Oldal: 4 / 99 ElsőElső ... 234561454 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (988) összesen
Like Tree98Likes

Téma: 180 fős SnG közösség topicja

  1. #31
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    szerk2: ha egy nit ember tolja rám, természetesen azonnal elengedem, úgy is lesz jobb spot később...[/QUOTE]

    Az adott példában ha SB 100%-ban pushol, akkor elméletileg calling range a 77+AJs+. nak De a gyakorlatban nem nagyon fognak 100%-ot pusholni, de egy 90et már lehet.

  2. #32
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    285

    Alapbeállítás

    Idézet Kispagat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nehezen tudom elképzelni, hogy A9-cel itt meg lehetne adni, amikor 4 nagyon shortstack van (3 BB alatt). Én még a qq-n is gondolkoznék. Na jó, azt nem dobnám, de AK-t lehet.

    Az, hogy 0 FE-nk van, nem olyan nagy baj, hiszen random lapjuk ellen már q magassal előnyben tehetjük be a kiesés veszélye nélkül.
    AK fold lol. Nincs az az isten, hogy eldobjam, de ennél sokkal rosszabbat sem. ICM ide, ICM oda, simán első helyre mennék. Ha eldobom mondjuk az AK-t, és kiesik utána 2 ember, azzal a pár dollárral amivel többet nyerek nem megyek sokra, viszont ha megadom és 95% hogy elöl leszek és kiholdolom, azzal a stackkel óriás esélyem lesz megnyerni és az már jóval jóval több dollár.
    Én A9sel is bőven megadnám.

  3. #33
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Énis játszok néha 180as sngket, bár én a nem turbot favorizálom, de néha turbokat is tolok. Egy fiktív partin keresztül érdekelne a véleményetek az ICM hatásról.

    2,5ös 180as FT 7handed vakok 2k-4k, ante 200

    UTG 10.000
    UTG+1 5.000
    UTG+2 118.000
    CO 12.000
    BU 11.000
    SB 63.000
    BB 50.000

    Körföld van, mi vagyunk a BB,és SB-t jól ismerjük, és tudjuk, hogy hasonló szituban 90%+-al pushol.
    Az ICM azt mondja, itt AJs+77+ a call. Neked A9s-ed van, ami 62% hoz az
    SB open range ellen.
    A kérdésem az, hogy ilyen szituban lehet-e +EV-s a call, miközben ICM szerint -EV-s ?
    Direkt tettem olyan stackeket mögém, amin szinte 0 FE-nk lesz a következő handekben.
    (Azért kérdezem ezt, mert én hasonló szituban szinte snapelnék, pedig ICM alapján hibás lenne)
    Ti dobnátok?
    Szerintem nem jó itt a call A9s -el. A sortik miatt óriási az ICM hatás, ezért SB valóban any2 -t tolhat Rád, de megadni sztem is ez a AJs+ 77+ range lenne optimális. Ez is csak akkor, ha tol any2 -t. Mondjuk ha nit és csak 30% -ot, akkor fold az AJ is. Egyszerűen túl nagy részesedést kockáztatsz a a nyereményalapból, viszont a nyereség nem lenne túl nagy ha be is húzod a partit, mert SB akkor is játékban marad még, tehát nem lépsz azonnal előre a kifizetési listán, ezzel szemben kokcáztattad az egész stackedet úgy, hogy könnyen elképzelhető, hogy pár körön belül többen is kiesnek, mivel kényszer allin helyzetben vannak (lesznek). Ez a call jó lenne cEV -ben, de $EV -ben nem hiszem, pedig itt azzal kell számolni.

    Szerintem az sokkal inkább lol, hogy valaki úgy áll neki elemezni egy SNG partit, hogy ICM hatás ide vagy oda... Nyilván AK -t én sem dobnék, de az ICM hatást sosem lehet elhanyagolni, különösen ilyen kiélezett helyzetekben nem. Ki lehet számolni, hogy mennyi pénzt dobsz ki az ablakon ilyen megadásokkal, egyszer ezt már starubbazsi kifejtette egy topciban, vissza lehet keresni.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2012. 01. 11. 11:48
    lecsito and Kiki86 like this.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  4. #34
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Az Ak-t szerintem vétek ilyen struktura mellett eldobni ,megesznek a vakok .Turbón főleg.Nálam az A10s + any pp az alja elméletileg.Gyakorlatilag meg ha 90%ban pussol sima call az A9s .Random lapokkal simán rádtolja ha eddig passziv voltál.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  5. #35
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Azért egy 60-40 nagyon nem elég jó call ebben a szituban. 4db 3bb alatti stack van, és 12bb-t callozzunk 60%-al?
    Az A9s szerintem fold.

  6. #36
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 02. 01.
    Hely
    Veresegyház
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet Sunday Million eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AK fold lol. Nincs az az isten, hogy eldobjam, de ennél sokkal rosszabbat sem. ICM ide, ICM oda, simán első helyre mennék. Ha eldobom mondjuk az AK-t, és kiesik utána 2 ember, azzal a pár dollárral amivel többet nyerek nem megyek sokra, viszont ha megadom és 95% hogy elöl leszek és kiholdolom, azzal a stackkel óriás esélyem lesz megnyerni és az már jóval jóval több dollár.
    Én A9sel is bőven megadnám.
    Igen, ez itt a kérdés. Random lapok ellen az A9s-nek 62%-a van. Tehát 38%-ban kiesünk 7-ikként. Több, mint minden 3-ik játékban, ahol ilyen szituba kerülünk.

    Ako-nak 65%-a van, tehát 35%-ban itt is kiesünk.

    És ha nyerünk, akkor 3 legnagyobb stackből 2-ikak leszünk. Az, hogy ezt követően 2-ik helyen végzünk az ICM feltételezése, a kiesés bizonyosságával szemben. Vajon megéri ez azt, hogy minden 3-ik esetben kiessünk? Ezt sztem anélkül, hogy az ellenfeleket ismernénk, nagyon nehéz eldönteni. A kérdés úgy is felvetődik, hogy ez-e a legjobb pillanat, hogy összetoljuk a stackünket a 2-ik legnagyobbal.

    Úgyhogy sztem AK sem snapcall.
    dfecco23 and Kiki86 like this.

  7. #37
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet BT86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért egy 60-40 nagyon nem elég jó call ebben a szituban. 4db 3bb alatti stack van, és 12bb-t callozzunk 60%-al?
    Az A9s szerintem fold.
    Sokan cEV -t néznek, óriási hiba szerintem.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #38
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet fkf131 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerk2: ha egy nit ember tolja rám, természetesen azonnal elengedem, úgy is lesz jobb spot később...

    Az adott példában ha SB 100%-ban pushol, akkor elméletileg calling range a 77+AJs+. nak De a gyakorlatban nem nagyon fognak 100%-ot pusholni, de egy 90et már lehet.
    [/QUOTE]

    Gyakorlatban egy jó regulár 100% -ot tol itt SB -ről, ha felételezi rólad, hogy egy kicsit is gondolkodsz. Nagyon szűken adhatsz meg, tehát minden lap az óriási FE miatt profitot fog neki termelni. Én 85o -t is tolnám SB -ről, simán.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  9. #39
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Az a baj ,hogy nincsen előzményünk,nem tudjuk ki miért áll ekkora zsetonnal.7 embernél már nagyon jól meg lehet figyelni ki mit játszik ,föleg hogy 1 FT eltart 30-40 percig .Én ilyenkor inkább a játékosokat játszom ,ki mit enged mennyire agró stb.Ha eddig nit volt dobom ha láttam,hogy teljesen random tologatja a zsetonjait sima call nálam.Persze lehet elbukom (38%) de ha megvan ,általában minimum a Hu.Ott meg elég kevés a jó Husángos.Ja és persze megnézem ,hogy az adott pillanatban mennyi asztalon tolja .Aki grindel éppen az tuti sablon játékot játszik valószinüleg elöl leszünk .(föleg ha orosz grinder)
    Utoljára módosítva: Shaikon által: 2012. 01. 11. 12:05
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  10. #40
    Lelkes újonc poker18g avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 14.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    93

    Alapbeállítás

    Idézet Sunday Million eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AK fold lol. Nincs az az isten, hogy eldobjam, de ennél sokkal rosszabbat sem. ICM ide, ICM oda, simán első helyre mennék. Ha eldobom mondjuk az AK-t, és kiesik utána 2 ember, azzal a pár dollárral amivel többet nyerek nem megyek sokra, viszont ha megadom és 95% hogy elöl leszek és kiholdolom, azzal a stackkel óriás esélyem lesz megnyerni és az már jóval jóval több dollár.
    Én A9sel is bőven megadnám.

    Yes, disregard ICM. Hülyeség. Minek? Jó az chipevben is, menjen végig az FTn? Ugyan mibaj történhet? AK-t dobni? Sosem, najó talán 1000bb deepen nem shippelem, lol

Oldal: 4 / 99 ElsőElső ... 234561454 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •