Szavazás eredménye: Mennyit szabad a vagyonodból pókertőkére áldozni?

Szavazók
116. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • A nulláról kell építkezni, nem szabad befizetni

    13 11,21%
  • Csak egyszer szabad befizetni, minimális összeget, 50 USD alatti összeget

    20 17,24%
  • A készpénz vagyon max. 5 %-át

    17 14,66%
  • A készpénz vagyon max. 10 %-át

    21 18,10%
  • A készpénz vagyon max. 20 %-át

    3 2,59%
  • A készpénz vagyon max. 30 %-át

    5 4,31%
  • Akár a teljes vagyonod lehet pókertőke, ha helyes bankroll menedzsmentet használsz

    37 31,90%
Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (38) összesen
  1. #21
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Idézet BennyGothiv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindig jó érzés ha egy az élet más területén sikeres ember grindre adja a fejét.
    Nagyon hasznos tanácsokat kaptál eddig, hirtelen nem is tudok mit hozzá fűzni.
    Good luck!
    Köszi, élvezem a pókert, eddig csak a kikapcsolódás, és szórakozás oldalát "használtam", most viszont új kihívásként az életemben megnézem, mire vagyok képes, ha "üzletszerűen" fogok hozzá.

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder Harvey avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    941

    Alapbeállítás

    Idézet sinner81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi, élvezem a pókert, eddig csak a kikapcsolódás, és szórakozás oldalát "használtam", most viszont új kihívásként az életemben megnézem, mire vagyok képes, ha "üzletszerűen" fogok hozzá.
    700 bol no mtt, max 2.50 mtsng, nl10 cash, sok sikert, a legjobb helyen vagy!

  3. #23
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás

    Idézet sinner81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kitűzött cél most egy 100k hand cg + 1000 mtt.
    Én nem keverném a kettőt. Pontosabban nem játszanám egyszerre mindkettőt. Esetleg egy hónap cg, egy hónap mtt, aztán úgyis látod, hogy melyik a szimpatikusabb.
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  4. #24
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Idézet Lev729 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én nem keverném a kettőt. Pontosabban nem játszanám egyszerre mindkettőt. Esetleg egy hónap cg, egy hónap mtt, aztán úgyis látod, hogy melyik a szimpatikusabb.
    kezdek most 1 hónapig mtt + sng-vel, és meglátjuk, mire jutok vele

  5. #25
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 07.
    Hozzászólások
    112

    Alapbeállítás

    Ha van fenn 700+ dollárod, felesleges lenne befizetni, ebből már el tudsz indulni, ha magasabb limiten kezdenél, annak úgyis csak bukfenc lenne a vége.

  6. #26
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    Megfogadtam a tanácsokat, és igyekeztem összefésülni az eltérőbb commenteket is, hogy kihozzak belőle valami útmutatót magamnak. Elkezdtem NL25-ön CG-t, freeroll, FPP-s és 0,8 $ alatti MTT-ket játszani, ahol bátrabb voltam, azok az 1 asztalos SNG-k, ott 7 $-osig merészkedtem. A 709 $-ból jelenleg 851,28 $-nál tartok. A szavazás eredménye számomra ellentmondásnak tűnik a commentekkel, ugyanis a szavazásban az győzött, hogy: "jó money management-tel bármekkora lehet a pókerre szánt pénzösszeg". Ami még kérdés, mit javasoltok limitváltással kapcsolatosan? Mikor merészkedjek feljebb majd?

  7. #27
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 11.
    Hely
    Nagyatád
    Hozzászólások
    41

    Alapbeállítás

    Idézet sinner81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A szavazás eredménye számomra ellentmondásnak tűnik a commentekkel, ugyanis a szavazásban az győzött, hogy: "jó money management-tel bármekkora lehet a pókerre szánt pénzösszeg". Ami még kérdés, mit javasoltok limitváltással kapcsolatosan? Mikor merészkedjek feljebb majd?
    Persze mert kibicnek semmi se dárga
    Ha lenne 10k$ bankrollod, akkor beülhetnél NL200-ra, de abból valószínűleg semmi jó nem sülne ki. Ha össze jön 2000$, akkor menj fel NL50-re. De ha 1500$ környénkén 8-10BB-vel vered a szintet, akkor már bepróbálkozhatsz NL50-en.
    A póker a türelem és a kitartás játéka. (Szilasi Viki)

  8. #28
    Fáradhatatlan grinder BMWE46 avatara
    Csatlakozott
    2010. 01. 28.
    Hozzászólások
    556

    Alapbeállítás

    Idézet sinner81 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Speciális a kérdésem, 2008 óta pókerezem, eddig inkább hobbi szinten foglalkoztam vele, most viszont a jövő év elejétől komolyabbra akarok váltani. Rendelkezem tapasztalattal, de eddig nagyon keveset játszottam, és mivel nem is kezeltem kellő komolysággal, nem megélhetésre ment a játék, ezért nem is voltak komolyabb eredményeim, hiszen sokszor tudatosan is az élvezetért, és nem a pénzért játszottam, ebből kiindulva nem is mindig helyesen.
    A pókert most komolyabb vizekre akarom terelni, a nagy kérdés az, hogy a vagyonom hány %-át "áldozzam" be pókertőkének. Szerencsére olyan helyzetben vagyok, hogy van egy jól működő cégem, és átlagon felüli vagyonnal rendelkezem. Ettől függetlenül természetesen hülyeséget nem akarok csinálni, nem az a célom, hogy ebből bukjak egy rendeset.
    Viszont az is tény, hogy úgy érzem, elkezdeni grindolni valami nagyon minimális téten nem fogja kihozni belőlem a legjobbat. Nehéz ilyenkor okosnak lenni, ezért gondoltam, megosztom veletek is a "dilemmámat".
    Ti mit kezdenétek a helyemben? Mennyit áldoznátok rá a vagyonotokból a pókerre? Köszi a válaszokat

    Ha jól értem ez az eredeti kérdés...

    Szvsz a póker nem olyan mint a forex, ahol a vagyonod egy részéről kell döntést hoznod. Ha megtanulsz kicsiben forexezni vagy tőzsdézni akkor ha mentálisan kész vagy, ugyan úgy működik nagyobb tőkével is mint micro számlával.

    A pókerben egész más a helyzet, itt a nulláról kell kezdeni (tulajdonképpen minimális tőke elégséges hozzá). Viszont a forexel ellentétben, ha nyerő vagy micro limiten, attól nem leszel nyerő magasabb szinteken.

    Azok a játékosok akik valóben nyerők és tudnak is annyi profitot termelni, ami a megélhetésükhöz elég (vagy kiemelkedő jövedelemmel rendelkeznek) mindannyian végégjárták a szamárlétrát.

    Tehát nem az a kérdés, hogy mennyit tudsz áldozni erre a vagyonodból, hanem az, hogy van e elég kitartás benned, hogy NL25-től (vagy NL10-től) végigjárd azt az utat amit (majdnem) mindenki.
    Meg tudod e tenni, hogy ha egy magasabb limiten még nincs edge-d akkor visszalépj és tovább fejlődj.... stb...stb

  9. #29
    Őstag RegGeri avatara
    Csatlakozott
    2011. 06. 03.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Úgy érzem, az alapvető megközelítés (kérdés felvetés) hibás! Nem a vagyon százalékában kell itt gondolkodni, hanem tanulásban. Be kell fizetni 50-1000 $ közötti összeget, és rengeteget kell tanulni, gyakorolni. Jó esély van rá, hogy néhányszor el fog úszni akár a teljes roll. Pont ezért érdemes kisebb téteken (NL10-NL25) megtanulni pókerezni, mert ahogy egy fórumtárs fogalmazott, magasabb téteken levágják az embert, mint egy lovat.
    "Ha meg megad, akkor várjuk a csodát." szekelygore

  10. #30
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet RegGeri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó esély van rá, hogy néhányszor el fog úszni akár a teljes roll.
    Bankrollmanagementnek pont az a lényege, hogy nem úszhat el, mert meghatározott beülő számnál kötelez a visszalépésre.
    Tehát csak a ráfordított idő úszhat el.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •