Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (27) összesen
  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás AK, AQ megjátszása

    Mostanában ezekkel a lapokkal van gondom, nem igazán éreztem rá hogyan is kellene.

    Általában 88 99 szerű lapokkal intéznek el vele, ugyanis a remek játékom a következő:


    Meglátom az AK lapokat osztáskor, na gondolom, ezzel emelünk. Valaki emel előttem egy sztenderdet, háromszorosan visszahívom, megadja.

    Flop három alacsony lap.

    Ellen jön, hív pottal.

    Na ebben a pillanatban ti mit csináltok ?

    Én egyszerűen képtelen vagyok dobni, ha már háromszorosan ráemeltem a tagra flop előtt, szépen megadom, turnon ismét hív, ekkor jó esetben feladom, de sokszor még itt sem.

    Vagy a másik, hogy mikor nem segít a flop, hív a tag pottal, én meg allin megyek mindennel, mintha magas kézbe osztott párom lenne volna, és a tag megadja !!! Nem szabadna megadni, nem szabadna, kapott egy háromszoros visszaemelést, flopon allint, és megadja basszus. Nem értem a gondolkodásmódját.


    Kérdésem, ha nem segített a flop, viszont viszonlag sok pénzetek van már bennt a cbet miatt, mit csináltok, ha a tag pottal emel ?
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  2. #2
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    fold szerintem, fullringen a donkbetre is, cbet után szintén.
    sajnos mikrolimiten nem gondolkodnak túl sokat az ellenfelek.
    legalább azt megvárnám hogy lejöjjön a top párom, hamár mindenképp be akarom tenni a stackem
    a félreértett szupermarketkalóz.

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Esküszöm úgy fogok vele játszani, mintha AJ, A10 lenne. Megadok egy emelést, nem hívok rá, és ha a flop nem segít, és a tag hív, könnyen eldobom.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    peterpanic

    Hát én is erre jutottam. Nem szabad túlértékelni azt az AK-t.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  5. #5
    Őstag Chryss85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Valahol
    Hozzászólások
    1.412

    Alapbeállítás

    Én is AK-val elsőként nyitok egy standard emelést, hogy dobassak, ha megadják akkor flopon jön A v K, akkor cbet, egyébként c/f
    Ha már emeltek előttem, akkor be sem szállok vele

  6. #6
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Az AK-val még csak-csak (pozíciótól függően), de AQ-val tök felesleges preflop reraise-elni mikrolimiten, ha csak valami extra feszes asztalt ki nem fogtunk, bár az általában ritkább, mint a fehér holló. Ha normálisat hívtak előttem, én csak megadom az emelést, aztán a flop-tól és ellenfelem agresszivitásától teszem függővé a hogyan továbbot.

    Ha valaki tisztában van az alapvető számításokkal, már jobb a postflop játéka a mikrolimites - elsősorban nyugati - mókusok nagy részénél. Akkor meg minek menjen bele az ember mondjuk egy AQo-val egy preflop adok-kapokba tegyük fel egy random ellenféllel szemben, amely emelgetés után esetleg már annyira fog kötődni a pothoz, hogy flopon már nem fogja tudni elengedni a lapját, nem? Tartsuk - számunkra - kényelmes összegen a potot preflop a hasonló lapokkal, aztán (persze ha a "nagy rng Istenség" is úgy akarja) postflop úgyis lenyomjuk a fogalmatlan ellenfeleket, ha nem is az adott partiban, de összességében mindenképpen.

  7. #7
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Mármint az extra feszes asztal alatt nem azokra az asztalokra gondoltam, ahol csak monsterekkel emelnek normálisabbat az ellenfelek, ott nyilván őrültség lenne AQo-val túlzottan izmoskodni (bár ilyen asztal sem nagyon van mikron), hanem azokra, ahol megvannak a bevett lapokra az emelgetések, de az 5 ellenfélből azért 3-nál megvan a hajlandóság is a dobásokra, ha az ember időnként ráhív a standard emeléseikre. Mondjuk ilyen sem sok van, úgyhogy sok értelme nem volt az előző hozzászólásom első mondatának. Egy K5s sokaknál standard emelő lap pozíciótól függetlenül, és reraise-elhet rájuk az ember, nincs olyan isten, hogy ne nézzenek vele flopot, ha már egyszer emeltek egy értelmesebbet.

  8. #8
    Udo
    Udo nem elérhető
    Lelkes újonc Udo avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 21.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    95

    Alapbeállítás

    Idézet Chryss85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is AK-val elsőként nyitok egy standard emelést, hogy dobassak, ha megadják akkor flopon jön A v K, akkor cbet, egyébként c/f
    Ha már emeltek előttem, akkor be sem szállok vele
    Én azt tapasztaltam, hogy NL25-ön is simán jön veled 1-2 tag K8o és társaival, így hacsak nem érzem magam nagyon nyeregben, igyekszem alacsonyan/optimálisan tartani a pot-ot. Többször futottam már bele AK-val 2 párba/set-be K magas board-on, azóta óvatosabban állok hozzá. Az utóbbi időkben inkább jobb szeretem, ha nem kell flopot nézni vele...

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Idézet Chryss85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is AK-val elsőként nyitok egy standard emelést, hogy dobassak, ha megadják akkor flopon jön A v K, akkor cbet, egyébként c/f
    Ha már emeltek előttem, akkor be sem szállok vele
    Most ez (is) komoly? Vagy te vagy ezen az oldalon a mókamester...?

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    " Ha már emeltek előttem, akkor be sem szállok vele "


    Szerintem ez se hülyeség, ha feszes az asztal, és mondjuk utg-ről hív valaki sztenderdnél magasabb összeggel. Ilyenkor nekem összeszorul a gyomrom, mer mikrotéten az a tapasztalat, hogy magas párt kapott, amivel agresszor lesz flop után is. Tehát ilyenkor ha még valaki megadja, akkor a pot miatt megadom...és egyébként is megadom, mer szégyellnék eldobni egy AK-t, de hogy ritkán jövök jól ki a szituból, az is biztos.

    Tudjátok mit hiányolok ? Esélytáblázatot preflop. Lehet ökörség, de gondolom tök mások az esélyek preflop, tehát mondjuk 6 outnál nem mindegy hogy még két lapot osztanak, vagy ötöt.

    A másik, hogy mik az esélyek, mikor két lap kell a sethez ? Nyilván jóval kissebb az esély, mint mikor csak 1, de hogy mennyivel, azt szintén nem tudom, pedig van egy olan érzésem hog a nagyok ezzel is kalkulálnak.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •