Oldal: 161 / 336 ElsőElső ... 61111151159160161162163171211261 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.601 - 1.610 (3358) összesen
Like Tree246Likes

Téma: Fifty50 SnG

  1. #1601
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Valaki aki ért a 6max-hoz ( Frici ? ) az meg tudná nekem mondani hogyha a chip EV annyival van plusszba mint valójában minuszba, az jelentheti azt hogy annyi plusszba kellene lennem mint bukóban? Mivel a PT nem mutat $EV-t, csak ezt tudom nézni.

    előre is köszi a válaszokat

  2. #1602
    Fanatikus tag SonGosu avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 22.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    203

    Alapbeállítás

    Idézet tics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A helyzet az , hogy kicsit kihasználom a Valószínűségszámítás azon törvényét mely szerint egy szerencsefaktort is tartalmazó játékban , hosszabb távon, ki kell jönnie az All in szituációkban mutatáskor kiszámolt odds-oknak. Vagyis ha jó odds-al teszed be a zsetonjaidat, akkor nem állhatsz mindig a f.sz rossz végén, sőt egy idő után ha coolerbe futsz akkor is betalálhatsz egy 20:80 hátrányból.
    Úgy gondolom, ha egymás után bukom a javamra álló szituációkat, akkor egyre jobban halmozódik a mákolási-faktorom és egy idő után ennek ki kell jönnie. Itt jön be a Bankrollkezelés,( általában 200 Beülő van a számlámon)hogy bírjam a magasabb tétekre való fellépést.) Ezután ezzel a mákolási- faktorral feltöltődve, kiegyenlített esélyekkel szállok szembe, magasabb téteken, a nálam jóval jobban játszó reguláturok ellen.
    Legjobb esetben egy nagy stackért vívott csatában áll mellém az RNG és az EV-met gyorsan utol éri a valósjáték zöld vonala. Ha ez megtörtént megyek vissza saját komfortzónámba játszani 7 $-ra .
    Igaz ennek az ellenkezője is ha túl sokszor mákoltam és EV- felett játszok masszívan, akkor képes vagyok a legnagyobb nyerőszériám közben lemenni egészen 1,5 $-os szintig mert tudom, hogy hosszútávon ezt még visszaveszi tőlem az RNG, és hát vegye vissza kistéten, ott annyira nem zavar.

    A valószínűségszámításnak nincs ilyen törvénye. A valószínűség csak annyit mond, hogyha egy zsákban van egy piros meg egy fehér golyó, és egymás után húzol vakon a zsákból (mindíg visszatéve a golyót), akkor 1000 húzás után a legnagyobb annak a valószínűsége, hogy 500 ilyet, 500 olyat húzol.
    De lehet hogy mind piros lesz (csak ennek nagyon kicsi a valószínűsége).

    Rgo, minél többet játszol, annál nagyobb a valószínűsége, hogy átlagon teljesítesz, és annál kisebb, hogy jelentősen eltérsz. Azonban nem szabad megfeledkezni arról, hogy ez nem 0. Azaz az az állításod, hogy ki kell jönnie, nem igaz. Csak az esélyét növeled, hogy kijön ....

    Sheldon Cooper

  3. #1603
    Fanatikus tag fricirics avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 01.
    Hozzászólások
    332

    Alapbeállítás

    Idézet tics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Legtöbbet a 7$ és a 3,5$ turbókon 6 regulátornál kevesebbet tartalmazó asztalokon játszok, de csak mint lelkes amatőr, meló után, 4 asztalon, közben TV, Dvd, Internet, Kaja.
    Lelki állapotomtól függő játékstílusban. Pici plusszal (Kb 4% ROI) és Óriási tilt kezelési problémákkal
    Írok egy tanácsot , amit pontosan tudsz Te is.
    Ha , nem hagyod abba ezt a tétek közötti ugrálást 7$-ról 100-200$ra.... amit lehet , hogy sokszor megúszol , akkor sose lesz belőled komoly játékos , akinek profi szemlélete van.Ez választja el a szerencsejátékost a profitól.
    A 4% még kistéten is szép teljesítmény , de semmi értelme a dolognak , ha felugrálsz magas tétre , ahol lehet jobbak nálad , de mindenképpen nyugotabbak az ellenfelek....

    Tudom milyen érzés , amikor pl 600-800 $-ból játszolsz , grindolsz 7$-on és egymás után esel ki a partikból , majd beidegeseds és megpróbálsz játszani 3 db 200-asat, hogy ezzel visszahozd a bukót .Persze sikerül egyszer , kétszer , háromszor és közben szépen rászoksz.... de ötödjére nem sikerül és egy nulla lesz a számlán meg az érzés benned , hogy egy függő , vesztő szerencsejátékos vagy....
    4-5 éve én átéltem ezeket a dolgokat.....
    Remélem Te nem fogod.
    üdv: frici

  4. #1604
    Fanatikus tag fricirics avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 01.
    Hozzászólások
    332

    Alapbeállítás

    Idézet balu999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valaki aki ért a 6max-hoz ( Frici ? ) az meg tudná nekem mondani hogyha a chip EV annyival van plusszba mint valójában minuszba, az jelentheti azt hogy annyi plusszba kellene lennem mint bukóban? Mivel a PT nem mutat $EV-t, csak ezt tudom nézni.

    előre is köszi a válaszokat
    Nem egyenesen arányos a chip ev értéked a $-vel.
    Attól még lehetsz -$ev-s , ha a chip ev-d plusszban van.
    Értelemszerűen akkor , ha rossz döntéseket hozol fontos icm szitukban....
    Persze , ha chip ev-d plusszos akkor az már jóesélyel +os lesz a végeredmény is.Mivel először chipet kell nyerni az ellenfelektől és utána tudsz $-t nyerni...

  5. #1605
    Fanatikus tag fricirics avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 01.
    Hozzászólások
    332

    Alapbeállítás

    Idézet don pro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És még az rng is szopat. Minden flippet bukok, a többiről nem is beszélve.
    Nagyon sajnálom haver.....

  6. #1606
    PA addict Jonas 77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 06.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólások
    2.102

    Alapbeállítás

    Idézet Jonas 77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    HM Kérdés(ek)
    A fenti, #1593 hsz-emre esetleg rá tudnátok nézni?
    Próbáltam keresni a topicban a választ de sajnos hadilábon állok a PA keresőjével, nem akar rajtam segíteni.
    Plan the work, work the plan...
    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/jonas_77/

  7. #1607
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Idézet fricirics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem egyenesen arányos a chip ev értéked a $-vel.
    Attól még lehetsz -$ev-s , ha a chip ev-d plusszban van.
    Értelemszerűen akkor , ha rossz döntéseket hozol fontos icm szitukban....
    Persze , ha chip ev-d plusszos akkor az már jóesélyel +os lesz a végeredmény is.Mivel először chipet kell nyerni az ellenfelektől és utána tudsz $-t nyerni...
    Kösz Frici a Hsz-t!!!!
    Most kielemeztem a tegnapi AI szituációkat, sajnos sok cooler volt benne.
    80-20 alulról 7-ből 0, fentről 8-ból 4.
    70-30 alulról 9-ből 2, fentről 14-ből 9,
    60-40 alulról 4-ből 3, fentről 5-ből 3, ( párat flip-hez is írhattam volna, 55-45 )
    flip 21-ből 8 nyert.
    A non SD vonal az közel 0-ás.

  8. #1608
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet tics eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a tippet , próbálom megfogadni csak hát annyira agresszívek a CL-ek , hogy tudom hogy elől vagyok a lapommal min 55 : 45 -re és nehéz eldobnom mikor egy nagyot duplázhatnék.
    Szóval feszesebben...
    Amúgy van erre valami arány szám hogy 3K-s stacket milyen arány esetén érdemes callozni tutti kieső shortyk mellett?
    A lényeg, hogy ne veszélyeztesd a teljes zsetonkészleted, ha nagy a stacked és van bent néhány SS. Maximum akkor, ha tudod, hogy nagyon elől vagy.

    Mondjuk nálad 5,5K, CL-nél 5,7K, többieknél meg 300, 500, 1,5K, 1,5K. Vakok 150/300. Itt ha nagyon LAG a CL, akkor openfoldolok AJ-t, mert tudom, hogy 95%-ban visszatolja rám, és azt nem fogom megadni. Vagy raise-foldolok AK-t, mert itt nagy hiba flipet, 60-40-et bevállalni. De lehet még 70-30-at sem igazán érdemes (mondjuk mivel fiftyben fontos a sok zseton azért azt valszeg már megéri).

    TT-vel sem pakolnám be. Nálam itt a stackoff range a CL ellen KK+.

    Általában a lényeg, hogy feszesen érdemes callozni, és aggrón lopkodni nagy stackekből (általában első 1-2 esetleg 3 helyről).
    Érdekes azért az is, hogy milyen a zsetoneloszlás.
    3K, nálad 2,6K, 2,5K, 2,4K, 2,3K, 2,2K esetén mondjuk 75/150-es szinten inkább bevállalok olyan helyzeteket, amik többnyire flipek lesznek, és még van FE is (mondjuk LAG CL emel CO-ból, nálam SB-n 77, itt szerintem visszatolnám).
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #1609
    Fanatikus tag pastecopy avatara
    Csatlakozott
    2009. 06. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    429

    Alapbeállítás

    Idézet Jonas 77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A fenti, #1593 hsz-emre esetleg rá tudnátok nézni?
    Próbáltam keresni a topicban a választ de sajnos hadilábon állok a PA keresőjével, nem akar rajtam segíteni.
    Mások is megmondják majd, én amíg játszottam F50-t ezeket használtam:

    VPIP/PFR/3bet/Hand-szám
    Steal (pozíciónként)/Fold to resteal
    BB fold to steal/SB fold to steal

  10. #1610
    Fanatikus tag fricirics avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 01.
    Hozzászólások
    332

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A lényeg, hogy ne veszélyeztesd a teljes zsetonkészleted, ha nagy a stacked és van bent néhány SS. Maximum akkor, ha tudod, hogy nagyon elől vagy.

    Mondjuk nálad 5,5K, CL-nél 5,7K, többieknél meg 300, 500, 1,5K, 1,5K. Vakok 150/300. Itt ha nagyon LAG a CL, akkor openfoldolok AJ-t, mert tudom, hogy 95%-ban visszatolja rám, és azt nem fogom megadni. Vagy raise-foldolok AK-t, mert itt nagy hiba flipet, 60-40-et bevállalni. De lehet még 70-30-at sem igazán érdemes (mondjuk mivel fiftyben fontos a sok zseton azért azt valszeg már megéri).

    TT-vel sem pakolnám be. Nálam itt a stackoff range a CL ellen KK+.

    Általában a lényeg, hogy feszesen érdemes callozni, és aggrón lopkodni nagy stackekből (általában első 1-2 esetleg 3 helyről).
    Érdekes azért az is, hogy milyen a zsetoneloszlás.
    3K, nálad 2,6K, 2,5K, 2,4K, 2,3K, 2,2K esetén mondjuk 75/150-es szinten inkább bevállalok olyan helyzeteket, amik többnyire flipek lesznek, és még van FE is (mondjuk LAG CL emel CO-ból, nálam SB-n 77, itt szerintem visszatolnám).
    hehe itt minél több zsetonod van a 2, chip pozicióban annál lazábban lehet raise callozni az agro Cl ellen.
    5,5 k zsetonnal simán jó egy nagyon agro cl ellen akár TT-vel vagy Aqo-val raise callozni is , mivel a bi+stack érték arányból már sokkal kisebb % a bi értéke.
    Azaz a szükséges equ= jelenlegi érték(bi+stack érték) / duplázás utáni érték

    Egy sima sng-.nél ha duplázol azt nem fog annyit jelenteni mint a fiftynél.
    Ezért ott egyértelműen hiba, de fiftynél nem , mivel a stacked értéke növekszik 5500+ vakok anték...

    Vágod?
    Utoljára módosítva: fricirics által: 2012. 02. 07. 12:59

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •