Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Qq ?!

  1. #11
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel nem értek egyet.
    Hero háromszor checkelt, ellenfél könnyen hívhat értéket egy QQ-nál gyengébb lappal is.
    Hogy QQ-nál gyengébb lapot hívhat értékért, ez sztem egy hibás gondolat. Mégis ezen a boardon melyik lap lehetne ez? Pocket? Nem fogja őket értékért hívni, SD képes handek mögéd fognak checkelni, nem fog érétket nyerni egy kis pp-vel semmitől.

    Jx-et kizárni szintén nincs okod (csak a súlyát csökkenteni), fogják azért így játszani néha.
    KQ, KT handek is tök valószínűek szerintem, hiába fogunk két dámát, attól még vannak ilyen kombók.
    És egyébként a legvalószínűbb amire tettem volna, az pont az amit mutatott, KT. Olyan szinten lerí róla, hogy ilyesmi van nála, ezért imádok néha beülni 1-1 MTT-re, mert brutál gyenge a postflop játéka majdnem mindenkinek, és nyitott könyv amit csinálnak

    Szóval még egyszer: river sima fold.
    Utoljára módosítva: Tir-X által: 2014. 03. 21. 10:31
    s0rt3d likes this.

  2. #12
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Írtam, hogy szerintem is bennevan a range-ében a KT. Ugyanakkor egy FT-n 5 főnél valaki 3bet után háromszor elédcheckel, akkor te nem próbálod meg kiemelni? A pot akkora, mint a sztekked egyharmada, kábé csak le kéne hajolnod érte. Majdnem kötelezőnek tartom itt a blöfföt, mert az Ax-szel, suiteddel, stb. annyira nem lehetünk ilyen szituban fit or fold-on, hogy callolunk egy 3betet, de ha nem talált el, akkor fel kell adnunk még három check után is.
    Utoljára módosítva: Krejdül által: 2014. 03. 21. 12:01

  3. #13
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ugyanakkor egy FT-n 5 főnél valaki 3bet után háromszor elédcheckel, akkor te nem próbálod meg kiemelni?
    De, csak nem hagyom háromszor checkelni, mert a második checkjére rámozdulok. Ahogy a legtöbb játékos ezt fogja tenni a blöff handjeivel, turnön hív már.

  4. #14
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Tökre így van!
    Maxxxika likes this.

  5. #15
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Mindegy, én ilyen oddsok mellett biztosan lecallolom. Ezen nem is érdemes vitatkozni.
    Érdekes amúgy, hogy én a turnon tudom neki eldobni ezt a QQ-t, riveren már nem.
    Zseniális leosztás mindenesetre, nem tudom mikor gondolkodtam ennyit utoljára egyetlen leosztáson.
    s0rt3d likes this.

  6. #16
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Most meg azon flesselek, hogy az olyan tapasztalt játékosok, mint ti, még egy QQ-t is eldobnak riveren, továbbra is abban erősít, hogy hosszú távon jó a call. Ha QQ-t is dobtok, akkor az ő szemszögéből nézve az annyit jelent, hogy a 3bet-checkelő rangetektől teljes egészében meg tudtok válni, tehát gyakrabban fognak blöffölni.

  7. #17
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    De amúgy Tir-X, jak1 nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre.
    1. mit szólnátok egy flop countbethez?
    2. annak ellenére, hogy turnon kezd el blöffölni, már ott is foldon vagytok igaz?
    3. oké, ez már elég madness, de nekem így ft-n 5 főnél tetszene az a line is, hogy flop bet-call és turn check-check esetén riveren push elölről. vélemény?

  8. #18
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Krejdül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most meg azon flesselek, hogy az olyan tapasztalt játékosok, mint ti, még egy QQ-t is eldobnak riveren, továbbra is abban erősít, hogy hosszú távon jó a call. Ha QQ-t is dobtok, akkor az ő szemszögéből nézve az annyit jelent, hogy a 3bet-checkelő rangetektől teljes egészében meg tudtok válni, tehát gyakrabban fognak blöffölni.
    El nem tudom mondani, hányszor hallottam már ezt itt fórumon, hogy "na látod, dobnál, akkor jó lenne tőle a blöff, tehát biztos lesz is nála elégszer, úgyhogy a call a jobb". Egyáltalán honnan vesszük, hogy ő azt teszi, ami jobban megérné? Az egy dolog, hogy az ő szemszögéből megéri meglépni, és egy teljesen másik doog, hogy mennyire méri fel, és meglépi-e a blöfföt.
    - Pontosan azért válok meg tőle, mert valueból játszik így a nagy többség. Ha blöffből játszana így a többség, akkor pedig megadnék. Ezen nincs mit tovább bonyolítani olyan irányba, hogy ha én ezt csinálom, akkor neki ez meg az éri meg. Mert nem eszerint fog ő játszani.
    - Egyébként is egy dolog az hogy én dobok, meg egy másik az, hogy a játékosok 95%-a instacallol, merthogy mégiscsak QQ-m van, és biztos blöfföl. Hát ezért sem igaz az, hogy jó lenne blöffből csinálnia.
    s0rt3d likes this.

  9. #19
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    1. Nekem jobban tetszik a check, ilyen stackméreteknél nem tűnik úgy számomra, hogy megéri a cbet, de ebben már inkább MTT-sre hallgass A checkemben az is benne van, amit korábban írtam, hogy elég könnyű readelni az ellenfeleket, így még OOP sem leszek elveszve.

    2. Turnön szélesebb lehet a blöff range, callolnék, a blöffjeit legtöbbször feladja, SD képes gyengébb handjeit chbackeli, és Kx-et meg Jx-et hív csak újra, kevesebb blöffel, így nem érné meg ott már callolni.

    3. Szerintem spewy pénzégetés lenne, rosszabb nem callol, és jobb nem dob.

  10. #20
    Őstag
    Csatlakozott
    2013. 10. 13.
    Hozzászólások
    1.410

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    El nem tudom mondani, hányszor hallottam már ezt itt fórumon, hogy "na látod, dobnál, akkor jó lenne tőle a blöff, tehát biztos lesz is nála elégszer, úgyhogy a call a jobb". Egyáltalán honnan vesszük, hogy ő azt teszi, ami jobban megérné? Az egy dolog, hogy az ő szemszögéből megéri meglépni, és egy teljesen másik doog, hogy mennyire méri fel, és meglépi-e a blöfföt.
    - Pontosan azért válok meg tőle, mert valueból játszik így a nagy többség. Ha blöffből játszana így a többség, akkor pedig megadnék. Ezen nincs mit tovább bonyolítani olyan irányba, hogy ha én ezt csinálom, akkor neki ez meg az éri meg. Mert nem eszerint fog ő játszani.
    - Egyébként is egy dolog az hogy én dobok, meg egy másik az, hogy a játékosok 95%-a instacallol, merthogy mégiscsak QQ-m van, és biztos blöfföl. Hát ezért sem igaz az, hogy jó lenne blöffből csinálnia.
    Meggyőztél. Már ezért is megérte az eszmefuttatás.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •