Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (37) összesen
Like Tree12Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 05. 10

  1. #21
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze, de nagyon fontos szerintem az, hogy egyáltalán nem lesz tipikus ez a szintű gondolkodás a mezőny nagy részére. Nagyobb téten lehet, de NL100-on sem elég gyakori még ahhoz, hogy itt ezt belevelingeljük.
    semmilyen téten nem túl jó játék, mert a bluff handeknek általában lesz kb 10% equityjük javulni, aztán ha a fish lecallozza akkor sok sikert...
    dr.drogba and JociBalboa like this.

  2. #22
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    de volt 3bet/call opció, más kérdés hogy az nem a jó +oldás ejj, közben eltűnt a bejegyzés amire ezzel válaszoltam hogy mik vannak
    Utoljára módosítva: vadallat által: 2013. 05. 11. 14:04

  3. #23
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    semmilyen téten nem túl jó játék, mert a bluff handeknek általában lesz kb 10% equityjük javulni, aztán ha a fish lecallozza akkor sok sikert...
    Egy szóval sem mondtam, hogy jó játék, csak hogy talán feljebb levelingelhet ilyet pár ember, hogy itt blöfföl, de ezt nem tudhatom, mert NL100 felett nem játszottam még. Ennyi De egyetértünk, hogy felesleges és rossz játék volna, és nem is nagyon fogják megcsinálni.

  4. #24
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    szerintem turn-t vagy rivert eleve könnyebb megblöffölni, mint a flopot... mi a véleményed Tir-X?

  5. #25
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem turn-t vagy rivert eleve könnyebb megblöffölni, mint a flopot... mi a véleményed Tir-X?
    Nem értek egyet. Egyrészt nem jut el egy ilyen 3way potban turnig egy reg blöff lappal. Tök értelmetlen floatolni, nagyobb hiba, mint itt blöffbe kezdeni.

    Mivel (és ez a másrészt) egy ilyen flopon a callal nem nagyon adsz elő erős handet, az emeléssel sokkal inkább. Meg aztán nem túl gyenge range ellen mész, miután cbetelt itt az ellenfél, ez még csökkenti a blöff sikerességét.

    Szóval nem, egyszerűen ez a 3way kassza sehogysem jó lehetőség egy blöffre hosszútávú eredményt nézve.

  6. #26
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    bocsánat, én az ellenfélre értettem hogy ő könnyebben blöffölne minket, nyílván én nem akartam blöffölni.. sorry, ezt kihagytam... szóval az ellenfél szerinted ha blöffölni akarna minket, akkor hol tenné inkább? flop, turn, vagy river? (feltéve ha eljutunk odáig) jó ez most nem a megfejtés része, de ha már belementem, akkor megkérdezem

  7. #27
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Én is az ellenfélre gondoltam, tehát akkor úgy írom, hogy a handben MP-re. Hogy az ő helyén ülve rossz ebben a handben blöffölnie akár flopon, akár turnön teszi.

    Ha ennek ellenére ha nagy ritkán mégis megtenné valamelyik reg, akkor szerintem flopon, nem pedig turnön. Hiszen floatolni szeméttel azért ezen a flopon, 3way nyilván nem fog. Tehát ha itt callol húzóval, amit turnön checkre megtámad, az ugye nem olyan, amiről mi most itt beszélünk. Teljes blöfföt nem fog csinálni, csak ha rossz napja van, tiltel, vagy ha nem túl jó reg, ilyesmi.
    vadallat likes this.

  8. #28
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem könnyű helyzet, összes szet, 2 db QJs, KK, AQ játszhat így, bluffölni elég rossz neki itt, mert közepes equityje nem nagyon lesz, ilyen 77-el elég kérdőjeles lenne fishhel a háta mögött, meg utg ellen... inkább fold, de nem olvastam el a megfejtést, mert rosszul érintene ha megint nem találnám el
    eltalátad

    amúgy tiszta blöffre sosem gondolnék itt és ilyen AcQc, Tc9c is inkabb calloz szerintem a fish miatt (meg amúgy is) de igazából ha a normal húzókat berakjuk a range-ébe akkor is 70-30 oda a helyzet turn sem sokkal jobb.

    Szerintem max akkor lesz más ha, AQ, KK berakjuk, de az szerintem ritka lesz itt még ezen a szinten, ellenünk elég kevés érték van benne meg utg nincs is tele húzóval a range-ünk h jószívvel raise/callozhasson, azt meg kétlem h velünk dobatni akarna, a fish ellen meg value-zna pl AQ itt túl sűrűn.

  9. #29
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    köszi Tir-X sokat tanultam a válaszodból. thx!

  10. #30
    Fáradhatatlan grinder The Trooper avatara
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    654

    Alapbeállítás

    Nagyon jó kis parti, egyetértek a helyes válasz indoklásával. A hozzászólásokból is tanultam.

    De kistaska véleménye tetszik leginkább, rajta mindig jókat tudok mosolyogni
    Utoljára módosítva: The Trooper által: 2013. 05. 12. 13:20
    Tir-X and kistaska like this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •