Eredmény: 1 - 4 (4) összesen
  1. #1
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás NL50 SH AJ top 2 pár OOP, slowplay reg ellen

    Kérlek, olvasd végig az alábbi szöveget, mielőtt megnézed a hand-et:

    Az alábbi leosztást tegnap betettem a fórum topic-omba, azzal a címszóval, hogy az egyik hand, ahol sikerült jól becsapdáznom az egyik reg-et, aki mindig visszajátszott rám. Kisrapi és mrj erre írták, hogy az ilyen line-ok, ahol elcheck-elem a flop monsteremet, ezek az esetek 99%-ában nem jók.

    Mivel szeretném mielőbb verni az NL50-et, kérném az NL100+ reg-ek véleményét (kisrapit és mrj-it is beleértve) az alábbi gondolatmenetről:

    Amikor írtam, hogy fellépek NL50-re, akkor beszéltünk mrj-vel, és mondta, hogy a reg-ek ellen el kell kezdeni komolyabban variálni. Szerintem az egy fontos tényező, hogy az ember hogyan kezd el variálni. Amíg hozzám hasonlóan tanulófélben van, addig nyilván nem a legoptimálisabb line-okat találja meg, és jó lenne, ha kijavítanátok, mielőtt valami donk speewy line-ok rögzülnek a játékomban.

    Ennél a leosztásnál az ellenfél 16k hand alapján: 28/23, 3bet: 11, agresszió: 3,35, raise cbet: 28%, fold to cbet: 33%, igazából még nem tudtam eldönteni, hogy egy nagyon jó LAG, vagy egy over agró donk. Inkább a jó LAG irányába hajlottam, a lényeg, hogy bármilyen gyengeségre azonnal lecsapott, kíméletlenül használta a pozícióját rajtam, folyamatosan nyomás alatt tartott, ráemelt a cbet-jeimre, valahogy tisztázni szerettem volna vele, hogy jobb, ha mással szórakozik.

    A variáljunk a reg-ek ellen elméletet, itt úgy alkalmaztam, hogy elcsekkelem a flop-ot, mert akkor az ellenfél biztos lesz benne, hogy top párnál gyengébb vagyok, mivel 3way potban fd flop-on OOP nem cbet-elek (nálam legalábbis erről ordít, hogy az adott játékosnál nincs semmi), így számíthatok rá, hogy támadni fog. Miután várakozásaimnak megfelelően bet-elt, és a másik ellenfél dobott, így már kevésbé kellett félni a flush-től, így felesleges lett volna a c/r (a c/r itt egyébként is a legrosszabb line szerintem, mert annak a legnagyobb a FE-je, és dobatni szeretnék a legkevésbé), tehát csak call.

    A turn safe, tehát mehet tovább az eredeti terv, check/call, valószínűleg valamilyen pocket-re tesz, és támadni fog tovább a közös history alapján. Ezt meg is teszi, meghívja a turn-t. Itt is felesleges visszaemelni, mert a gyengébbek közül legfeljebb az Ax-ek fognak call-olni, reppeljük tovább alul a lapunkat, illetve nem jöhet olyan river, ahol nem teszem be az összes többi pénzt, tehát védeni sem szeretném a lapomat, magyarul feláldozom azt a value-t, hogy esetleg lejavulhat azért, hogy további value-t nyerhessek a gyengébb lapjaitól.

    River-en, ha betolom, akkor ismét nem call-ol semmi gyengébb, egyetlen esélyem van, hogy hagyom tovább blöffölni, amit a közös history alapján szinte biztosan meg is fog tenni. Természetesen, ha river-en nem tett volna allin, csak kisebbet bet-el, akkor c/r allin ment volna.

    Nos ennyi lett volna a mögöttes történet és gondolatmenet. Azért tartottam ezt fontosnak, hogy ilyen részletesen leírjam, hogy ha bárhol téves következtetésre jutottam, akkor javítsatok ki.

    Természetesen továbbra is azt tartom alapnak, hogy a slowplay csak nagyon kivételes esetben indokolt. A tegnap berakott hand-ek között valóban domináltak a slowplay-ek, de ez rám egyébként nem jellemző, mivel inkább az a gondom, hogy bwin-hez képest túl magas a 70 körüli cbet-em.

    Köszi, ha végigolvastad! Jöjjön akkor a hand, minden kommentet nagyon várok!


    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG KaKe1. ($100.30)
    CO ARARAT86 ($29.09)
    BTN URS_HORRIBIL ($49.25)
    SB Hero ($50.78)
    BB Izanagi13 ($136.76)

    Pre-Flop: ($0.75, 5 players) Hero is SB
    1 fold, ARARAT86 calls $0.50, 1 fold, Hero raises to $2.50, Izanagi13 calls $2, ARARAT86 calls $2

    Flop: ($7.50, 3 players)
    Hero checks, Izanagi13 bets $5.75, ARARAT86 folds, Hero calls $5.75

    Turn: ($19, 2 players)
    Hero checks, Izanagi13 bets $14.25, Hero calls $14.25

    River: ($47.50, 2 players)
    Hero checks, Izanagi13 bets $35, Hero goes all-in $28.28

    Final Pot: $104.06
    Hero shows TWO_PAIR ACE JACK

    Izanagi13 shows TWO_PAIR EIGHT FIVE


    Hero wins $102.81 (net +$51.78)

    Izanagi13 collects $6.72 (net -$50.78)
    ARARAT86 lost $2.50

  2. #2
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jöjjön akkor a hand, minden kommentet nagyon várok!
    csak emiatt a sor miatt irok, amúgy mindig nagy élvezettel olvasom a handjeidet, szedd szét őket továbbra is az alábbi pusztán észrevétel/csodálkozás
    szóval nekem az jön le az NL50 postolt handjeidből, hogy mióta felléptél NL50re trükközöl mindennel. nekem semmi közöm ehhez a szinthez, csak meglepett, hogy ennyire másképp kezdesz el játszani 1 szintel feljebb. de ezt irtad is, hogy direkt csinálod. kiváncsian várom a "nagyokat", hogy tényleg kell-e ennyi wp NL30->NL50 (nem mintha a közeli jövőben megközeliteném ezt a szintet, de nagyon foglalkoztatott ez a kérdés, amióta felléptél, csak eddig nem mertem beirni, remélem nem veszed rossz néven, tényleg pusztán kiváncsi vagyok)

    ja és a handhez: nh, jól behúztad a csőbe
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  3. #3
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Nem érzem problémának, hogy bizonyos ellenfelek ellen kreatív line-t választasz, sőt. Jó, hogy gondolkodó játékos vagy. A lényeg, hogy ismerd a standard line-okat, és jellemzően azokat használd.

    Jómagam jellemzően nem térek el a standard line-októl (erős lapokkal), jellemzően nem is slowplayelek, mikor lapom van, de nagyon sok jó játékostól hallottam, olvastam, hogy bizonyos ellenfelek ellen megteszik. Akár veszélyes boardokon is.

    A standard line-tól való eltéréshez viszont nagyon erős read kell. Annál erősebb read, minél draw heavy-bb a board. Jelen partiban pedig extra módon draw heavy volt, az én ízlésemnek túlságosan is (többfajta sor- és színhúzó).

    Nem is tartom jónak ebben a partiban a játékod. Ha még bele is viszel egy kis slowplayt, valahol c/r-elhetsz. Sztem nem olyan rossz az ebben a partiban, mint azt te írod, főleg egy ilyen típusú ellenfél ellen. Nagyon veszélyes a board, jó ha minél hamarább, minél több pénzt be tudsz rakni.

  4. #4
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    ahogy want2push mondta. Ehhez nagyon jó read kell, mert sok értéket hagyhatsz benne. Sztem félő hogy a legtöbb közepes játékos mögéd csekkeli a riveren mert gyenge SD értékre javult, kevesen ismerik fel hogy ez általában kevés lesz, és fogják blöffbe fordítani.
    Az is kétségtelen hogy sok reg slowplayel. Emlékszem nl200on a regek többsége nem raiselt settel FD boardon még 3way sem. Nem tudom ez mennyire jó.
    Továbbá egyik Giggy videóban van hogy szerinte óriási hiba volt flop settel raiselnie a cbetet 3way 200BB deepen, mert nem nagyon tudják adni és túl nagy lesz az FE.

    Hátha benéz Bala vagy Romsy, want2push után, és mond vmi okosságot.
    Utoljára módosítva: mrj által: 2010. 08. 24. 11:08
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •