Oldal: 27 / 85 ElsőElső ... 1725262728293777 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 261 - 270 (844) összesen
Like Tree398Likes

Téma: Minden ami Omaha Hi-Low!! (MTT,SNG,CASH)

  1. #261
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 01. 07.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    514

    Alapbeállítás

    Idézet soux eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sztem jól tetted be. Max majd a többiek kijavítanak.

    Vicc miket képesek mutatni!! Viszont ezzel adtál 1 aktuális kérdést.
    Szerintetek OM8-ban mi a jobb ha PF bekúrjuk ollééba, vagy postflop lejátszuk?
    Napok óta ezen agyaltam aztán kialakult 1 kép bennem, majd leírom csak kiváncsi vagyok a TI véleményetekre.
    Én postflop párti vagyok. Még hyperen is igyekszem minél többet postflop játszani. A játékosok fele openshove-ol az első hand-től kezdve én inkább minraiselek. Sokszor van, hogy A2XX van nálam BB-n, és van 3 limper, de inkább check-elek, mert legtöbbször esélyem sincs. Ha rátolnám, biztos, hogy hívná valaki K953-al, és ahhoz nagyon hosszútávnak kéne lennie, hogy én jöjjek ki nyerőként.

  2. #262
    Fanatikus tag matteo85h avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 09.
    Hozzászólások
    479

    Alapbeállítás

    OFF: Egy kis önreklám, ha valakit érdekelne:

    MiniFTOPS Event#15 10-Game(Multi-Entry)

  3. #263
    szr
    szr nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    225

    Alapbeállítás

    Idézet lisztharmat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hányszor kapsz 4 ászt kézbe az életben? Ezzel játszani kell! (egyébként volt 41%-a ellened)

  4. #264
    Fáradhatatlan grinder soux avatara
    Csatlakozott
    2011. 07. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    593

    Alapbeállítás

    Nekem az a véleményem az AAxx, megjátszásáról, hogy tegyük be PF. Mert ez mindig +EV lesz. 2 példát mutatok.
    ProPokerTools Online Simulator / Equity Calculator
    Ugye általában A-os kombinációk fogják callozni az AI-t.
    ProPokerTools Online Simulator / Equity Calculator
    Bármilyen random kéz ellen.
    Azt figyeltem meg, több asztalon tudat alatt, az AA34, AA2K típusú handekkel csak 3-4 bb-t emeltem preflop, vagy épp 3bet, hogy csak adják meg, de akkor jöttek ezek a boardok JJ9 amit ha támadtam 3bet... vagy éppen KQJ stbstb. Szal sokkal nehezebb volt lejátszani, mintha preflop push. Másik része AA9Tos ahogy te írtad matteo, azt már pusholtam, mert hát minden AAxx +EV. És vmelyik nap gondolkodtam, hogy a regek már tuti kiszúrták ezt és inkább most már minden AAxx-et pusholok, még a bomba kezeket is. Igaz hogy ezt érzem állandóan sz0pó handnek, de muszáj betenni. AAxx-nél se ellenfél se pozíció nem érdekel csak megyek előre.
    De ha vki megcáfol elgondolkozom a helyes megjátszásról.
    "A titok, hogyan leljünk örömet munkánkban, egyetlen szóban rejlik: kiválóság. Ha az ember tudja, hogyan csináljon valamit igazán jól, máris örömét leli benne."

  5. #265
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    hiába, érdemes volt hónapokon, éveken át elemezni, mert megvan az edge a sok fishen: AAxx pre allin
    bakyka and soux like this.

  6. #266
    Fanatikus tag BLaci77 avatara
    Csatlakozott
    2010. 12. 02.
    Hely
    Hollandia,Dordrecht
    Hozzászólások
    418

    Alapbeállítás

    Idézet soux eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem az a véleményem az AAxx, megjátszásáról, hogy tegyük be PF. Mert ez mindig +EV lesz. 2 példát mutatok.
    ProPokerTools Online Simulator / Equity Calculator
    Ugye általában A-os kombinációk fogják callozni az AI-t.
    ProPokerTools Online Simulator / Equity Calculator
    Bármilyen random kéz ellen.
    Azt figyeltem meg, több asztalon tudat alatt, az AA34, AA2K típusú handekkel csak 3-4 bb-t emeltem preflop, vagy épp 3bet, hogy csak adják meg, de akkor jöttek ezek a boardok JJ9 amit ha támadtam 3bet... vagy éppen KQJ stbstb. Szal sokkal nehezebb volt lejátszani, mintha preflop push. Másik része AA9Tos ahogy te írtad matteo, azt már pusholtam, mert hát minden AAxx +EV. És vmelyik nap gondolkodtam, hogy a regek már tuti kiszúrták ezt és inkább most már minden AAxx-et pusholok, még a bomba kezeket is. Igaz hogy ezt érzem állandóan sz0pó handnek, de muszáj betenni. AAxx-nél se ellenfél se pozíció nem érdekel csak megyek előre.
    De ha vki megcáfol elgondolkozom a helyes megjátszásról.
    Egyetértek Veled. sajnos nekem is hasonlok a tapasztalataim,sokszor kell dobnom aa2x szeru lapokat flopon vagy kesobb,ha csak par BB vel emelem meg preflop.
    Hagy szoljon,aminek szolnia kell.
    Igazan zoomon kezdett mostanaba egyre jobban elterjedni ez.
    soux likes this.
    ---------------------------------------------
    Ha nem megy,akkor nem kell erőltetni.
    De akkor mit csináljak amikor unatkozom?????
    Akkor erőltesd!!!!!

  7. #267
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 01. 07.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    514

    Alapbeállítás

    Hyperen elég széles calling és shoving range-ek vannak. Itt egy példa amikor nem jó az AA.
    weaktight | Hand | Ah9sAc7d - Omaha Hi/Lo NL Tournament
    Jobban örültem volna, ha nézünk egy flop-ot, és a két hármast látva eltudtam volna engedni. A számok is azt mutatják, hogy dobnom kellett volna miután elöttem már ketten all in voltak.
    Ismerve az ellenfelek lapjait:
    Scoop: 23.05%
    Hi: 40.73% Hi Tie: 1.19%
    Lo: 4.67% Lo Tie: 1.30%
    Random lapok ellen: ProPokerTools Online Simulator / Equity Calculator Becsapós, mert hiába legmagasabb a százalékom, akkor is kevesebb, mint 50.
    Nem akarom megcáfolni az állítást, csak nézegettem a handeket és találtam ezt, mint érdekességet, de többségében nyerők az AA-im.

  8. #268
    Fáradhatatlan grinder bakyka avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 01.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    964

    Alapbeállítás

    Idézet atisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hyperen elég széles calling és shoving range-ek vannak. Itt egy példa amikor nem jó az AA.
    weaktight | Hand | Ah9sAc7d - Omaha Hi/Lo NL Tournament
    Jobban örültem volna, ha nézünk egy flop-ot, és a két hármast látva eltudtam volna engedni. A számok is azt mutatják, hogy dobnom kellett volna miután elöttem már ketten all in voltak.
    Ismerve az ellenfelek lapjait:
    Scoop: 23.05%
    Hi: 40.73% Hi Tie: 1.19%
    Lo: 4.67% Lo Tie: 1.30%
    Random lapok ellen: ProPokerTools Online Simulator / Equity Calculator Becsapós, mert hiába legmagasabb a százalékom, akkor is kevesebb, mint 50.
    Nem akarom megcáfolni az állítást, csak nézegettem a handeket és találtam ezt, mint érdekességet, de többségében nyerők az AA-im.
    Ászokat dobálni hypereken nagy luxus ám... Szimpla bad beat, túl kell lépni rajta.
    Talán az egyetlen jó példa ászok eldobására, ha nagyvakon ülsz velük és előtted 5-en all-in mentek

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hiába, érdemes volt hónapokon, éveken át elemezni, mert megvan az edge a sok fishen: AAxx pre allin
    Addig, amíg van 1-2 fish az asztalnál, aki berak 100bb-t KJ23-al pre, abban az esetben igenis lehet hatalmas +EV.
    Be the shover not the caller!

  9. #269
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 01. 07.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    514

    Alapbeállítás

    Idézet bakyka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ászokat dobálni hypereken nagy luxus ám... Szimpla bad beat, túl kell lépni rajta.
    Talán az egyetlen jó példa ászok eldobására, ha nagyvakon ülsz velük és előtted 5-en all-in mentek
    De a szimulátor pont azt mutatja, hogy 2 all in után már nem érdemes berakni low nélkül, mert csak 40% esélyem van a nyerésre random hand-ek ellen.
    Az nem tudom, hogy nevezhető e bad beatnek, ha 40%-ra rakom be, de a másik 60-on ketten osztoznak, és egyénenként kevesebb az esélyük, de attól az enyém még nem lesz több. Egy játékos ellen már 63.8% a mi javunka, tehát elég drasztikusan csökken az esélyünk multiway.
    AA2-re aztmondom, hogy bármikor az egész asztal ellen is, de pl AA7 az kevés volt.

  10. #270
    Fáradhatatlan grinder bakyka avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 01.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    964

    Alapbeállítás

    Idézet atisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De a szimulátor pont azt mutatja, hogy 2 all in után már nem érdemes berakni low nélkül, mert csak 40% esélyem van a nyerésre random hand-ek ellen.
    Az nem tudom, hogy nevezhető e bad beatnek, ha 40%-ra rakom be, de a másik 60-on ketten osztoznak, és egyénenként kevesebb az esélyük, de attól az enyém még nem lesz több. Egy játékos ellen már 63.8% a mi javunka, tehát elég drasztikusan csökken az esélyünk multiway.
    AA2-re aztmondom, hogy bármikor az egész asztal ellen is, de pl AA7 az kevés volt.
    Ezzel nagyon nem értek egyet.
    Ha olyan szitukat vagy hajlandó csak lejátszani pre all-in-ben, ahol mindig lesz legalább 60% equityd, akkor szerintem a hyper 6-max SNG felejtős.
    Nagyon sok határeset push-t és call-t meglépni, mert egyszerűen nincs idő megvárni a tuti lapot, mivel megesznek a vakok. Az AA7x pedig bőven belül van az easy push/call tartományban még 3-way is.
    Be the shover not the caller!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •