Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (23) összesen
  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    169

    Alapbeállítás Hulye vagyok? Preflop dobtam egy bubi part...

    Sziasztok!

    Kivancsi vagyok a velemenyetekre, ezzel a leszotassal kapcsolatban (lehet h tul tight vagyok?, ertsd hulye. A haverok ezt gondoljak.

    9-es sit-and-go (elo jatek, nem online)
    6-an maradtunk
    Vak: 1000/2000
    Stackem: 29.000
    Ossz. zseton az asztalon: 280.000 (10.000-rol inditottunk, volt par rebuy, es 8 add-on)

    UTG+1-ben kapok egy JJ-t.

    UTG egybol 8.000-ig emel

    Volt read-em az emberrol, illetve arra a kerdesre, hogy all-int megad-e (csak fold/push jatek volt a fejemben, a megadast kizartam), mondta nyugodt hangon, h "...tedd csak szepen be..". Persze az asztalnal erre rohoges, de nekem ez veszjoslonak tunt.

    Hosszu gondolkodas utan dobtam, a kovetkezok miatt:

    1. Ugy ereztem nincs fold-equity (utolag megtudtam, hogy ket folelapja volt, es megadta volna)
    2. Nem ereztem, hogy kilatastalan a helyzet, hogy feltetlenul pusholnom kene.
    3. Egy ketszinu AK ellen is "csak" 57% az equity-m, es nem tudtam kizarni egy magasabb part sem. A srac eleg tight modon jatszott (ritkan jott be, soha nem limpelt, hanem mindig emelessel inditott, es utana flopon rendszeresen 3/4 potot, vagy potot emelt.)

    Varom a velemenyeket!
    Utoljára módosítva: Venus57 által: 2008. 06. 19. 10:43

  2. #2
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet Venus57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Kivancsi vagyok a velemenyetekre, ezzel a leszotassal kapcsolatban (lehet h tul tight vagyok?, ertsd hulye. A haverok ezt gondoljak.

    9-es sit-and-go (elo jatek, nem online)
    6-an maradtunk
    Vak: 1000/2000
    Stackem: 29.000
    Ossz. zseton az asztalon: 280.000 (10.000-rol inditottunk, volt par rebuy, es 8 add-on)

    UTG+1-ben kapok egy JJ-t.

    UTG egybol 8.000-ig emel

    Volt read-em az emberrol, illetve arra a kerdesre, hogy all-int megad-e (csak fold/push jatek volt a fejemben, a megadast kizartam), mondta nyugodt hangon, h "...tedd csak szepen be..". Persze az asztalnal erre rohoges, de nekem ez veszjoslonak tunt.

    Hosszu gondolkodas utan dobtam, a kovetkezok miatt:

    1. Ugy ereztem nincs fold-equity (utolag megtudtam, hogy ket folelapja volt, es megadta volna)
    2. Nem ereztem, hogy kilatastalan a helyzet, hogy feltetlenul pusholnom kene.
    3. Egy ketszinu AK ellen is "csak" 57% az equity-m, es nem tudtam kizarni egy magasabb part sem. A srac eleg tight modon jatszott (ritkan jott be, soha nem limpelt, hanem mindig emelessel inditott, es utana flopon rendszeresen 3/4 potot, vagy potot emelt.)

    Varom a velemenyeket!
    Ha szted nincs itt a helye egy coinflipnek, akkor fold. Ez lett volna a legjobb mutatás egy AJ-t leszámítva. Eléggé átlag alatt vagy, lehet emiatt meggondolandó, de el lehet engedni. Én nem tenném, de az más

    Off: Bodogon hogy állsz?
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  3. #3
    Őstag GreEko avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hozzászólások
    1.061

    Alapbeállítás

    mint utobb kiderült jo volt a reaaded, nembiztos hogy eltudtam volna dobni, de gondolom azért jol tetted
    igazábol preflop kicsit elönybe vagy a pároddal a 2 fölélappalszemben, hiszen azoknak javulniuk kell ahhoz hogy megverjenek.setről nem is beszélve.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder wilddrew avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    741

    Alapbeállítás

    Nem olyan vészes, hogy dobtad. Egy freerollon ez sztem auto-allin, de egyébként meg nyugodtan el lehet dobni bármilyen lapot, úgy érzed, hogy ugyan most lehet hogy jó vagy, de aztán nem leszel az...

  5. #5
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet wilddrew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...nyugodtan el lehet dobni bármilyen lapot, úgy érzed, hogy ugyan most lehet hogy jó vagy, de aztán nem leszel az...
    Ezt konkrétan hogy érted? Mit kell érezni? AA-t dobsz pre, ha érzed, h kacsapárhoz set jön?
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    169

    Alapbeállítás

    Idézet Zehy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt konkrétan hogy érted? Mit kell érezni? AA-t dobsz pre, ha érzed, h kacsapárhoz set jön?
    LOOOOOL

  7. #7
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 10. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    169

    Alapbeállítás

    Idézet Zehy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha szted nincs itt a helye egy coinflipnek, akkor fold. Ez lett volna a legjobb mutatás egy AJ-t leszámítva. Eléggé átlag alatt vagy, lehet emiatt meggondolandó, de el lehet engedni. Én nem tenném, de az más

    Off: Bodogon hogy állsz?
    Bodogon 2 het alatt ~200 USD +, PLO25-on, es ritkan PL50-en jatszva.
    Nem rossz, de a terem mondjuk erdekes. Vannak orak/napok, amikor erzed, hogy semmi nem fog jonni. Masnap 5 beulot nyersz.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder wilddrew avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    741

    Alapbeállítás

    Idézet Zehy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt konkrétan hogy érted? Mit kell érezni? AA-t dobsz pre, ha érzed, h kacsapárhoz set jön?
    Nos, szerintem néha az AA-t is el kell engedni pf, ha úgy érzed, hogy ezt most nem kéne, de ez most kicsit eltér attól, amit az előbb mondtam. Arra céloztam, hogy hiába van erős induló kezed, ez sztem nem jelenti azt, hogy automatikusan kell tolni neki minden esetben.

  9. #9
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet wilddrew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nos, szerintem néha az AA-t is el kell engedni pf, ha úgy érzed, hogy ezt most nem kéne, de ez most kicsit eltér attól, amit az előbb mondtam. Arra céloztam, hogy hiába van erős induló kezed, ez sztem nem jelenti azt, hogy automatikusan kell tolni neki minden esetben.
    Ok, de ennek mi köze az ÉRZÉShez? Ez szituáció, előtted zajló akciók és tapasztalat kérdése. Nem az ÉRZÉSé.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Soha sem dobnék AA preflop semmilyen körülmények között! Akkor mivel játszunk, ha nem ezzel és cél a preflop all-in kerülés lehetőleg 1 játékossal!
    :-)
    A legrosszabb dolog a világon az, amikor a hülyeség szorgalommal párosul.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •