Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (18) összesen
  1. #1
    Fanatikus tag Magyarfiu avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 09.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás Mit változtassak a játékomon?

    Sziasztok!

    Az Unibet pokeren játszok 6 fős NL4 CG asztalokon. Szeretném kikérni a hozzáértők véleményét, javaslatát, hogy mit változtassak a játékomon a magasabb profit érdekében. Tudom hogy kevés ez a 4000 hand, de a hibáim szerintem már ezen is kivehetőek. Úgy gondolom jobb minél hamarabb kiszűrni a rossz berögződéseket a játékomból. A válaszokat előre is köszönöm. A statok:

  2. #2
    PA addict Macko1 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 18.
    Hely
    majdvalahol
    Hozzászólások
    2.006
    "És írogathatsz ilyeneket, hogy off, ettől biztos megnő az ázsiód itt az akadémián, mert vannak akik ezt szeretik"
    /by ice-pocó/

  3. #3
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás

    Idézet Magyarfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Túl passzív vagy, főleg preflop.
    5.9-es PFR félelmetesen kevés. Főleg úgy, hogy 24 a VPIP-d. 24-es VPIP-hez legalább 18-20-as PFR kellene.
    1.4% 3bet szintén nagyon-nagyon kevés. 12% steal dettó.
    Valószínűleg túl sokszor limpelsz (szinte soha nem kellene limpelni), ráadásul BB fold to Stealed is csak 70%, szóval 30%-kal callolsz BB-ről, ami rengeteg. Ezen lapok egy részét inkább el kellene dobni, vagy 3betelni velük.
    WTSD is elég alacsony, valószínűleg sokszor kiblöffölnek, vagy Te játszod túl a lapjaid, ezért nem fizet ki elég sűrűn.
    Flop cbet gondolom azért ilyen magas, mert csak 6 a PFR. Ha ezt felvinnéd, mondjuk 16-18 körülire, akkor kevesebb cbet is kellene, alkalmazkodva a boardhoz.

    Amit javasolnék:
    Csökkenteni a VPIP-t, növelni a PFR-t. Mondjuk olyan 20/16 körülre. Ezt elsősorban ott kezdeném, hogy a BB-ből kevesebb lapot játszanék meg, valamint egy részével 3betelnék. (Mondjuk az Axs-ekkel).
    Buttonről sokkal többet lopnék. Most 12 a steal-ed, ezt legalább duplázni kellene, később inkább 3x-ozni.
    Ne félj emelni lapokkal, mert most úgy tűnik, mintha "olcsón" akarnál flopot nézni, aztán lesz ami lesz. Emelj bátrabban, 3betelj. Van HM-ed szóval láthatod, hogy ki az aki sokat emel és sokat dob 3betre. Na első körben őket 3beteld.
    Utoljára módosítva: Lev729 által: 2010. 07. 31. 13:22
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  4. #4
    Fanatikus tag Magyarfiu avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 09.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok mostantól többet emelni.

  5. #5
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Lev729 jól beszél.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  6. #6
    Fanatikus tag Magyarfiu avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 09.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Sziasztok!

    Első hozzászászólásom óta lement kicsit több mint 20 ezer hand, de nem tudok egyről a kettőre jutni. Nem nagyon tudtam feltornázni a PFR-t, mert mindig az az érzésem, hogy minek emeljek, úgyis szinte bármival callolnak, és ez néha inkább hátrány, mint előny. Tudom ez hülyeség, valószínűleg a gyenge és bizonytalan postflop játékom miatt van ez így. Volt egy szép upswingem, de sajnos elakadt. Elolvastam a Super System 2 holdem részét, most pedig Harrington Cash game köteteit lapozgatom. Remélem segíteni fognak. Ha bármiben tudnátok segíteni, azt megköszönném. Itt az új graf, és statok:




  7. #7
    Őstag WARETRAPS avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 24.
    Hely
    svájci Alpok
    Hozzászólások
    1.319

    Alapbeállítás

    A változások minimálisak. Továbbra is próbáld a statjaidat Lev729 által javasoltakhoz igazítani.
    Amíg ezt nem próbálod meg drasztikusabban, addig nincs miről beszélgetni
    No Time For Nuts

  8. #8
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    szerintem ezt tanulmányozd át a preflop játék optimalizálásához:
    http://www.pokerakademia.com/files/53/53802.jpg
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  9. #9
    Őstag shiningKKingdom avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 19.
    Hely
    Baranya
    Hozzászólások
    1.067

    Alapbeállítás

    Emlékszem anno ugyanez volt a gondom, mikor kezdtem ugyanilyen statjaim voltak! Abba a hibába viszont ne ess hogy azonnal próbálsz meg átállni az optimálisnak mondott statokra. Ha ezt teszed az sok pénz elvesztésével és tilteléssel fog járni, ezt tapasztalatból mondom! Nem lesznek rögtön 23/19es statjaid, ez egy hosszabb folyamat! Szerintem ne csak a fpr-t növeld hanem a vpip-t is csökkentsd, közelítsd őket egymáshoz folyamatosan, pl most 22/8-ról 20/12-re, aztán 18/15-re, és mikor elérsz egy 19-20/16os szintre, akkor kezd el szinkronban növelni mindkettőt olyan mértékben, ahogy az a leginkább a stílusodhoz illik. Ehhez viszont tényleg el kell felejteni a limpelést és a gyakori coldcallolást, és többet kell 3betelni, később aztán magasabb limiteken jöhetnek a light3bet/float/sqz és egyéb finomságok, de a lényeg sztem a fokozatosság!
    "Ha nincs szerencse, meg lehet b***ni!" <-- bagira43

  10. #10
    Fanatikus tag Magyarfiu avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 09.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat! Akkor mostantól tényleg gyökeresen megváltoztatom a játékomat, mert így sosem fogok fejlődni. Ha nem is rögtön, de szépen fokozatosan. Remélem ez nem nagyon fogja megviselni a bankrollt, éppen ellenkezőleg.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •