Oldal: 67 / 71 ElsőElső ... 17576566676869 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 661 - 670 (707) összesen
Like Tree6Likes

Téma: Milyen konfigurációt?

  1. #661
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet kormost eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs, de ez nem egy póker oldal? Érzésre? Érzésre az AA jobb mint a JJ? Ebben a szakmában létezik olyan fogalom, hogy mérési jegyzőkönyv! Nem várom el, hogy ide tegyen valaki elém egyet ebből a műfajból, de az igazán érdekel, hogy miért kell azt javasolni mezei felhasználóknak, hogy vegyenek SSD-t!?
    olvass vissza egy kicsit a topicban sztem
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  2. #662
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 27.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    162

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet, hogy csak én nem látok benne a boot-on kívül semmilyen olyan programot, amit normál felhasználók használnak (firefox kivételével)?

  3. #663
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 27.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    162

    Alapbeállítás

    Úgy látom a vita teljesen értelmetlen! Akinek lesz pénze Veyronra és nem látja be, hogy csak a Németeknél használhatja az úgy is Veyront vesz. Aki viszont belátja az ár/érték arány irrealitását az megelégszik egy Passattal is! Ez pedig nem hit kérdése a részemről, hanem a józan ész kérdése! Persze biztos vannak olyan alkalmazások melyekhez szükséges lehet SSD, de nagyon kevés olyan professzionális felhasználó látogathatja ezt a topikot akinek erre szüksége lehet (azt hiszem erre utal a topik címe is)!

    Részemről ennyi, ha valakit esetleg bármilyen módon "megsértettem", attól bocs!

  4. #664
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    bekescsaba
    Hozzászólások
    22

    Alapbeállítás

    Szerintem a vita nem értelmetlen.

  5. #665
    Hz
    Hz nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Idézet kormost eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kösz, hogy kioktattál! Biztosan a "home rendszered" használatából fogom levonni a következtetéseimet!
    Lehet az is, hogy kicsit többet gondolkodtam és tettem ebben a szakmában mint amit Te fogsz az elkövetkező életedben! Egy valamit viszont elhihetsz a Te HM/PT adatbázisaidnál kicsit komolyabb rendszereket és nagyobb adat mennyiségeket üzemeltetek. De nem akarok személyeskedésbe bele menni, mint már írtam mindenkinek a maga keresztje!
    Nem akartalak kioktatni, hiszen oly' sokat tettél már le a szakmában hogy nem is lehet.
    Konkrét tapasztalat van a dolog ellen?
    Az árán kívül?

    Láttál már _nagy_ PT/HM adatbázist?
    Úgy értem, 1-2M hand fölött?
    Az itt annyira nem egyedi.
    Szóval ha még nem, akkor majd azon próbálj meg egy housekeepinget.
    Segítek, 1-2nap tuti menni fog, az meg itt pár embernek órabérben számolva elég drága..
    Kapizsgálod a lényeget?

    Egyébként a "home" rendszeremen pont nem használok (még) SSD, mert nem volt kedvem a winstallhoz..

  6. #666
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Idézet kormost eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Raadasul a mai merevlemez arak mellett lassan az SSD lessz az olcsobb alternativa."

    Ne tudom! Lehet, hogy nem megy a matek, de ezt Te se gondoltad komolyan!??

    SSD 1 GB kb:350 Ft.
    HDD 1 GB kb: 66 Ft.

    Ami a raid-et illeti nem kell csak azt írtam, hogy jobban megéri a biztonság mint a "gyorsaság"!
    El hiszem, hogy a Te speciális esetedben sokat számít, de a napi 1 órát kicsit kétkedve fogadom!
    Normál felhasználó esetén pedig a napi 1 perc is soknak tűnik!
    Pld:
    boot -10 mp
    böngésző -5 mp
    film nézés -5 mp
    HM2 -30 mp
    PS -5 mp

    Sokkal többet nem hiszem, hogy lehet nyerni, de mindenkinek a maga keresztje!
    Ha csak ennyit gyorsít és esetleg játszol a gépen, felteszed az aktuális játékokat amivel játszol, ott is 20mp-el kevesebbet kell bámulni a töltőképernyőt napi x alkalommal(és töltési időben 10-20mp azért elég jelentős idő)(és ez tényleg egy teljesen átlagos felhasználás).

    Egy átlag user nem feltétlenül számokat/meg "energia megtakarítást" néz, hanem azt, hogy a mindennapi dolgait egy kicsit gyorsabbá teszi egy xx ezer Ft-s ssd.

  7. #667
    Hz
    Hz nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 15.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Rövid számítás.
    Játékosunk nem játszik sokat, legyen 30.000hand/hónap.
    Szeretné minden hónapban lefuttatni a HM/PT-be beépített adatbázis karbantartó dolgokat.
    Tételezzük fel hogy SSD-je van, ami, szintén tételezzük fel, hogy csak 2x olyan gyors mint egy 7200-es hdd.
    Mondjuk nem akarja a gépét éjszakára bekapcsolva hagyni, tehát a gépnek nincs "szabad" ideje.
    A karbantartás fusson 1óra helyett 30percig.
    Ezt egy év alatt 12x futtatja le, a rövidebb futással spórol 6órát.
    (Nyilván az elején gyorsabban lefut, mert kisebb a DB, a végén meg nagyobb, de ezt most hagyjuk!)

    Emberünk grindoljon napi 6órát, az havi 180, havi nyeresége mondjuk legyen 1800$.
    Órabére ekkor 10$.
    Mondjuk akkor hogy egy év alatt a 6órával rövidebb karbantartás miatt, átlagosan 60$-al többet tudott nyerni.
    Manapság egy HDD 20k huf (500GB), egy SSD meg 40k huf (120GB), akkor nem egészen 2év alatt behozta az árát a dolog, ráadásul 200huf-os $-al számolva!
    És akkor még másról nem is beszéltünk..
    Étted'?

  8. #668
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 27.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    162

    Alapbeállítás

    Idézet Hz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rövid számítás.
    Játékosunk nem játszik sokat, legyen 30.000hand/hónap.
    Szeretné minden hónapban lefuttatni a HM/PT-be beépített adatbázis karbantartó dolgokat.
    Tételezzük fel hogy SSD-je van, ami, szintén tételezzük fel, hogy csak 2x olyan gyors mint egy 7200-es hdd.
    Mondjuk nem akarja a gépét éjszakára bekapcsolva hagyni, tehát a gépnek nincs "szabad" ideje.
    A karbantartás fusson 1óra helyett 30percig.
    Ezt egy év alatt 12x futtatja le, a rövidebb futással spórol 6órát.
    (Nyilván az elején gyorsabban lefut, mert kisebb a DB, a végén meg nagyobb, de ezt most hagyjuk!)

    Emberünk grindoljon napi 6órát, az havi 180, havi nyeresége mondjuk legyen 1800$.
    Órabére ekkor 10$.
    Mondjuk akkor hogy egy év alatt a 6órával rövidebb karbantartás miatt, átlagosan 60$-al többet tudott nyerni.
    Manapság egy HDD 20k huf (500GB), egy SSD meg 40k huf (120GB), akkor nem egészen 2év alatt behozta az árát a dolog, ráadásul 200huf-os $-al számolva!
    És akkor még másról nem is beszéltünk..
    Étted'?
    Én értem és elsőre is értettem, de akiről Te írsz az nem egy "átlag felhasználó", azt meg úgy látom Te nem érted, hogy én átlag felhasználókról írtam!

  9. #669
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 01. 27.
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólások
    162

    Alapbeállítás

    Idézet lourker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha csak ennyit gyorsít és esetleg játszol a gépen, felteszed az aktuális játékokat amivel játszol, ott is 20mp-el kevesebbet kell bámulni a töltőképernyőt napi x alkalommal(és töltési időben 10-20mp azért elég jelentős idő)(és ez tényleg egy teljesen átlagos felhasználás).

    Egy átlag user nem feltétlenül számokat/meg "energia megtakarítást" néz, hanem azt, hogy a mindennapi dolgait egy kicsit gyorsabbá teszi egy xx ezer Ft-s ssd.
    Biztos igazad van, de én onnan próbálom megközelíteni a dolgot, hogy egy átlag usert talán érdekel a pénztárcája!

  10. #670
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 05.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    471

    Alapbeállítás

    Idézet kormost eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Biztos igazad van, de én onnan próbálom megközelíteni a dolgot, hogy egy átlag usert talán érdekel a pénztárcája!
    Így nézve persze, ha átlag usernek azt tekintjük aki heti 3 órát pókerezik amúgy csak böngészik meg 1órát használja az office-t és van egy 150k-s gépe neki nem éri meg megvenni. De ha valaki napi szinten pókerezik használja a hm-et és/vagy napi szinten játszik mert ez a hobbija, van egy normális gépe annak megéri azt a plussz pénzt egy ssd. És itt nagyrészt olyan embereknek ajánlanak ssd-t akik az utóbbi csoportba tartoznak.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •