Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen
  1. #1
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás NL20 SH TT, river marginális value bet?

    Ellenfél 29/25, aggr: 4,67, 114 hand

    Turn-ön egyértelmű value bet-nek éreztem a hívást, riverre viszont már eléggé marginális lett a lapom. Van értelme egy ennyire marginális szituációban value-bet/fold-ot játszani, hogy esetleg Ax-től call-t kapjak, amikor egész jó SD képes lapom van?

    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)
    Utoljára módosítva: kocka21 által: 2010. 05. 04. 11:59

  2. #2
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 09. 12.
    Hely
    Kistelek
    Hozzászólások
    44

    Alapbeállítás

    Szerintem TTel mehet a 3bet preflop.
    Így viszont jó szerintem.

  3. #3
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Én bepróbáltam volna még egy 1.10 $-os betet, de a c/c sem rossz. Szerintem jól játszottad meg.

  4. #4
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Ne csak Ax-et tegyél a rangeébe, hanem az összes kis-közepes PP-t.
    Riveren hívnék fél pot alatt picivel, river miért scary?
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  5. #5
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet kisrapi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne csak Ax-et tegyél a rangeébe, hanem az összes kis-közepes PP-t.
    Riveren hívnék fél pot alatt picivel, river miért scary?
    Egyetértek.

  6. #6
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Köszi a hsz-eket! Valóban, a kis-közepes pp-ket teljesen kifelejtettem a range-éből (ezt egyébként valamiért az esetek döntő részében elfelejtem, hogy az is lehet az ellenfélnél).

    Azért is tettem be ma több ilyen határeset szitut, mert a nagy bukóknál meg nyerőknél már egyértelmű a helyzet. Nagy bukónál vagy cooler, vagy nekem is ordít, hogy mekkora baromságot csináltam. A bb/100-am javításában viszont ezek a hand-ek játsszák a kulcsszerepet, főképp, mivel ezekből van sok, nagy pot-ból, meg viszonylag kevés.

    Mondjuk nálam már az is nagy fejlődés, hogy ennél a hand-nél felmerül egyáltalán a value-bet, mint gondolat. Persze az is szerepet játszik, hogy a hónap fókuszpontja nálam most a river value bet.

  7. #7
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért is tettem be ma több ilyen határeset szitut, mert a nagy bukóknál meg nyerőknél már egyértelmű a helyzet. Nagy bukónál vagy cooler, vagy nekem is ordít, hogy mekkora baromságot csináltam. A bb/100-am javításában viszont ezek a hand-ek játsszák a kulcsszerepet, főképp, mivel ezekből van sok, nagy pot-ból, meg viszonylag kevés.
    Totálisan egyet értek, kb az ilyen spotokban dől el, hogy valakinek 1-2 v. 7-8 BB/100-a lesz hosszútávon
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  8. #8
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért is tettem be ma több ilyen határeset szitut, mert a nagy bukóknál meg nyerőknél már egyértelmű a helyzet. Nagy bukónál vagy cooler, vagy nekem is ordít, hogy mekkora baromságot csináltam. A bb/100-am javításában viszont ezek a hand-ek játsszák a kulcsszerepet, főképp, mivel ezekből van sok, nagy pot-ból, meg viszonylag kevés.

    Mondjuk nálam már az is nagy fejlődés, hogy ennél a hand-nél felmerül egyáltalán a value-bet, mint gondolat. Persze az is szerepet játszik, hogy a hónap fókuszpontja nálam most a river value bet.
    Szerintem általánosságban elmondható, hogy ilyen marginális esetekben, főleg gyengébb játékosok ellen, sokszor jobb bet/fold-ot játszani, mint c/c-t, vagy check back-et.
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  9. #9
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet Lev729 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem általánosságban elmondható, hogy ilyen marginális esetekben, főleg gyengébb játékosok ellen, sokszor jobb bet/fold-ot játszani, mint c/c-t, vagy check back-et.
    Pontosan. Cake-en az összes ilyen szituban bet/foldon voltam nl100on, egy rakat gyengébb lap fizet (minden utcán) és egész addig semmi gond amíg nem emelnek vissza.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  10. #10
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Na akkor ezt megértettem.

    Még az a kérdés, hogy amikor riveren ilyen bet/fold-on vagyok, akkor mitől függ a bet mérete?

    Minél kisebb az esélyem, hogy elöl vagyok annál kisebb a bet pl.?
    Vagy minél nagyobb fish az ellenfél (pl. aki még bottom párral is call-ol river-en), annál nagyobb lehet a bet? Szóval mik azok a szempontok, amelyeket figyelembe kell venni ilyenkor a bet sizing-nál?

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •