Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree1Likes
  • 1 Post By misirulez

Téma: NL10 - Dobjunk AA-t ?!

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás NL10 - Dobjunk AA-t ?!

    weaktight | Hand Poll | AA - $1/$2 No Limit Holdem

    Ellenről 100 hand, 30/16-os. Mást gondolom ekkora mintánál nem sok értelme van nézni. Semmi kiugró, inkább passzívabbnak tűnik a kevés szám alapján.


    Ezt is beteszem ide. http://weaktight.com/6055572

    Ellenfél 55/31 és a harmadik kör egymás után, hogy pre 60 centig emel. 34%-os odds mellett kell-e számolgatni vagy ez snap call ?!
    Utoljára módosítva: hozzaszolo2 által: 2013. 08. 28. 23:30

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder GStealer avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 25.
    Hozzászólások
    758

    Alapbeállítás

    Az elsőnél elég jó 26% körüli oddsot kaptál, megadás tűnik jónak, de lehet csak túl késő van. Szerintem lesz nála elégszer gyengébb hand amivel megunta az életét és rád tolta. Másodiknál meg lehet úgy tűnik, hogy megveszett, de ez nagyon ronda flop ahhoz, hogy 100bb+ bepakoljuk. Egy Kd-vel már inkább elgondolkoznék rajta, de még az sem egy életbiztosítás.

  3. #3
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet hozzaszolo2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    weaktight | Hand Poll | AA - $1/$2 No Limit Holdem

    Ellenről 100 hand, 30/16-os. Mást gondolom ekkora mintánál nem sok értelme van nézni. Semmi kiugró, inkább passzívabbnak tűnik a kevés szám alapján.
    Snapfold. Passzívabbnak tűnő villain ellen az életben nem leszel elégszer elől + baluga theorem, sima emelt potban egy párral.

    Idézet hozzaszolo2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt is beteszem ide. weaktight | Hand Poll | KK - $1/$2 No Limit Holdem

    Ellenfél 55/31 és a harmadik kör egymás után, hogy pre 60 centig emel. 34%-os odds mellett kell-e számolgatni vagy ez snap call ?!
    Snapfold. Ezen a boardon szinte sosem tudod nagy előnyben berakni, lehelletnyit leszel elől, vagy nagyon hátul. Ennél jóval kisebb emelésre is világgá hajítanám a KK-t.

  4. #4
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Elsőnél elég meglepő az AI, mivel a board elég száraz, és ha nem pusholna 1/3 potnyi pénze marad riveren. Ha teszel néhány TJ,T7,67-et a rangebe vagy bdfd-t, a kétpárok és a Kx-ek mellé akkor jó a call.

    Másodiknál, is callolnék simán hozunk flipet egy tiltelő maniac rAI range ellen, ami több mint elég.
    Hozzáteszem egy csomó fish ellen 3b potban -IS- sima fold lenne.

    szerk.:
    Nem pont neked írom inkább csak általánosságban, mivel pont nemrég egy másik topikban olvastam sonny-tól, hogy nl10-et nem lehet megverni komoly tanulás/elemzés nélkül. Szóval ezt a hsz.-t majd másolgatom máshova is csak most pont egy kicsit itt aktuális:

    szóval ha fejlődni szeretnél, akkor NEM azt javaslom, hogy session végén nézegesd azokat a handjeidet amit elbuktál, és olyan utcán olyan SPR szituban hoztad meg a döntésedet ahol már szinte nem is lehetne hibázni.

    helyette, amiket én figyelembe vennék:

    -mennyire szelektálsz asztalokat? (van-e mindig pozid fishre)
    -ha több asztalon is van pozid fishre akkor mennyire mi alapján döntös el, hogy melyiket zárd be?
    -biztos csak annyi asztalon játszol ahol még maximálisan tudsz figyelni?
    -a fisheken kívül mit nézel még meg egy asztalon
    -mennyit változik a pre játékod attól függően, hogy kik vannak előtted-mögötted?
    -mennyit változik a pre játékod attól függően, hogy mekkora stackek vannak előtte-mögötted?
    -előző kettő kérdés egybevonva

    most kérdezd meg magadtól mégegyszer, hogy jól szelektálsz-e asztalokat.

    -tisztában vagy-e azzal, hogy milyen irányba kell változtatnod a pre játékodon az asztaltól függően?
    -hányféle tényezőt ismersz amik befolyásolhatják a pre játékodat?
    -figyelembe veszed-e pre az ellenfeleid postflop tendenciáit?
    -ha ezeket mind ismered mennyire jellemző, hogy be is tartod végig is gondolod őket minden egyes preflop döntésednél, vagy inkább csak emlékszel egy valamilyen preflop táblázatra?

    Ha valamelyikre nem tudsz válaszolni, kérdezz rá ahelyett hogy ilyen handeket posztolsz.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2013. 08. 29. 10:18
    BelaKecske likes this.

  5. #5
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    AA-t betenném, KK-t eldobnám.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #6
    Fanatikus tag Kamanduk avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 02.
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    1. call - passzív tricky halak nem nagyon shoveolnak ilyen boardon setet. call vagy minraise gyakoribb. Jó esélye van egy Kx.nek vagy valami flushdraw+párnak.

    2. fold - egy ilyen orbitális hal ellen reménykednék, hogy nem ül ki a következő körben és várnék egy jobb spotot. Néha agyon leszünk verve és flipnél jobbat ritkán játszunk szerintem.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Az AA-os partival kapcsolatban írjatok még, mert meglepett, hogy 3:1 arányban a call nyert. Sok sok leosztáson keresztül győzködtem magam, hogy az ilyen helyzetekben dobni kell.
    Mindig azzal érveltem a megadások mellett, hogy biztos lejött a királya vagy valami szaftos húzója, ****a vagyok, adni kell, de ma már azt mondom nem kell.


    Stove-oltam egy kicsit a KK-s partihoz.

    Text results appended to pokerstove.txt

    45,540 games 0.001 secs 45,540,000 games/sec

    Board: 9d 8d Jd
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 36.536% 35.33% 01.20% 16091 547.50 { KcKs }
    Hand 1: 63.464% 62.26% 01.20% 28354 547.50 { QQ-88, AdKd, AdQd, AdTd, KdQd, QTs, AcKd, AdKc, AdKh, AdKs, AhKd, AsKd, AcQd, AdQc, AdQh, AdQs, AhQd, AsQd, AcJd, AdJc, AdJh, AdJs, AhJd, AsJd, KcQd, KdQc, KdQh, KdQs, KhQd, KsQd }

    Eléggé a számunkra legrosszabb eseteket vettem számon és ez ellen is hozunk egy 36,5 %-ot. Határeset helyzetnek tűnik, de semmiképpen sem snap fold/call szerintem.


    Misirulez:

    Köszönöm azt a tippsort . Fél évvel ezelőtt csak pislogtam és hümmögtem volna azokra a kérdésekre, most egyik sem hoz zavarba .

    "szóval ha fejlődni szeretnél, akkor NEM azt javaslom, hogy session végén nézegesd azokat a handjeidet amit elbuktál"

    Kikérem magamnak, eleve nem session végén nézegetem őket, hanem parti után jelölök :P. A kérdéses leosztásaim nagy többsége kis-közepes potokból jön össze. Ilyeneket azért nem nagyon rakok fel, mert túl sok időt venne el statokkal mindennel, szóval inkább az oktatómra ömlesztem őket .

    Itt az egyik egy nyertes a másik dobott kassza amúgy.

    Köszönöm a hozzászólásokat és a továbbiakat is!

  8. #8
    Fanatikus tag Kamanduk avatara
    Csatlakozott
    2013. 04. 02.
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Nyugodtan tedd bele a 89s kétpárokat meg a többi kimaradt kétpárt is az ő rangebe. Lehet, hogy tilten van, vagy bekapcsolt a maniac gombja és mindennel emelget.

    Varianciakedvelők callozhatnak, de pont fishek ellen nem szeretnék határesethelyzetekben bepakolni sok pénzt. Bár egy a lényeg, hogy +EV-snek érzed a callt vagy sem. Ha igen, call, ha nem, fold. Én nem érzem annak.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •