Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás NL100 SH - QJs 3bet pot OOP, 200bb deep

    Ellenfél: 26/22, 3bet: 10, squeeze: 10, cbet 3bet potban: 74%, agr%: 43/30/22, 32k hand

    Note róla: túlértékeli a top párt

    $0.50/$1 No Limit Holdem
    4 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    CO Player3 ($94.50)
    BTN Player6 ($104.15)
    SB Hero ($208.40)
    BB Player9 ($197.50)

    Pre-Flop: ($1.50, 4 players) Hero is SB
    1 fold, Player6 raises to $3.50, Hero calls $3, Player9 raises to $13.50, Player6 folds, Hero calls $10

    Flop: ($30.50, 2 players)
    Hero checks, Player9 bets $18, Hero calls $18

    Turn: ($66.50, 2 players)
    Hero checks, Player9 checks

    River: ($66.50, 2 players)
    Hero bets de mekkorát?

    Pre megkérdőjelezhető a 3bet call OOP, de 200bb deep-en nagyon jó odds-ot kapok, hogy flopoljak valami monster draw-t, illetve a 10% squeeze meg a 13% 3bet from BB is a call irányába mutat.

    Flop-on nyilván nem fogom a top párt dobni. Valószínűleg turn-ön sem érdemes belehívni, inkább a c/c. Riveren mekkora legyen a vbet, hogy kifizesse, vagy esetleg blöffnek nézze és rámborítsa az asztalt? Esetleg a c/r jobb lehet?

  2. #2
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Pre nem adnám. Jellemző hiba 200BB deepen rossz helyzetbe hozni magunkat(+ hosszútávon irdatlan mennyiségű non sd pénzt veszíteni), túl laza 3bet callokkal. Itt még pozin kívül is leszünk. Sztem hosszú távon ezek a szituációk szinte biztosan bukóra jönnek ki.
    Posztflop villain turnön feladta a blöfföt vagy potcontrolozik. c/r nem jó, mert szinte biztosan dobni fog(kivéve nagyobb flush-t), és a bet range-ével szinte biztosan callol, és inkább mi méretezzünk, mint ő. Rádborítani air-al nem fogja imo, én személy szerint nem is örülnék neki. Egy 52$ körül belehívnék.
    Utoljára módosítva: andree által: 2010. 12. 08. 12:05
    "De mit vár ez a hülye? 100mtt-ből megnyert 11-et, és van felesége is"

  3. #3
    Tag murphy66 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 12.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    129

    Alapbeállítás

    Jó lenne ha tudnánk, hogy mit jelent a turn check, mert nagyon sok overaggro arc ezen a turnön tovább nyit az összes blöffjével és az erős lapjaival és csak azokat a lapjait checkeli el, amikkel olcsón akar showdownig jutni.

    Ha azt gondolom, hogy nem ez a helyzet, akkor tetszik a c/r. Sok air van a range-ében és elég aggro, a te rangednek pedig jót tesz, ha itt a check után képes vagy jobbat mutatni mint top pár gyenge kicker vagy második pár.

    Ellenkező esetben 55-60 körül nyitnék a riveren. Ha túl kicsit nyitsz azzal kb azt reppeled amid van, inkább megpróbálnám rávenni hogy csináljon egy crying callt valami közepes párral.

  4. #4
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    Idézet murphy66 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha túl kicsit nyitsz azzal kb azt reppeled amid van, inkább megpróbálnám rávenni hogy csináljon egy crying callt valami közepes párral.
    szerintem itt soha nem fog minket backdoor flush-re tenni, inkább közepes Q-ra. tetszik az andree féle betméret is, de szerintem ő egy kisebb betre ráemelne, úgyhogy én lehet csak fél pot körül hívnék kb. 30-33$.

    jav.: most nézem, hogy riveren annyira nem aggro, valszeg mégiscsak a nagyobb betméret a jó.

  5. #5
    Tag murphy66 avatara
    Csatlakozott
    2007. 06. 12.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    129

    Alapbeállítás

    Idézet mese eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem itt soha nem fog minket backdoor flush-re tenni, inkább közepes Q-ra. tetszik az andree féle betméret is, de szerintem ő egy kisebb betre ráemelne, úgyhogy én lehet csak fél pot körül hívnék kb. 30-33$.

    jav.: most nézem, hogy riveren annyira nem aggro, valszeg mégiscsak a nagyobb betméret a jó.
    Igazad van hülyeséget írtam. Arra gondoltam, hogy kicsi nyitással leginkább gyenge Q-t reppel.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 01. 13.
    Hozzászólások
    291

    Alapbeállítás

    WTSD és esetleg W$SD ? Ha magas ill. a note miatt én nem vetném el a ch/r ( sőt valószínüleg azt játszanám ), ill. bet méret miatt is fontos

    Ha alacsony a WTSD ( és magas W$SD) akkor kisebbet betelnék 45$ körül, ha magas a WTSD ( és alacsony a W$SD ), de overbet-től megijed akkor 50$ - potbet között, de én nagyon sok reg ellen 90$-t emelnék (tipikus herocallmágusok ), ill. ch/raiselnék.

    Q-nál rosszabb lap úgyse ad semmit, úgyhogy én kis bet méretet nem választanék. Turn-ön sok minden mögéd checkelhet (KQ, AQ, AA-QQ, akár setek is ), amivel 2 utcán át rak be pénzt ( valuebetel ), flush nem valószínű nálad, nem fogja ezeket mögéd checkelni riveren. Ha river ch/raiselsz rábluffölhet a 3. színre ill. a két checkedre, magasabb flush-t meg sokszor turn-ön barrelezi ---> ritkán lesz nála.
    Utoljára módosítva: Deni által: 2010. 12. 08. 17:17

  7. #7
    Tag Desert avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    126

    Alapbeállítás

    Szerintem itt nem érdemes nagyot hívni én kb 1/2 potot hívnék, amit esetleg egy TT, 88 szerü lapokkal callol, de itt sokszor lesz light 3 beten 9J 9T 89 lapokkal. Szoval szvsz nem sok érték van benne, és így még indukálhatsz egy river blöfföt is.

  8. #8
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    a sqz után dobnék kb. amit andree írt azért.

    egy blank turn, riveren végigcallolod?

    ha már így alakult, 2/3 pot körül betelnék
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  9. #9
    PA addict kocka21 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.628

    Alapbeállítás

    Valóban marginális a call pre, de a 10%-os squeeze érték miatt egyáltalán nem erős a range-e.

    Ez lett a vége:

    River: ($66.50, 2 players)
    Hero bets $34, Player9 folds

  10. #10
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet kocka21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Valóban marginális a call pre, de a 10%-os squeeze érték miatt egyáltalán nem erős a range-e.
    [/i][/color]
    De a kezdeményezés és a pozíció ebben a szituációban nagyon sokat számít. A boardok többségével nem tudsz mit kezdeni. A maradék jelentős részénél részénél bluffcatchre leszel kárhoztatva, és szinte alig lesz szitu ahol 200BB-t szívesen bepakolsz.
    "De mit vár ez a hülye? 100mtt-ből megnyert 11-et, és van felesége is"

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •