Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás NL50: KK OOP wet flop

    Még csak most kóstolgatom a limit-et és lenne itt egy olyan hand, aminél kíváncsi lennék a véleményetekre.
    BTN 19/16 AFQ 45%, raise cb 40%, 4% 3b 900 hand. BB passive fish.
    Kérdéseim:
    1. Multiway ez egy sima cb és ha BTN raise-el, akkor simán dobunk?
    2. Ha HU lennénk BTN-el fish nélkül, akkor mi a tervünk? Ez egy olyan board, amit biztosan raise-elni fog és elég nehéz lenne folytatni.

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    PokerStars
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    RobinMasters (UTG) ($54)
    UTG+1 ($101.75)
    CO ($47.30)
    BTN ($50.10)
    SB ($49.80)
    BB ($17.50)

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) RobinMasters is UTG
    RobinMasters raises to $1.50, 2 folds, BTN calls $1.50, 1 fold, BB calls $1

    Flop: ($4.75, 3 players)
    BB checks, RobinMasters ?

  2. #2
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Ilyen flopokon OP-al soxor direkt ch-elek, h egy regulart a BTN-ön floatra késztessek, amennyiben meg is teszi ezt nyilván csak c-oznák, ha esetleg fishy úr ch/r-elne, könnyen elengedném, a reggel pedig, ha a késöbbi utcákon nem nagyin csúnyul el a board szívesen calloznék végig, van nálad egy redraw is a flushre, szal nem kell azt gondolni, h itt vége a világnak, mivel még semmilyen infonk nincsen arról, h ki mivel van partyban állítsunk fel egy ranget regulár barátunknak, ami nem túl nehéz, hiszen egy ilyen feszkónál általában csak PP-ok lesznek, főként, h elsőként cc-olt BTN-ből, így SC-ket nála ki is zárnám. Pontosan ezért lesz nagyobb EV engedni bluffölni, hiszen ezen a flopon, ha nem találta el a board mindent be fog dobni. Annyi probléma van csak, h a halból lehetne itt értéket nyerni, szóval két ellenfél ellen inkább cbetelném és ha reg barátunk ránkdurrant könnyű fold, a hal meg ugyis fizetni fog. Tehát összefoglalva, HU szívesen ch-elnék egy reg ellen, h floatra késztessem(de nem ch/r-elném, mert csak a tutival fogja folytatni, még OP-okat is bedob), 3way egy fishel pedig inkább betelném, mert ez a reg alapjában csak PP.okkal fog callozni, ezt a boardot soxor fogja chb-elni így értéket veszíthetünk.

  3. #3
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Multiway ez egy sima cb és ha BTN raise-el, akkor simán dobunk?
    ezt játszanám
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    532

    Alapbeállítás

    Köszönöm a tanácsot, nagyon hasznos volt. Én a check-et választottam még így multiway is, mert nem szerettem volna egy raise-re dobni. De valószínűleg jobb lett volna a cb. Ahogy várni lehetett, btn bet-elt, fish dobott. Én call. Turn egy nem túl szimpatikus Ac volt. Én megint check és btn 2/3-ot bet-elt. Weak itt a fold?

  5. #5
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a tanácsot, nagyon hasznos volt. Én a check-et választottam még így multiway is, mert nem szerettem volna egy raise-re dobni. De valószínűleg jobb lett volna a cb. Ahogy várni lehetett, btn bet-elt, fish dobott. Én call. Turn egy nem túl szimpatikus Ac volt. Én megint check és btn 2/3-ot bet-elt. Weak itt a fold?
    Az a baj hogy normális bu-on két chre elég sokszor fog akcióba lendülni, ugy hogy hero semmit nem tud a kezésröl, A turn pedig egész jó neki ebben a szituációban.

  6. #6
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Idézet mr. salvataggio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a tanácsot, nagyon hasznos volt. Én a check-et választottam még így multiway is, mert nem szerettem volna egy raise-re dobni. De valószínűleg jobb lett volna a cb. Ahogy várni lehetett, btn bet-elt, fish dobott. Én call. Turn egy nem túl szimpatikus Ac volt. Én megint check és btn 2/3-ot bet-elt. Weak itt a fold?
    Sztm callozhatsz még egy utcát, riveren csak nagyon nagy kézzel fog újra betelni, ugyh, ha ott betel, akkor könnyű fold, a legtöbbször ugyis chb lesz.

  7. #7
    PA addict mese avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.233

    Alapbeállítás

    ha ezen a flopon ch/c-t játszol, majd az turnon ismét hív, nagyon easy fold. gondold végig az ő szemszögéből. ha OP-d van hívnád a flopot, ezt nem tetted, maradnak a broadway lapok, mint az A. pont ez jön turnre, és ő mégis hív, sosem lesz itt elég a 1 párod szvsz.

    és egyébként flop bet/f.

  8. #8
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    40% raise cbet ellen b/f?

  9. #9
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    40% raise cbet ellen b/f?
    +1

    Itt szvsz azzal a tervvel C-betelni, hogy aztán foldolunk egy raise-re balgaság, akkor jobb a check-call.


    Így turnön fold, ha callolsz akkor riveren is callolnod kell majd(bár nem tudom mennyire divat a 3barrel ezen a szinten, de BTN helyében csak akkor betenlém a turnt ha a rivert is hívnám, mert COnál nem nagyon lehet olyan lap, amivel 3 utcát tud check-callolni, viszont 2-őt nagyon sok lappal fog)
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  10. #10
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 01. 12.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    34

    Alapbeállítás

    Aham, ühüm, aham. Értem én, h gőzgép, de mi hajtsa? Ez egy float, olyan boardon, ami az UTG nyitót nem igazán találhatja el, ha a flopon floatol, szinte kötelező a trn-ön is folytatnia, szinte bármilyen lap is jöjjön, viszont azt feltételezni, h: "Úristen! Ász! Jaj! El kell dobjam!", na az borzalom weak. Mindezek mellett, viszont nem hiszem, h itt 3utcát végig floatolna, hiszen a riverre már nem sok minden marad, amivel itt végigcallozhat a pre emelő, cbet helyett, az ő szemszögéből pont olyan lap lehet nála, mint amit be is mutat(gyenge SD képes akármi, amit nem szeretne egy raisere dobni), persze gyaníthatólag nem KK-ra gondol hanem pl. vm gyengébb PP-ra és persze könnyen lehet, h ő viszont EQ-vel floatol így a riverre érkező 9, T, 5(talán 4), és any d elég szar ügy és ha azokon a rivereken újradurrant, akkor tuti fold.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •