Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás NL100 SH nut FD+ GSD fiss ellen 140 BB deepen-flop turn jatek??

    Sziasztok!

    Tegnap volt ez a partym, s kívancsi lennek a véleményetekre, hogy ezt hogy lenne celszeru megjatszani? Passzivan, vagy aggresszivan? mi lehet az ellenfelnel? Hogy jatszanatok meg egy kepzett jatekos ellen? Én általaban ezeket eléggé elaggrozom, most nem ezt valasztottam.

    Beteszem turnig a licitmenetet, ill beszurom a fiss statjait. koszi a hsz-eket!



    $0.50/$1 No Limit Holdem
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG ($348.50)
    CO ($87.50)
    Hero ($145.90)
    SB ($137.70)
    BB ($118.80)

    Pre-Flop: ($1.50, 5 players) Hero is BTN
    UTG calls $1, 1 fold, Hero raises to $4, 2 folds, UTG calls $3

    Flop: ($9.50, 2 players)
    UTG checks, Hero bets $7, UTG raises to $30.50, Hero calls $23.50

    Turn: ($70.50, 2 players)
    UTG bets $35.50,


    Hero?
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  2. #2
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Néztem hozzá egy zónát, amiben persze néhány furcsán megjátszott hand is szerepel (pl. AQs).

    Board:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 46.380% 46.09% 00.29% 21308058 134592.00 { KdTd }
    Hand 1: 53.620% 53.33% 00.29% 24654966 134592.00 { 33, AQs, A3s, 5d4d, A3o }

    Ez ellen van 46%-os equity.

    Ha még beveszek a zónájába néhány szintén furcsán játszott handet - pl. QQ, AQoff, AA - akkor se csökken az equity 40% alá.

    És ugye néha blöffön van, ami ellen meg van FE, ha a flopon 3betelünk.

    Előbbiek alapján simán lehet ezt agresszíven játszani a floptól kezdve.

    A kérdés persze az, hogy esetleg +EVsebb játék-e a flop call.

    Minél deepebben vagyunk, annál inkább a flop callra szavaznék. Talán már itt is. Ahogy ment a turn is egy marginal call.

  3. #3
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Egyelőre nem az én terepem. Csak próbálok valamit okoskodni hozzá.

    A statjai alapján minden pozícióból azonosan játszik. Szintén a stat-jai alapján valószínűleg bármilyen Ax-szel emelt volna pre. Bár ehhez nagyon kicsi még a minta, de a flop c/r ordítóan magas. Lehet draw, de simán egy bottom pár is. Ezek az ongame agró fish-ek simán c/r-zelnek bottom párral is, legalábbis az 50-esek, akiknek ilyen stat-ja van, elég gyakran.

    Én itt azt is simán elképzelhetőnek tartom, hogy eleve elöl vagyunk most. ha mégsem vagyunk elöl, akkor meg van 9+3+2 outunk, ami 28-30% körül van. Figyelembe véve a stack méretet, és a 37-es WTSD értékét, simán megvan legalább az implied odds a call-ra turn-ön. Az emelésnek szerintem nincs értelme, pont a 37-es WTSD miatt.

    Szerintem.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 08. 31.
    Hely
    2 sör között
    Hozzászólások
    371

    Alapbeállítás

    Ellene sokkal +EV-sebb a flop call, mert nem nagyon lesz blöffön, Ax-et meg nem dob soha. És nem flippelni akarunk, hanem akkor betenni, amikor dead.

    Turn sima call, itt már tényleg nincs FE.
    Top pair: there's no bigger card on the board that can make a pair!

  5. #5
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bár ehhez nagyon kicsi még a minta, de a flop c/r ordítóan magas
    11 eset után 9% a flop c/r, szóval az az egy eset valószínűleg ebben a handben volt. (Feltételezve, hogy csak session utánról vannak a statok.)
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  6. #6
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    flop call, turn call

  7. #7
    Tag Desert avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    126

    Alapbeállítás

    Ez általában AX az ilyen 60/20-as embeknél, flopon visszakérdez hogy hol áll. +1 T call

  8. #8
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Ok. Idáig tiszta is alapvetoen, potoddsunk megvan, még ha ezzel a 35-el ai menne, akkor is adnunk kellene kb, s még van elotte penz ugye, amit ha esnek az outjaink, talan el is nyerhetunk. Igazandibol "szerencses" voltam, hogy ilyen picit nyitott.

    De mi van akkor, ha ranyom teszem azt a betpot gombra, s belehiv turnon 70.5-et?

    Akkor ugye 70.5/290= 24%-os implied odssunk van, ami kb hatareset a kb 12-14 outunkra nezve. ha nem esik, akkor belepakoltunk 105 BB-t a potba, s ott allunk egy 3. párral riveren.

    ugye ott ranktolja akkor 40-et kell megadni 290-be, ami mar csak 13.7%, s ha teszem azt FD-re tesszuk+ pici bloff, akkor akar meg a call szoba is jöhet, bár véleményem szerint itt azert valoszinu kb. soha nem leszunk elol, de mar nagyon keveset kell megadni riveren.

    ha betalal, akkor a fentiek miatt valoszinu, hogy ő is be fogja tenni a maga kis 45 dolcsijat a 290-be, tehat a lapunk "ki lesz fizetve", foleg mivel marad még elotte 2 BI.

    De ezeket az utolso gondolatmeneteket figyelembe veve nem lenne jobb mar floptol kezdve aggresszivan fellepni, s turnön mar benn is van a penzunk, vagy esetleg tunrön kaphatunk ingyenkartyat, aztan flippelunk, vagy nem? Vagy csak egyszeruen szar erzesem lenne, hogy beletettem egy partyba 100 dolcsit, s riveren dobnom kell... s megint a fiss nyert....???
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  9. #9
    Őstag Roleks avatara
    Csatlakozott
    2010. 02. 10.
    Hozzászólások
    1.176

    Alapbeállítás

    100bb deep agron játszanám fish ellen, deepen nem.
    turn pot betre ha nincs history akkor valószínű fold, de néha shoveolnám-dinamikától függően.

  10. #10
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 04. 27.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    499

    Alapbeállítás

    Idézet want2push eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Néztem hozzá egy zónát, amiben persze néhány furcsán megjátszott hand is szerepel (pl. AQs).

    Board:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 46.380% 46.09% 00.29% 21308058 134592.00 { KdTd }
    Hand 1: 53.620% 53.33% 00.29% 24654966 134592.00 { 33, AQs, A3s, 5d4d, A3o }

    Ez ellen van 46%-os equity.

    Ha még beveszek a zónájába néhány szintén furcsán játszott handet - pl. QQ, AQoff, AA - akkor se csökken az equity 40% alá.

    És ugye néha blöffön van, ami ellen meg van FE, ha a flopon 3betelünk.

    Előbbiek alapján simán lehet ezt agresszíven játszani a floptól kezdve.

    A kérdés persze az, hogy esetleg +EVsebb játék-e a flop call.

    Minél deepebben vagyunk, annál inkább a flop callra szavaznék. Talán már itt is. Ahogy ment a turn is egy marginal call.

    most vagy en nezek nagyon el valamit vagy te...

    ez egy 60/17-es csavo olyan aggresszioval (3,0, 42%), amely meg normalis vpip mellett is kiemelkedo lenne, de igy meg totalisan maniac az ellenfel.

    ehhez kepest fenti range irrealisan szuk.

    amugy a 140BB egyaltalan nem annyira deep, hogy erdemes legyen elterni az amugy nyilvanvaloan optimalis lejatszastol

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •