Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree2Likes
  • 1 Post By Holdenper
  • 1 Post By NitroHUN

Téma: Shot clock az élő pókerasztaloknál?

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Shot clock az élő pókerasztaloknál?


  2. #2
    Idegen
    Csatlakozott
    2010. 08. 10.
    Hely
    Kunszentmárton
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás Tú kevés.

    Szerintem az élő póker egyik nagyon nagy plusza az,hogy bírsz egy kicsit a másikról olvasni. Erre a 20mp nagyon kevés. Támogatnám én is ezt az ötletet,de 1 - 1,5 perces idő limittel.

  3. #3
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Idézet Peti4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az élő póker egyik nagyon nagy plusza az,hogy bírsz egy kicsit a másikról olvasni. Erre a 20mp nagyon kevés. Támogatnám én is ezt az ötletet,de 1 - 1,5 perces idő limittel.
    Persze, lehet ez több is, a 20 mp csak hasraütés-szerű példa volt. Amúgy van egy másik elképzelés is, eszerint nem az egyes leosztásokra lenne időlimit, hanem a versenynapra, amit szabadon beoszthatnak, viszont büntetést kapnak, ha elfogy. Például - és ismét csak találomra mondok időt -, egy óra gondolkodási ideje van az adott versenynapra minden játékosnak, így lehetőség van bizonyos szituációkat jobban átgondolni, viszont ha a napi hajrára kevés idő marad, akkor pillanatok alatt kell meghozni a döntéseket. Ez elég érdekes szituációkat eredményezhetne...

  4. #4
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Hülyeség. Hogy fogják mérni az időt? Lesz egy beépített óra a dealer-nél és minden akció után megnyomja a gombot? Vagy a zsetonkupacok mellett lesz egy óra, mint a sakkozóknál? Negrót annyira zavarja, kérjen időt minden leosztásban, vagy inkább kezdjen el sakkozni a mobilján ahogy Cunningham csinálta.

    Egyébként egyrészt tiszteletlenség másokkal szemben, másrészt pont Luigi nyilatkozta, hogy annó a karkötős pot limit FT-n volt egy ellenfele, akivel ha partiba került minden lépés előtt két-három percet tenkeltek, és nem időhúzás volt, hanem tényleg lapozgatták a forgatókönyvet a fejükben minden utcára előre minden lehetséges szituációra.

  5. #5
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Nem jó ötlet, hogyan lehet shot clock mellett slowrollozni? jk

    Amúgy valamennyire igaza van...a leosztások 80%-a egy versenyen teljesen standard, és utcánként 30 mp bőven elég kellene, hogy legyen, ha az ember addig odafigyelt ellenfelei játékára, és tudja ki ellen milyen stratégiát akar alkalmazni bizonyos textúrájú boardokon.
    A nehezebb handeknél is csak azért kell gondolkodni, mert közeli a határ két játék között, és ki kell találni, hogy melyik éri meg jobban gyors fejben matekozással, meg dinamikailag, meg readekre támaszkodva.

    Én mondjuk fél percnél többet live versenyeken szerintem max 1-2 handben gondolkodom, és marha idegesítő, ha valaki több percig vacakol minden második handben.
    Egyrészt még unalmasabbá teszi a már amúgy is lassú élő játékot, másrészt ha vakszintenként 5 percet gondolkodik egy 20-30 perces vakszintekkel rendelkező versenyen, azzal az én edgemet károsítja.

    Az már más kérdés, hogy nehezen megoldható dolog lenne. Mondjuk nekem az jobban tetszik, amit banoster írt, hogy versenyenként x idő áll rendelkezésre. Ott legalább van benne egy kis stratégiai skill is (hogyan osztjuk be az időnket).
    Utoljára módosítva: Holdenper által: 2012. 10. 10. 13:44
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  6. #6
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    Itthon időt lehet kérni az asztalnál már régebben gondolkodó játékosra. Mondjuk azért ezzel általában pár perc elteltével szoktak többnyire élni...
    "Egon, ez piszok jó!"

  7. #7
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet SajtiEgon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Itthon időt lehet kérni az asztalnál már régebben gondolkodó játékosra. Mondjuk azért ezzel általában pár perc elteltével szoktak többnyire élni...
    Mindenhol lehet időt kérni (legalábbis szerintem minden versenyen), de itthon azért van benne egy kis plusz rizikó, amikor a kigyúrt, "asszonyverő-trikós", börtöntetkós, fuxos úriemberre kérsz időt, akkor lehet besatelitezed ezzel magad a kórházba
    erikkke likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    a mai pókerben azért a játékosok elég nagy százaléka játszik online ahhoz, hogy ne kelljen kiakadni attól, hogy időhöz vagyunk kötve. Utcánkénti 30 mp, mondjuk óránként 2db 2 perces "time-outtal" mindenkinek elég kell hogy legyen.
    chivasr911 likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •