Oldal: 16 / 86 ElsőElső ... 614151617182666 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 151 - 160 (852) összesen
Like Tree443Likes

Téma: Mit sportoljunk? / Hogyan fogyjunk?

  1. #151
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Régi edző válaszol Eszteró Zsolt étrendjét szoktam ajánlani, szerintem aki nincs benne a témában is könnyen befogadja és alkalmazza ezt a mintát, amit aztán persze lehet később szigorítani, módosítani az egyénhez.
    Testépítő étrend-minta
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2012. 09. 07. 16:57
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  2. #152
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Köszönöm R1per2.

    Én is tudom, hogy tele van az Internet táplálkozási és edzés tervekkel, tippekkel. Nem igazán ezek belinkelésére nyitottam ezt a témát. Az volt a naiv elképzelésem, hogy személyes tapasztalatok alapján fogtok írni. Ilyen szempontból Redoubtable hozzászólásai voltak még a legjobbak eddig, mert leírta, hogy miket eszik, milyen edzést csinál, sajnos azt nem, hogy ezzel mihez képest mit ért el. Szerintem a személyes példa sokkal többet ér bármilyen könyvnél, linknél. Aki találkozott már R1per2-vel az tudja mire gondolok. Neki azért könnyebben hisz az ember, mint egy ismeretlennek.
    Egyébként ha hiszek az összes cikknek ami az Interneten egészségről, fogyásról, fittségről szól és mindet megfogadom, akkor rövid úton halálomat lelem vagy az éhségtől vagy a túlhajtottságtól vagy egyszerűen kiugrom a tizedikről az ezredik mindenki másnak ellentmondó tanácstól.

    Minden jót hétvégére! Én nem leszek fent, mert megyek a mekibe, jól tele zabálom magam, aztán meg kipihenem a zabálás fáradalmait, amit csak 1-1 süti kedvéért függesztek föl. :P
    Utoljára módosítva: Bumbanas által: 2012. 09. 07. 16:56
    Örökös versenyfutás folyik a programozók és az Úristen között:
    A programozók igyekeznek minél nagyobb, jobb és idióta-biztosabb programokat létrehozni, az Úristen pedig igyekszik minél nagyobb és jobb idiótákat produkálni. ....Egyelőre az Úristen van nyerésben.

  3. #153
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Shaikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egy fenti válaszbanezt olvastam--: egy 70kg-mos férfi teste
    Ez ELLENTMONDÁS. Egy férfi 100 kiló alatt karácsonyfadísz.
    szerintem meg vagy dagadt vagy kigyúrt állat ha 100kg felett van (mielőtt félreértések lennének én is inkább az előbbi kategóriához tartozom)
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  4. #154
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Akik tudnak fogyasztani rendesen azok azok az emberek akik konditerembe járnak. És ez egy olyan téma amiről hosszú napokon keresztül lehetne beszélni! Én nem szóltam le senkit aki nem a testépítésről beszélt! Sőt sehol senkinek nem mondtam azt, hogy menjen le a terembe és kezdjen el súlyokat emelgetni! Ajánlani 2 sportot ajánlottam kettlebellt, és TRX et, ha pedig fogyni akarnék, akkor kajákról meg kiegészítőkről innám az olyanok szavait, akik nagyjából percre pontosan kajálnak, nagyjából grammra pontos adagokat.

    Nagyon szívesen olvasnék thai boxról is, aki jártas benne írjon erről a sportról valamit mert januárban mindenképp elkezdem művelni!
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  5. #155
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Ezzel a saját tapasztalatosdival csak az a baj, hogy mindenki más testalkatú, és mindenki másféle edzéstervet igényel. Az oké, hogy jó a futás,séta etc, de nem mindegy, hogy valakin 10 kiló,vagy 25 kiló felesleg van.

    A személyes tapasztalatokat a hobbi kondisok szokták átadni egymásnak, és általában nem fejlődés, vagy sírás a vége(sérülés)
    Shaikon and redoubtable like this.

  6. #156
    Fanatikus tag Yiirsh avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 01.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    376

    Alapbeállítás fegyencedzés

    Én a fegyencedzést tolom, de még nagyon az elején járok, szal korlátozottak a tapasztalataim.
    (Többször eljutottam már a 4. szintig, de itt mindig kimaradt elég sok idő, mielőtt elkezdtem volna, és mivel komolyan gondolom, nem volt pofám csak úgy innen folytatni)

    Az első két szint elég babysteps, de alapozásnak (izmok+ ízületek) nagyon jó + munkarendet, rutint és némi sikerélményt is ad azért, ha rendesen végigcsinálja vki. (És kb nem lehet nem rendesen csinálni, annyira alapgyakorlatokról van szó itt még.)

    A 3. szinten kezd beindulni a móka, de mivel viszonylag kicsi a különbség level 2 és 3 között, nem fog gondot okozni senkinek.
    Én egy gyakorlattól fostam, az pedig a híd volt, amit kb általános iskolában csináltam utoljára, de azóta kb ez lett az egyik kedvencem, annyira jó érzés a sok gép előtt ülés után szépen homorítani párat.

    A könyvben többféle edzésprogram szerepel, én végül csináltam egy sajátot, úszással kombinálva:

    - Adott level 1 hónapig tart
    - Első szakasz (3-4 nap): ismerkedés a gyakorlatokkal, mind a 6 gyakorlatból 1x10 (maximális erőbedobással ofc)
    - Második szakasz (6 nap): napi 2 gyakorlat, 2x15 ös szériákkal
    - Harmadik szakasz (12 nap) napi 1 gyakorlat, 3db 20 as szériával

    Ez ugye kb 21-22 nap, ehhez jön még havi 8 úszás szépen elosztva, plusz igény szerint 1-2 pihenőnap.

    A dolog nagy előnye, h mindössze fél óra maga az edzés (össz minden alkalommal 60 az ismétlésszám), ami nálam elsődleges szempont volt. Tudom, h ennél többre nincs időm heti 5x, így viszont kifogás nincs, mert napi fél órája mindenkinek van.

    Nyilván 5-6. szinttől kezdődnek a komolyabb dolgok, de már itt is minden alkalommal úgy hagyom abba, h ez ***** jó volt. És mivel a gyakorlatok nagyon szépen, fokozatosan épülnek egymásra, még az az illúzió(?) is megvan, h brutál dolgokat el lehet érni, ha elég kitartó vagyok. Pl fal mellett kézenállásban (fél)kinyomás eléggé tetszett az ismerőseimnek, bár itt csaltam, mert az már 4. szint.

    Kétségtelen viszont, h ez egy hosszútávú program, hiszen pl a fenti formában 5 hónapg tart csak az, h a sima fekvőtámaszig eljussunk...(amit az 1 kezes fekvő követ majd újabb 5 hónap múlva... )

    Csak ajánlani tudom!
    "Akár hiszed, hogy képes vagy rá, akár nem, mindenképpen igazad van."
    (Henry Ford)

    "Man is free at the moment he wishes to be."
    (Voltaire)

  7. #157
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Sziasztok

    Sokat olvastam itt a szemét kajákról ( én most kezdem kicsit átrendezni az étrendem - életem ) azt eddig is tudtam hogy a Meki az gáz de van egy két dolog amivel nem vagyok tisztában teljesen.
    1. Mivel lehet a csirke mellet helyettesíteni ? - próbáltam esténként ezt enni de hiába tudtam már egy csomó minden kaját ( ami egy fiútól telik ) de már fordult ki a számból a saláta, paradicsom, csirkemell stb. próbáltam a pulykát is de bááááááááá ( nézem a body bulideren a kajákat és csirkemell - csirkemell hátán, napjában többször ) ..... én képtelen vagyok heti 3-4 nél többször csirkét enni - remélem ez nem egyedi probléma és kapok tanácsokat ..
    2. Gyümölcsök: dinnye, szőlő, banán, barack, ananász, narancs ezeket szeretem mikor mennyit ehetek ezekből ( persze azt nem mondtam az elején hogy kb márciusban 113 kiloról indultam most 103 kilo vagyok kb. de ez az utóbbi időben sajna stagnál és még egy 10est ledobnék mondjuk jövő nyárig )
    3. Szotyi, tökmag,mogyi ezek nagyon gázak? sessionok közben igazán jó de persze tudom nélkülözni
    4. Ízesített joghurtok pl. Danone szabad e enni a nap korai vagy akár esti szakában?
    5. Bolti befőttek pl csemege urborka, vegyes vágott savanyúság, almapaprika, kovi ubi ??
    6. Sertés kevésbé zsíros része pl. comb, szűzpecsenye ?
    7. fél nyolckor kelek és kb éjfélkor fekszek le ...így mikor ehetek utoljára? és mivan ha 9kor éhes leszek ? hogy osszam be a napom evés szempontjából ha 8-tól fél ötig melózok
    8. ez extra fontos SAJT - TEJFÖL ez sok mindent eléggé fel tud dobni, ezekre hogy gondoljak ? szemét ? mikor mennyit szabad ha szabad? durum tészta és risz kb. azonos ?
    9. Inni: tej? kakó? gyümölcs levek ? vagy pl imádom a banánturmixot tudom hogy az alkhol és kóla felejtős ... ja és reggel pl tej és gyümöcsdarabos müzli?
    10. utolsó de nagyon fontos , bolti virsli és szalámi az mind szemét? esetleg debreceni ? vagy baromfis dolgok beleférnek pl. füstli?
    11. utolsó utáni kérdés ... ezek a pesti csirkemellek is tuti hogy egészségesek ? nincsenek tele méreggel hogy gyorsan nőjenek én vidéken nőttem fel aki már látott vidéki csirkét ami az udvaron nőtt fel az tudja hogy miről beszélek - annak teljesen más a színe és az állaga is .
    12 utolsó utáni utáni kérdés folymatosan jutnak eszembe van e valami tuti étvágy csökkentő tea vagy tabletta vagy bármi mert én mindig éhes vagyok

    Csodálnám ha ezt valaki végigrágná, de köszi előre is minden jó tanács jól jön.
    GL

  8. #158
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    századszor is leírom töltsd le a sárga kapszulát olvasd el és utánna ha még lesz kérdésed tettd fel (már tudom h bunny mitől idegbeteg ) és hogy honnan? / Body.Builder Webmagazin - A Testépítő Portál - Body.Builder Webmagazin regisztrálsz és cserébe ingyen letöltheted /

  9. #159
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet extremfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

    Sokat olvastam itt a szemét kajákról ( én most kezdem kicsit átrendezni az étrendem - életem ) azt eddig is tudtam hogy a Meki az gáz de van egy két dolog amivel nem vagyok tisztában teljesen.
    1. Mivel lehet a csirke mellet helyettesíteni ? - próbáltam esténként ezt enni de hiába tudtam már egy csomó minden kaját ( ami egy fiútól telik ) de már fordult ki a számból a saláta, paradicsom, csirkemell stb. próbáltam a pulykát is de bááááááááá ( nézem a body bulideren a kajákat és csirkemell - csirkemell hátán, napjában többször ) ..... én képtelen vagyok heti 3-4 nél többször csirkét enni - remélem ez nem egyedi probléma és kapok tanácsokat ..
    2. Gyümölcsök: dinnye, szőlő, banán, barack, ananász, narancs ezeket szeretem mikor mennyit ehetek ezekből ( persze azt nem mondtam az elején hogy kb márciusban 113 kiloról indultam most 103 kilo vagyok kb. de ez az utóbbi időben sajna stagnál és még egy 10est ledobnék mondjuk jövő nyárig )
    3. Szotyi, tökmag,mogyi ezek nagyon gázak? sessionok közben igazán jó de persze tudom nélkülözni
    4. Ízesített joghurtok pl. Danone szabad e enni a nap korai vagy akár esti szakában?
    5. Bolti befőttek pl csemege urborka, vegyes vágott savanyúság, almapaprika, kovi ubi ??
    6. Sertés kevésbé zsíros része pl. comb, szűzpecsenye ?
    7. fél nyolckor kelek és kb éjfélkor fekszek le ...így mikor ehetek utoljára? és mivan ha 9kor éhes leszek ? hogy osszam be a napom evés szempontjából ha 8-tól fél ötig melózok
    8. ez extra fontos SAJT - TEJFÖL ez sok mindent eléggé fel tud dobni, ezekre hogy gondoljak ? szemét ? mikor mennyit szabad ha szabad? durum tészta és risz kb. azonos ?
    9. Inni: tej? kakó? gyümölcs levek ? vagy pl imádom a banánturmixot tudom hogy az alkhol és kóla felejtős ... ja és reggel pl tej és gyümöcsdarabos müzli?
    10. utolsó de nagyon fontos , bolti virsli és szalámi az mind szemét? esetleg debreceni ? vagy baromfis dolgok beleférnek pl. füstli?
    11. utolsó utáni kérdés ... ezek a pesti csirkemellek is tuti hogy egészségesek ? nincsenek tele méreggel hogy gyorsan nőjenek én vidéken nőttem fel aki már látott vidéki csirkét ami az udvaron nőtt fel az tudja hogy miről beszélek - annak teljesen más a színe és az állaga is .
    12 utolsó utáni utáni kérdés folymatosan jutnak eszembe van e valami tuti étvágy csökkentő tea vagy tabletta vagy bármi mert én mindig éhes vagyok

    Csodálnám ha ezt valaki végigrágná, de köszi előre is minden jó tanács jól jön.
    GL
    Drugs-Bunny-A-sarga-kapszula.pdf - PDF Archive

    először is ezt olvasd el! Sok kérdésedre választ kapsz.

    1. pulykával, marhával, borjúval, halakkal, békacombbal, lóhússal, rákkal, szarvassal...
    2. szerintem eheted ezeket a gyümölcsöket szartig, profi testépítőknek talán nem túl jó, de te zabáld.
    3. ha nem pattogzol ki tőlük akkor nem. Sőt kifejezetten jó is, mert ezekben sok a zsír. A telítetlen! Mert nem mindegy, hogy telített vagy telített zsírról beszélünk.
    4. én bírom. Szerintem reggel nem lehet belőle baj, meg az emésztést is segíti!
    5. szerintem semmi rossz nincs ezekben, nyugodtan faljad.
    6. kerüld a sertést amennyire csak tudod. Nem azt mondom, hogy sose, de az legyen a legkevesebb amit húsok közül beviszel!
    7. attól függ mi az utolsó kajád. Én fél órával lefekvés előtt még eszek. Amúgy nagyjából 3 óránként kéne enned.
    8. Sajtban és tejfölben ***** sok a zsír az a gond. De ***** jó mindkettő. :S Majdnem ugyan az a rizs meg a durum. Falhatod mindkettőt. durumban van egy kis zsír.
    9. sovány tejet verheted bátran, banán turmixot is de ne tegyél bele fél kiló cukrot, gyümölcsleveket is, de azokból a jobb minőségűeket vedd.
    10. kuka!
    11. semmi sem tuti. De szerintem nem fogsz tőle madárinfluenzát kapni.
    12. van de semmi szükséged rá!
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  10. #160
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet Shaikon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egy fenti válaszbanezt olvastam--: egy 70kg-mos férfi teste
    Ez ELLENTMONDÁS. Egy férfi 100 kiló alatt karácsonyfadísz.
    "Egy férfi 100 kiló alatt karácsonyfadísz"

    Nekem egyszer buliban ugyanezt mondta egy csaj, miután megkérdezte,h hány kg vagyok (74), ezért esélytelen a dolog.

    Fél óra múlva lovagolt...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •