Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (29) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás NL30 SH vakharc KQ turn river? - WAF

    Sziasztok!

    Tegnap volt egy partym, ami azota se hagy nyugodni, lehet, hogy rosszul jatszottam.

    Ellenfelrol nem nagyon volt info, kb 20 hand, most is csak ilyen 42 hand van rola. ezalatt 26/17-et jatszik, amibol nem nagyon lehet sok kovetkeztetest levonni, talan annyit, hogy nem az az übernagy fiss.

    Nem tudom, hogy kellett volna lejatszani. Így utolag valoszinu turnon visszatolnam 20-ig es call. Igazabol rangre se nagyon tudtam tenni, így a 44-et es talan valami sorhuzot jatszana, amivel turnre fd-je lett. Vagy csak powerkedik valami Q-al.

    Szerintetek hogy kellett volna? Jó volt esetleg így? Ill. ha mar így alakult river?

    $0.15/$0.30 No Limit Holdem
    4 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    CO eendjest ($31.14)
    BTN hugovaskez ($13.93)
    SB Hero ($37.05)
    BB Lizu777 ($32.30)

    Pre-Flop: ($0.45, 4 players) Hero is SB
    2 folds, Hero raises to $0.90, Lizu777 calls $0.60

    Flop: ($1.80, 2 players)
    Hero bets $1.20, Lizu777 calls $1.20

    Turn: ($4.20, 2 players)
    Hero bets $2.10, Lizu777 raises to $6, Hero calls $3.90

    River: ($16.20, 2 players)
    Hero checks, Lizu777 bets $24.20, Hero ?

    Köszi a hszeket.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  2. #2
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Turn call. River bet/fold picivel több, mint 1/2 pot, mondjuk 10$.

  3. #3
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Turn call. River bet/fold picivel több, mint 1/2 pot, mondjuk 10$.
    Ezzel mit szeretnél elérni?
    You 're an apple

  4. #4
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Idézet Epiman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezzel mit szeretnél elérni?
    Lehet rosszul gondolom, de vakharcban simán lehet nálunk a jobb lap. A river-t pedig a szín miatt, ha gyengeséget mutatunk, szinte biztos, hogy meg fogja blöffölni, így nehéz döntés elég kerülünk, mint, ahogy most is történt. Ha viszont belenyitunk river-en 1/2 pot körülit, akkor a SD képes lapokkal (legalábbis a Qx-ekkel) call-olni fog, tehát ezektől value-t nyerünk, a nem SD képes lapjaival pedig kevésbé fog blöffölni, mivel erőt mutattunk. NL30-on pedig nem hiszem, hogy egy átlag ellenfél felismeri, hogy itt bet/fold-on vagyunk, tehát csak value-ból fog visszaemelni. Sőt lehet, hogy mondjuk egy 8-as magas flush-sel sem emel vissza, és megelégszik a mi fél pot körüli emelésünkkel, így olcsóbban jutunk SD-ig ilyen esetekben, minimalizálva a veszteséget.

    Egyedül akkor járunk rosszul ezzel a line-nal, ha set van nála, és nem nagyon szokott thin vbetelni, így lehet, hogy mögénk check-elné a flush veszély miatt.

    Ha hiba van a gondolatmenetben, akkor légyszi javítsatok ki, mert én az ilyen leosztásokat nagyjából ezen gondolatmenet alapján játszom, így akkor esetleg kijavíthatom, ha ez leak.

  5. #5
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    szerintem nem nagyon fog turnön blöffölni egy átlag playa 30-on, inkább value-raise ez szerintem. félblöffre sem tenném, szerintem inkább passzívan játszaná meg a st8&fd szerű lapokat. a value-raise range ellen meg úgy állunk meg, mint marci hevesen.
    amúgy is van ez a baluga-theorem, szóval lehet, hogy weak a fold, de legalább van mire hivatkozni.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  6. #6
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet rosszul gondolom, de vakharcban simán lehet nálunk a jobb lap. A river-t pedig a szín miatt, ha gyengeséget mutatunk, szinte biztos, hogy meg fogja blöffölni, így nehéz döntés elég kerülünk, mint, ahogy most is történt. Ha viszont belenyitunk river-en 1/2 pot körülit, akkor a SD képes lapokkal (legalábbis a Qx-ekkel) call-olni fog, tehát ezektől value-t nyerünk, a nem SD képes lapjaival pedig kevésbé fog blöffölni, mivel erőt mutattunk. NL30-on pedig nem hiszem, hogy egy átlag ellenfél felismeri, hogy itt bet/fold-on vagyunk, tehát csak value-ból fog visszaemelni. Sőt lehet, hogy mondjuk egy 8-as magas flush-sel sem emel vissza, és megelégszik a mi fél pot körüli emelésünkkel, így olcsóbban jutunk SD-ig ilyen esetekben, minimalizálva a veszteséget.

    Egyedül akkor járunk rosszul ezzel a line-nal, ha set van nála, és nem nagyon szokott thin vbetelni, így lehet, hogy mögénk check-elné a flush veszély miatt.

    Ha hiba van a gondolatmenetben, akkor légyszi javítsatok ki, mert én az ilyen leosztásokat nagyjából ezen gondolatmenet alapján játszom, így akkor esetleg kijavíthatom, ha ez leak.
    A gondolatmeneted kb minden ponton hibás...

    Ezek a játékosok nincsenek tisztában a pozíciókkal, tehát az, hogy vakharc, itt kb teljesen ugyanaz mint bármely más két pozíció.
    Azt írod, hogyha gyengeséget mutatunk riveren akkor a flösst megblöfföli, viszont ezt úgy fogod fel, mintha rossz dolog lenne. Sztem az jó dolog ha pl szélesítem az ellenfelem bluff rangét.
    Írod, hogy Qxekkel illetve sd képes lapokkal callol, tehát valuet nyerünk. Ez mind szép és jó, egy apró szépséghibája van a dolognak...Mégpedig a turn raise. Qx és egyéb midpocket és marginal típusú lapok sosem fognak turnon raiselni. Ezen a ponton az ellenfélnél általában polarizált, tehát csak nuts típusú lapok, vagy totál blöffök lesznek nála, de itt sokkal nagyobb százalékban valueraiset fog jelenteni a board textúra alapján. Fd-vel is inkább callozna, tehát jelentősen lecsökken az ellenfél laptartománya a turn raisezel.
    Annak a movenak, hogy flop bet, turn c/c, river bet pedig gyakorlatilag semmi értelme. Ha turnon callolsz, fel kell rá készülni, hogy riveren is c/c-t fogsz játszani, mert itt szinte mindig bettel fogsz találkozni, viszont az ellenfeled zónája nem elég széles ahhoz, hogy megérje 2utcán is megadni.
    You 're an apple

  7. #7
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Hmm... ezek valóban megfontolandók.

    Most akkor nem a saját hibás gondolatmenetem védelmében, csak néhány gondolat és kérdés.

    1. NL30-on (legalábbis ongame-en, bwin-en) igencsak tisztában van egy átlag reg-szerű játékos (a TAG fish is), hogy vakharc-ban sokkal lazább range-el megy be az ember. Itt ugye ne felejtsük el, hogy LM-nek általában nem egy nit imidzse szokott lenni az asztalnál.

    2. Ha nem emel blöff-ből, meg félblöbbfől turn-ön, csak value-ért, akkor miért az overbet river-en? A set és 2 pár tisztában van vele, hogy csak a flush fog call-olni. A set és 2 pár egyszerűen nem egyeztethető össze ezzel a line-nal.

    3. A turn raise szólhatott annak is, hogy húzó jelent meg az asztalon, és jobban szeretné most lezárni a partit.

    4. Lehet félreérthető volt, de nem a c/c mellett érveltem turn-ön, hanem, hogy call-oljuk le a visszaemelést, és river-en menjen a block-ing bet, mivel fél pot-ot még megér a lapunk, de egy pot méretű hívást már nem tudunk vele megadni.

    5. A Baluga theorem akkor érvényes, ha az ellenfelünk egy passzív játékos, ezt itt még nem tudjuk, igaz az ellenkezőjét sem.

  8. #8
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hmm... ezek valóban megfontolandók.

    Most akkor nem a saját hibás gondolatmenetem védelmében, csak néhány gondolat és kérdés.

    1. NL30-on (legalábbis ongame-en, bwin-en) igencsak tisztában van egy átlag reg-szerű játékos (a TAG fish is), hogy vakharc-ban sokkal lazább range-el megy be az ember. Itt ugye ne felejtsük el, hogy LM-nek általában nem egy nit imidzse szokott lenni az asztalnál.

    2. Ha nem emel blöff-ből, meg félblöbbfől turn-ön, csak value-ért, akkor miért az overbet river-en? A set és 2 pár tisztában van vele, hogy csak a flush fog call-olni. A set és 2 pár egyszerűen nem egyeztethető össze ezzel a line-nal.

    3. A turn raise szólhatott annak is, hogy húzó jelent meg az asztalon, és jobban szeretné most lezárni a partit.

    4. Lehet félreérthető volt, de nem a c/c mellett érveltem turn-ön, hanem, hogy call-oljuk le a visszaemelést, és river-en menjen a block-ing bet, mivel fél pot-ot még megér a lapunk, de egy pot méretű hívást már nem tudunk vele megadni.

    5. A Baluga theorem akkor érvényes, ha az ellenfelünk egy passzív játékos, ezt itt még nem tudjuk, igaz az ellenkezőjét sem.
    1. Ebben nem értünk egyet.

    2. Csak egy backdoor flush esett le, simán vbetelheti a setet itt.

    3. Ha a turn raise annak szólt hogy le akarja zárni a partit, akkor ott nem valueraiseről beszélünk?

    4. Turnon becallolsz egy emelést, majd riveren újra átveszed a kezdeményezést azért, hogy calloljon, vagy raiseljen minden jobb és dobja azokat a lapokat amivel esetleg blöffölt turnon (ha van ilyen). Ennek mi értelme?

    5. Ha nem ismerem a játékost, inkább feltételezem azt, hogy nem fog rájátszani a baluga theoremre (főleg nem NL30on)
    You 're an apple

  9. #9
    PA addict TheStig avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 27.
    Hely
    Helsinki
    Hozzászólások
    2.281

    Alapbeállítás

    végre egy jó topic

    Epiman szerinted mi a helyes move riveren? fold, ahogy LM is tette (dőlt szürke betüt a "fold"-nál használ a weaktight )? és turn-ön?

    mi lenne ha nem kör river lenne, hanem valami total blank?
    Utoljára módosítva: TheStig által: 2010. 09. 15. 11:58
    ><((((&#186;> <&#186)))>< ><((((&#186;> <&#186)))><
    ----------------------------------------------------
    tears will get you sympathy, sweat will get you results
    ----------------------------------------------------
    "nl10en nem kell wpzni" - titcar

  10. #10
    Őstag Epiman avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 03.
    Hely
    Itt-ott
    Hozzászólások
    1.576

    Alapbeállítás

    Idézet TheStig eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    végre egy jó topic

    Epiman szerinted mi a helyes move riveren? fold, ahogy LM is tette (dőlt szürke betüt a "fold"-nál használ a weaktight )? és turn-ön?

    mi lenne ha nem kör river lenne, hanem valami total blank?
    River 100% fold, de már turnon dobom inkább. Nem leszünk elől elégszer
    You 're an apple

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •