Oldal: 131 / 168 ElsőElső ... 3181121129130131132133141 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.301 - 1.310 (1680) összesen
Like Tree111Likes

Téma: Online Póker adózása

  1. #1301
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan, de nem olvastam arról, hogy módosították volna a törvényt a sportfogadást és az online kaszinókat illetően. (Egy - a szabályozásról - a napokban megjelent írásban továbbra is állami monopóliumként írt a szerző a fenti két tevékenységről, igaz valamelyik nagyobb hírportálon jelent meg az írás, tehát nem szakmai oldalon.) Vagy rosszul tudom?
    Ha a korábbi helyzet áll fenn továbbra is, akkor változatlanul meglehetősen érdekes a legtöbb nagy cég helyzete a magyar szabályozás kapcsán.

  2. #1302
    Fanatikus tag ftmatg avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Hely
    Lajosmizse
    Hozzászólások
    240

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    NEM REKLÁM, de olvassátok el az ingyenes 50es oldalon a hírek között lévő mai cikket, ami a szabályozásról szól. Mától lehet a termeknek magyar licenchez folyamodnia.
    Gondolom csak én nem értem, hogy mi az az ingyenes 50es oldal.

  3. #1303
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet ftmatg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom csak én nem értem, hogy mi az az ingyenes 50es oldal.
    igen.

    Google. 50$ kezdőtőke...
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  4. #1304
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    Idézet ftmatg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom csak én nem értem, hogy mi az az ingyenes 50es oldal.
    újszülöttnek minden poén új

  5. #1305
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 27.
    Hozzászólások
    436

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    NEM REKLÁM, de olvassátok el az ingyenes 50es oldalon a hírek között lévő mai cikket, ami a szabályozásról szól. Mától lehet a termeknek magyar licenchez folyamodnia.
    Egy baj van, az a végrehajtási rendelet a nyerőgépekről szól nem az online pókerről. Valamit csúnyán félreértett aki azt a cikket írta.
    Így születnek a rémhírek. Mondjuk az is megér egy misét ezt hogyan rakhatták ki egy felelős oldalon.

  6. #1306
    Fanatikus tag zeoos77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    240

    Alapbeállítás

    Idézet chau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A NAV-ot nem érdekli, h honnan van a pénz egyéb jövedelemnek számít és kész, ha bankot rabolnál annak is szerepelni kellene az adóbevallásban.
    Pontosan.
    Egy ismerősöm,jópár éve kirabolt egy bankot svájcban,lecsukták,a zsé nem lett meg...
    Szabadulása után hazajött,vett budán egy 200nm-es házat,mercit,minden földi jót,majd egy szép napon a postás hozott neki egy levelet a svájci kormánytól,hogy a rabolt pénz nem lett meg,de mivel a rablásért járó büntetést leülte,így az ebből származó x frankot megtarthatja Majd jó fél év múlva jött a NAV,és behívatta vagyonosodási vizsgálatra...mit volt mit tenni,bevitte hát a svájcból kapott igazolást,és a NAV elfogadta

    Azóta sem basztatják
    Utoljára módosítva: zeoos77 által: 2012. 07. 06. 23:10
    R1per2, Harvey, JociBalboa and 3 others like this.

  7. #1307
    Fáradhatatlan grinder Harvey avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    941

    Alapbeállítás

    Akkor kamu a cikk?
    Nem ertettem jomagam sem.

  8. #1308
    Fanatikus tag ftmatg avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Hely
    Lajosmizse
    Hozzászólások
    240

    Alapbeállítás

    Idézet Sambenez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy baj van, az a végrehajtási rendelet a nyerőgépekről szól nem az online pókerről. Valamit csúnyán félreértett aki azt a cikket írta.
    Így születnek a rémhírek. Mondjuk az is megér egy misét ezt hogyan rakhatták ki egy felelős oldalon.
    Először nekem is ez jött le, de most kicsit jobban beleolvastam a végrehajtási rendeletbe.
    Említ "helyhez kötött szerver alapú pénznyerő automatát" ez lenne a félkarú rabló ha jól sejtem és "nem helyhez kötött szerver alapú pénznyerő rendszert". Ez utóbbi eléggé internetes dolognak hangzik nekem.

    A Szerencsejáték felügyeletnél meg ezt találtam:
    "Nem helyhez kötött szerver alapú pénznyerő rendszernek minősül az a szerencsejáték szervező által üzemeltetett rendszer, amely az internet, mint távközlési rendszer működtetett szerver alapú rendszerben üzemeltethető, és amelynek játékprogramjai(i) egy külön erre a tevékenységre az e törvény rendelkezései alapján feljogosított szervezet által működtetett központi szerveren egy zárt, ellenőrzött rendszerben fut(nak), a játékosok – a nem helyhez kötött szerver alapú pénznyerő rendszerhez – szintén az internet mint távközlési rendszer útján kapcsolódnak."

    Itt a teljes doksi amiből idéztem:
    A pénznyerő automata üzemeltetés feltételeinek és adózási szabályainak érdemi módosulásáról

    Aztán lehet, hogy tényleg csak a nyerőgépekről szól mert régebben távszerencsejátéknak emlegették az online pókert.

  9. #1309
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Nem kamu a cikk és nem a nyerőgépekről szól. Olvassátok el elejétől a végéig és értelmezzétek.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  10. #1310
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 04. 22.
    Hozzászólások
    143

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem kamu a cikk és nem a nyerőgépekről szól. Olvassátok el elejétől a végéig és értelmezzétek.
    A cikk tényleg nem a nyerőgépekről szól, ellentétben a végrehajtási rendelettel.

    Helyhez kötött szerver alapú pénznyerő automata: játékgép.
    Nem helyhez kötött szerver alapú pénznyerő rendszer: interneten elérhető játékgép.
    Távszerencsejáték: az internetes lóversenyfogadás és kártyajáték.

    Nem összekeverhető, a Szjtv. egyértelműen külön egységként kezeli és szabályozza, a cikk írójának annyit kellett volna tennie hogy elolvassa az alaptörvényt is, ahelyett hogy a szerver alapú nyerőgépekről szóló végrehajtási rendeletbe próbáljon hülyeségeket bemagyarázni.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •