó játékos, aztán 1 parti alatt kiderült számomra, hogy chipleaderré mákolta magát az első 4 vakszinten, mivel UTGből limpelt K8 offal, 1 jó játékos sosem tesz ilyet, ha mindenképpen játszani szeretne, akkor emelni fog.)
    Mindenből vagyok egy,
    hogy egyként lehessek minden.
    No vedd el magadtól azt,
    amid soha nincsen!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •