Oldal: 138 / 176 ElsőElső ... 3888128136137138139140148 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.371 - 1.380 (1755) összesen
Like Tree16Likes

Téma: SNG közösség topicja

  1. #1371
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet EightTSuited eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Várhatóan 2 megadó ellen. Oké. És a flopon hogyan tovább?
    Ahhoz látni kéne a flopot így az egész handelemezés értelmetlen. Teljesen más K24 rainbow flopon a játékom, és teljesen más 89J monoton flopon. Tedd be rendesen a handet elejétől a végééig és megnézzük, mi volt a leosztás története. De AK -al bárki ellen emelek, prémium kéz ez egyértelmű kell, hogy legyen.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 09. 25. 13:59
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  2. #1372
    Fáradhatatlan grinder QQ-Gigolo-7 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Bodrogolaszi
    Hozzászólások
    894

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ahhoz látni kéne a flopot így az egész handelemezés értelmetlen. Teljesen más K24 rainbow flopon a játékom, és teljesen más 89J monoton flopon. Tedd be rendesen a handet. De AK -al bárki ellen emelek, prémium kéz ez egyértelmű kell, hogy legyen.
    Tarzan +1 (tarzan aláírása epic lol!!)
    AK val emelni kell

  3. #1373
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 05. 22.
    Hely
    Szombathely
    Hozzászólások
    4

    Alapbeállítás

    Miért lenne értelmetlen? Pont az benne a lényeg, hogy jelen helyzetben a pre döntés a meghatározó. Egyelőre a flop nem érdekes.

    Véleményem szerint itt az emelés csak arra lenne jó, hogy hizlaljuk a potot. AKs emeltem volna, de itt a check-et választottam. Ennek oka egyrészt a fenti committed helyzet elkerülése volt. Másrészt palástoltam a lapom erejét. Ezek ellen az arcok ellen szívesebben bocsátkozom postflop játékba, minthogy már egy pre kialakult nagy kasszát próbáljak pozíción kívül védeni.

    (Másik eshetőség: UTG+2 megad, BTN 4bet AI megy lecsapva az eddigi kasszára. SB dob, nekünk döntenünk kell a teljes stackünkről egy most már erőteljesen leszűkíthető range-dzsel szemben úgy, hogy mögöttünk van még egy játékos. Vajon mivel játszik limp/4bet AI-t a fish?)

    A leosztás vége eredetiben:

    FLOP ($200)

    SB checks, Hero bets $160, UTG+2 calls $160, BTN calls $160, SB folds

    TURN ($680)

    Hero bets $476, UTG+2 raises to $952, BTN folds, Hero raises to $1,250 (AI), UTG+2 calls $298

    RIVER ($3,180)

    Hero shows
    (Pre 62%, Flop 92.2%, Turn 100.0%)

    UTG+2 shows
    (Pre 38%, Flop 7.8%, Turn 0.0%)

    Hero wins $3,180

    Hogyan lehet amúgy itt spoilerezni? Legközelebb úgy tennék be handet...
    Előre is köszi: 8Ts

  4. #1374
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Ha pre nem emelsz, akkor flopon egyáltalán nem fogod tudni, hol vagy. AK -val preflop főleg fishek ellen építeni kell a kasszát, mert sok gyengébbel is kifizetnek, mint látható. Ha nem emelsz, kicsi marad a pot, és hosszútávon értéket veszítesz. 50 -es vakon bevállalom a pre pusht is ezzel a lappal, ha kell. Ha fish, akkor limp/raise AI fog menni itt AQ -val is meg 55 - el is, viszont postflop nem biztos, hogy stackelődne, szóval nem dobnám el 4betre sem. Ettől nem kell félni. Ezen a vakszinten már érdemes védeni a nagyvakot, tehát raise. Emelés mellett szól az is, hogy valamelyik limper pénze a potban biztos, hogy halott pénz, de az is lehet, hogy mindegyik limperé, erre nem lecsapni hiba. Handet elemzünk, ami egy leosztás története, nem fiktív flopokról akarok beszélgetni. Mint leírtam, minden board tetxtúra láttán mást csekekszem postflop. Ezzel a checkkel hosszútávon biztos, hogy nem hozod ki a max értéket a lapodból. Továbbá egy jó játékos alapvetően agresszív, főleg prémium lappal, és nem passzív. Miért félsz két fish megadótól a nagy valószínűséggel legjobb lappal preflop, ezt nem is értem. Bárcsak mindig olyan döntések előtt kellene állnom, hogy mit csináljak AK -val, amikor az egész stackemről van szó! Ez az egyik legjobban játszható kéz a pokerben, ki kell használni, tehát raise! . Egyszerűen a poker arról szól, hogy minél több +EV szituációt teremtsünk meg és használjunk ki. AK -al emelni pedig +EV a legtöbb esetben. Remélem nem kell tovább sorolnom, hogy mik azok a tényezők, amik még az emelés mellett szólnak.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 09. 25. 17:05
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  5. #1375
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Standard raise 300 -ig, miért Te mire gondoltál AK -al?
    Ezen a vaktèten valoban kèrdèses a6 bb emelès mert szerintem jelzi a lapunk erejét és valoban nehéz lehet a szitu postflop mert ha limp - callol akor megadja a 4 helyett a 6 bb is!
    Én maradnék 175-225 $ hivásig!
    A postflop játék ezen a boardon nem nehéz,
    azért a passz az nagyon szar szerintem preflop
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  6. #1376
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet Palesz76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezen a vaktèten valoban kèrdèses a6 bb emelès mert szerintem jelzi a lapunk erejét és valoban nehéz lehet a szitu postflop mert ha limp - callol akor megadja a 4 helyett a 6 bb is!
    Én maradnék 175-225 $ hivásig!
    A postflop játék ezen a boardon nem nehéz,
    azért a passz az nagyon szar szerintem preflop
    Én open emelnék ezen a vakszinten 150 -ig (3BB), de mivel több megadás történt előtttünk, és OOP vagyunk, plusz a lapunkból is értéket szeretnénk kihozni gyengébb ellenfelek ellen, így szerintem indokolt a 3BB raise + 1BB/limper emelés. Egyrészt nyomást gyakorolsz rájuk, másrészt ha itt keveset emelsz, akkor egyszerűen túl jó oddsokat kapnak a megadáshoz.Ekkor kialakulhat egy túl sok résztvevős pot túl sok spekulatív kézzel ami nem kedvező. Ezzel a betsizzal nagy valószínűséggel nem lesz pl. 4way pot, hanem HU vagy max 3way, így a lapunk postflop ereje nem csökken akkora mértékben, mintha kis bettel túl sok ellenfelet csábítunk a potba. Persze nem ez az elsődleges cél, de: ha nagyobbat emelsz, a nyomás is nagyobb rajtuk, ezáltal könnyen körfold is lehet, amikor ellenállás nélkül elvisszük az egész kasszát, persze laza játékosoknál ennek az esélye sokat csökken.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 09. 25. 18:17
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  7. #1377
    Őstag Palesz76 avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 03.
    Hely
    III.ker.
    Hozzászólások
    1.098

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én open emelnék ezen a vakszinten 150 -ig (3BB), de mivel több megadás történt előtttünk, és OOP vagyunk, plusz a lapunkból is értéket szeretnénk kihozni gyengébb ellenfelek ellen, így szerintem indokolt a 3BB raise + 1BB/limper emelés. Egyrészt nyomást gyakorolsz rájuk, másrészt ha itt keveset emelsz, akkor egyszerűen túl jó oddsokat kapnak a megadáshoz.Ekkor kialakulhat egy túl sok résztvevős pot túl sok spekulatív kézzel ami nem kedvező. Ezzel a betsizzal nagy valószínűséggel nem lesz pl. 4way pot, hanem HU vagy max 3way, így a lapunk postflop ereje nem csökken akkora mértékben, mintha kis bettel túl sok ellenfelet csábítunk a potba. Persze nem ez az elsődleges cél, de: ha nagyobbat emelsz, a nyomás is nagyobb rajtuk, ezáltal könnyen körfold is lehet, amikor ellenállás nélkül elvisszük az egész kasszát, persze laza játékosoknál ennek az esélye sokat csökken.
    amit irsz valóban helytálló és alkalmazzuk is sokan de ezekkel az ellenfelekkel szemben én maradnék a kisebb raisnél és postflop lejátszani öket!
    A 6 bb vel szemben nekem még az is bajom hogy nem kapna FE a 3 betjére ezért csak nagyon prémium lapokkal tenné meg!
    De ez csak az én véleményem és most!!
    Lehet hogy egy partiban valoban a 6 bb is menne!
    "Ha kicsi a tét , a kedvem sötét"- Johny Firpo (zsugabubus)
    Nincs magas nevezési díj, csak kevés önbízalom.

  8. #1378
    Fáradhatatlan grinder QQ-Gigolo-7 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Bodrogolaszi
    Hozzászólások
    894

    Alapbeállítás

    Idézet EightTSuited eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért lenne értelmetlen? Pont az benne a lényeg, hogy jelen helyzetben a pre döntés a meghatározó. Egyelőre a flop nem érdekes.

    Véleményem szerint itt az emelés csak arra lenne jó, hogy hizlaljuk a potot. AKs emeltem volna, de itt a check-et választottam. Ennek oka egyrészt a fenti committed helyzet elkerülése volt. Másrészt palástoltam a lapom erejét. Ezek ellen az arcok ellen szívesebben bocsátkozom postflop játékba, minthogy már egy pre kialakult nagy kasszát próbáljak pozíción kívül védeni.

    (Másik eshetőség: UTG+2 megad, BTN 4bet AI megy lecsapva az eddigi kasszára. SB dob, nekünk döntenünk kell a teljes stackünkről egy most már erőteljesen leszűkíthető range-dzsel szemben úgy, hogy mögöttünk van még egy játékos. Vajon mivel játszik limp/4bet AI-t a fish?)

    A leosztás vége eredetiben:

    FLOP ($200)

    SB checks, Hero bets $160, UTG+2 calls $160, BTN calls $160, SB folds

    TURN ($680)

    Hero bets $476, UTG+2 raises to $952, BTN folds, Hero raises to $1,250 (AI), UTG+2 calls $298

    RIVER ($3,180)

    Hero shows
    (Pre 62%, Flop 92.2%, Turn 100.0%)

    UTG+2 shows
    (Pre 38%, Flop 7.8%, Turn 0.0%)

    Hero wins $3,180

    Hogyan lehet amúgy itt spoilerezni? Legközelebb úgy tennék be handet...
    Előre is köszi: 8Ts
    akkor azt, mondom, hogy akkor tedd be a pénzed, amikor a tiéd az erősebb lap! Ezzel senki nem vitázhat, és AK val valszeg legerősebb vagy, amúgy is rossz sng ben 2 ellenfelet vállalni. Emelj, és szűrj, vagy tedd be a stacked! Mindegy, de toljad neki, ha nem akarod, hogy ilyen T9 ekkel szarrá mákoljanak, Egy AT9-en simán gallyra mész nem?

  9. #1379
    Fáradhatatlan grinder QQ-Gigolo-7 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Bodrogolaszi
    Hozzászólások
    894

    Alapbeállítás

    PokerStars Game #68054981163: Tournament #446391683, $6.37+$0.63 USD Hold'em No Limit - Level II (15/30) - 2011/09/26 0:32:32 CET [2011/09/25 18:32:32 ET]
    Table '446391683 1' 9-max Seat #8 is the button
    Seat 1: nickyiddo (1375 in chips)
    Seat 2: BillBob53 (1355 in chips)
    Seat 3: vanka14 (1480 in chips)
    Seat 4: Paracentesis (3820 in chips)
    Seat 5: Hz6dx2 (890 in chips)
    Seat 7: QQ-Gigolo-7 (1440 in chips)
    Seat 8: canujivekev (1385 in chips)
    Seat 9: ponfi (1755 in chips)
    ponfi: posts small blind 15
    nickyiddo: posts big blind 30
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to QQ-Gigolo-7 [Tc Ts]
    BillBob53: folds
    vanka14: calls 30
    Paracentesis: folds
    Hz6dx2: folds
    QQ-Gigolo-7: raises 105 to 135
    canujivekev: calls 135
    ponfi: folds
    nickyiddo: folds
    vanka14: folds
    *** FLOP *** [9c 9h Kd]
    QQ-Gigolo-7: bets 172
    canujivekev: calls 172
    *** TURN *** [9c 9h Kd] [6d]
    QQ-Gigolo-7: checks
    canujivekev: checks
    *** RIVER *** [9c 9h Kd 6d] [9d]
    QQ-Gigolo-7: checks
    canujivekev: bets 240
    QQ-Gigolo-7: calls 240
    *** SHOW DOWN ***
    canujivekev: shows [Qc Kc] (a full house, Nines full of Kings)
    QQ-Gigolo-7: mucks hand
    canujivekev collected 1169 from pot

    ehhez mit szóltok??? lehet itt blöffre tenni, és hero callozni?

  10. #1380
    Fanatikus tag kempf avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 17.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    364

    Alapbeállítás

    Mindkét ellenfélről 13 hand van.
    SB nit-nek, BB nagyon lazának tűnik.

    $15/$30 No Limit Holdem
    OnGame
    8 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG tima3000 ($1,445)
    UTG+1 T.Shandy ($1,435)
    MP1 achim2005_x ($1,535)
    MP2 Hero ($1,425)
    CO ugug ($1,665)
    BTN Zverg ($1,010)
    SB hogarth13 ($3,835)
    BB thelineo ($2,650)

    Pre-Flop: ($45, 8 players) Hero is MP2
    3 folds, Hero raises to $90, 2 folds, hogarth13 calls $75, thelineo calls $60

    Flop: ($270, 3 players)
    hogarth13 checks, thelineo bets $30, Hero raises to $195, hogarth13 raises to $360, thelineo calls $330, $165 to Hero ($1140)?


    Mit tesz hero?

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •