Oldal: 18 / 99 ElsőElső ... 816171819202868 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 171 - 180 (988) összesen
Like Tree98Likes

Téma: 180 fős SnG közösség topicja

  1. #171
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet kispee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jaja bocs tényleg/10bb/
    Akkor lehet túl értékelem a regeket kicsit köszönöm ez hasznos válasz!
    Akkor itt érdemes az optimális push azt mondjátok, kivétel ha van jegyzet róla hogy képes 30%-al callolni.
    Például a slyders1 becallolt már nekem button 10bb-s pusra sb-ből 30%-al 10bb körül ami jó call és itt az 50-es push rangem -ev és sztem jó ez a call már csak azért is mert ha noteolnak téged akkor nem fognak olyan lazán pusholni rád ami sztem elég sok plussz zsetont jelent hosszú távon, de lehet rosszul gondolom
    És ha mind a kettő 5-7bb körül van mit pusholnátok?
    Akkor ezek szerint egy reg button pusra ti se calloltok 30%-al?
    Miért nem ha +ev és tudod a ranget?
    Lehet túl komplikálom amúgy mert nekem ez egy én tudom hogy ő tudja hogy én tudom szituáció

    Igazából ha tudod nagyjából a range-ét, akkor nyilván +EV. De én több kicsit +EV-s callt kihagyok. Van amit azért, mert hibázok, vagy nem vagyok benne biztos (még rengeteg dolgot kéne tanulnom ). Van amit pedig azért mert tudom, hogy kicsi + csak, és inkább nem növelem a varianciát (szinte) feleslegesen.
    A note-os elmélettel az a baj (leegyszerűsítve), hogy nem fogod tudni, hogy van-e note, és feszesebben pusholnak-e.

  2. #172
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 10. 03.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Idézet poker18g eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen nincs általánosságban. Van akit simán lehet vakharcban 60%al is callozni, van akit meg 30%-al sem érdemes, sőt van akit 10%al sem pl. FT-n. Nagyon sok mindentől függ, nincs ilyen, hogy pl 30% callrange helyett 25%-al callozok, akkor nyerek 3% ROI-t ezzel...
    OkokDe én wizardra gondoltam hogy egy adott szituációban +ev a call és ezt feszíted egy kicsit, de lehet hülyeség persze
    Nagyon nagy downom van ilyenkor agyalok mindenen elképesztő ebből adódik ez is:S

  3. #173
    Újonc halkidiki avatara
    Csatlakozott
    2012. 01. 29.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Idézet kispee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De én wizardra gondoltam hogy egy adott szituációban +ev a call és ezt feszíted egy kicsit, de lehet hülyeség persze
    Ha feszítesz az optimális range-eden akkor több foldequityje lesz -> többször viszi el a vakodat -> többet buksz.

  4. #174
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Idézet halkidiki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha feszítesz az optimális range-eden akkor több foldequityje lesz -> többször viszi el a vakodat -> többet buksz.
    Viszont nem biztos, hogy előnyös mondjuk 1/2k-nál callozni J9s-el, mert nyersz vele 400 chipet, ha a stacked és azzal a későbbi fold equityd jelentős részét kockáztatod.

    Csak egy gyors példa volt, ne fárasszatok ICM-mel
    Utoljára módosítva: dodi89 által: 2012. 02. 14. 22:53
    "Work hard, win harder. Never stop, never get down on yourself, always keep your motivation high and your hunger higher."

  5. #175
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 10. 03.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Idézet dodi89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Viszont nem biztos, hogy előnyös mondjuk 1/2k-nál callozni J9s-el, mert nyersz vele 400 chipet, ha a stacked és azzal a későbbi fold equityd jelentős részét kockáztatod.

    Csak egy gyors példa volt, ne fárasszatok ICM-mel
    Ezt nem értem 1/2k j9s 400chip miről beszélsz?

  6. #176
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 10. 03.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Igazából ha az sng wizzel csinálok mindent nagy gond nem lehet ugye?
    Optimális pushok optimális callok csak nyílván tudni kell a rangét.
    Most így teljesen elment az önbizalmam vissza kell szerezni:S

  7. #177
    Őstag dodi89 avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.283

    Alapbeállítás

    Idézet kispee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt nem értem 1/2k j9s 400chip miről beszélsz?
    Viszont nem biztos, hogy előnyös mondjuk 1000/2000 kisvak/nagyvaknál megadni egy all-int egyszínű Jumbó-Kilenccel, mert nyersz vele 400 darab zsetont, ha a zsetonmennyiséged és azzal a későbbi dobatási értéked jelentős részét kockáztatod.
    "Work hard, win harder. Never stop, never get down on yourself, always keep your motivation high and your hunger higher."

  8. #178
    PA addict Zsipali avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 15.
    Hozzászólások
    2.372

    Alapbeállítás

    Idézet kispee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt nem értem 1/2k j9s 400chip miről beszélsz?
    Gondolom egy olyan szituációra gondolt, ahol J9s-ed van 1k/2k-nál, és az ellenfeled shove range ellen +400chip a várható értéke a callnak. És azt szerette volna kifejezni ezzel, hogy van olyan helyzet ahol nem érdemes ezt bevállalni, mert az ezt követő handekben sokkal több zsetont tudsz begereblyézni pusztán a Fold Equityt használva

  9. #179
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 10. 03.
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Idézet dodi89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Viszont nem biztos, hogy előnyös mondjuk 1000/2000 kisvak/nagyvaknál megadni egy all-int egyszínű Jumbó-Kilenccel, mert nyersz vele 400 darab zsetont, ha a zsetonmennyiséged és azzal a későbbi dobatási értéked jelentős részét kockáztatod.
    A szituációt nem értettem nem azt hogy mit jelent a j9s meg a fold equity

  10. #180
    Fáradhatatlan grinder 21PoKeRaRcSuNy avatara
    Csatlakozott
    2011. 05. 04.
    Hozzászólások
    603

    Alapbeállítás

    Idézet kispee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A szituációt nem értettem nem azt hogy mit jelent a j9s meg a fold equity
    Elsőre elolvasva, én is arra gondoltam hogy az 1/2K arra mondja dodi, hogy 1000-2000 stacked van ( XD ) . Mondtam is magamban 1 imát

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •