Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (28) összesen
  1. #1
    PA addict Polacheck avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 13.
    Hely
    Hozzászólások
    3.906

    Alapbeállítás NL10 6max Polacheck vs Bajkevero

    Az alábbi Everestes partyban Bajkeverő fórumtárssal sikerült összecsapnom. Azért másolom be, mert nem egyezik a véleményünk arról, hogy az ő játéka jó volt-e vagy sem (függetlenül a végeredménytől).

    Talán egy Cbettel bepróbálkozhattam volna, de nem akartam, hogy c/r-zel kicsavarják a kezemből a lapot.


    Íme a bizonyíték arra, hogy a Fisskola módszere működőképes:

    Kezdődik a 3748580306 játék.

    cnkillerb a 0 űlésnél $10 értékű zsetonnal. (Bajkeverő)
    Polacheck a 1 űlésnél $11.49 értékű zsetonnal. (Polacheck)
    philbrasil a 2 űlésnél $24.17 értékű zsetonnal.
    Phaella a 3 űlésnél $1.81 értékű zsetonnal.
    ensendedor a 4 űlésnél $4.18 értékű zsetonnal.
    pococyber a 5 űlésnél $11.73 értékű zsetonnal.
    At Osztó a 3 űlésnél.
    ensendedor megteszi a vakot $.05 értékben.
    pococyber megteszi a vakot $.10 értékben.
    cnkillerb megteszi a vakot $.10 értékben.
    (Polacheck -nak osztva.)

    Pre-flop:
    cnkillerb passzol (check).
    Polacheck emel $.35 értékben.
    philbrasil tartja a licitet (call) $.45 értékben.
    Phaella eldobja lapjait (fold).
    ensendedor eldobja lapjait (fold).
    pococyber eldobja lapjait (fold).
    cnkillerb tartja a licitet (call) $.35 értékben. (Bajkeverő)

    A Flop következik
    .
    cnkillerb passzol (check).
    Polacheck passzol (check).
    philbrasil passzol (check).

    A Turn következik .
    cnkillerb passzol (check).
    Polacheck feltesz tétet $1.50 értékben. (potbet)
    philbrasil tartja a licitet (call) $1.50 értékben.
    cnkillerb tartja a licitet (call) $1.50 értékben.


    A River következik
    cnkillerb passzol (check).
    Polacheck feltesz tétet $5 értékben.
    philbrasil emel $5 értékben.
    cnkillerb felteszi mindet (all-in) $8.05 értékben.
    Polacheck felteszi mindet (all-in) $4.54 értékben.
    $.46 vissza philbrasil-nak.

    Showdown:
    philbrasil bemutatja lapjait:
    Flush, Ász magas
    cnkillerb bemutatja lapjait:
    Full House, Ötös Négyes felett
    Polacheck bemutatja lapjait:
    2kő 2kó 2t 4t 4kó
    Full House, Kettes Négyes felett
    cnkillerb megnyeri a 1 potot ($28.64).
    Polacheck megnyeri a 2 potot ($2.84).



    Utoljára módosítva: Polacheck által: 2008. 09. 30. 08:57
    less qq more pewpew!

  2. #2
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Az en elgondolasom az volt, hogy csak 1.5 dollar egy 4.5-os kasszaban, ugy, hogy 2 outom van a tuti lapra (nem beszelve, hogy esetleg csak huzoval emeltel, vagy bloffoltel, ami szinten nem all tavol Toled). De ez meg nem volt eleg. A kulcs a implied odds. Ha bejon, es elcsekkelem, akkor toled vartam egy potnyi emelest (ami jott is), valamint a mogotted ulo calling stationtol egy megadast. Igy a +5 dollaros all-in reraisem mar 6:1, 7:1 pot oddsot biztosit nektek, ami meg 2 parral is ellenallhatatlan. Egyedul a QQ, 44, lapoktol kellett felnem, de ennyi belefert.

  3. #3
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet Bajkevero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az en elgondolasom az volt, hogy csak 1.5 dollar egy 4.5-os kasszaban, ugy, hogy 2 outom van a tuti lapra (nem beszelve, hogy esetleg csak huzoval emeltel, vagy bloffoltel, ami szinten nem all tavol Toled).
    Nem sok húzót véltem felfedezni, amit ne hívna meg a flopon is, mellesleg 2 ember ellen szendvicsben ezt elvetném a turnön. Marad a blöff az általad említettek közül, ami az előbb vázolt okok miatt egy ilyen boardon megint csak nem állja meg a helyét.
    Idézet Bajkevero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ez meg nem volt eleg. A kulcs a implied odds. Ha bejon, es elcsekkelem, akkor toled vartam egy potnyi emelest (ami jott is), valamint a mogotted ulo calling stationtol egy megadast. Igy a +5 dollaros all-in reraisem mar 6:1, 7:1 pot oddsot biztosit nektek, ami meg 2 parral is ellenallhatatlan. Egyedul a QQ, 44, lapoktol kellett felnem, de ennyi belefert.
    Szép az implied odds kifejezés, de turnön 3:1-el se callolunk sztem ilyet 2 outra, és ugye magad említetted, h Polacheck blöffölhet vagy húzon van, így mire is van IO-d pontosan? Egyikkel se fog kifizetni, pláne ha a te lapod jön le az övé helyett (egy 5-ös nem kell ide senkinek, hacsak nem káró), de még a cs se, mivel ő is szintén lehet húzón, legalább is a játéka alapján ez tűnik a legértelmesebbnek... tehát tulajdonképpen egy outod volt arra, h kifizessenek az pedig az érkező káró 5-ös. Így már aztán IO-d semmilyen sincs, 100ból 98x nem fog lejönni, a maradék 2ben pedig nem leszel ennyire kifizetve, h megérje...

    Polacheck: cbet 50%-ban mehet ilyenkor, aránylag jó flop, bár egy ember ellen lenne a legtökéletesebb persze és az sem árt, ha jó az image-ed az asztalnál.
    Utoljára módosítva: Zehy által: 2008. 09. 30. 09:44 Oka: mert 98 a 95 :)
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder Terrorka avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    559

    Alapbeállítás

    Szerintem a flop check rendben van. egyébként én dobtam volna az 55 -öt, 4% esélyed van hogy riverre 5 -ös jön, szerintem a megadásra nem volt meg a banki esélyed.
    1.5$ kelett beraknod hogy "legideálisabb" esetben nyerj 28 -at. szerintem inkább 20 -al érdemes számolni.

  5. #5
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    nincs meg az implied oddsod sem, nézzük úgy hogy 1.5-öt kell megadni a 20-as kasszába, az 7-8%, neked pedig ahogy az előbb elhangzott, max. 4%od van.
    ráadásul nem sok lap fog kifizetni ami rosszabb, max egy A4, K4... ez abszolut fold.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  6. #6
    Őstag Bajkevero avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 19.
    Hely
    Egy tavacska
    Hozzászólások
    1.050

    Alapbeállítás

    Mike Caro irja a "Book of Tells" konyveben, hogy neha a jatekosok az adott pillanatban veletlenszeruen dontenek. Akkor hirtelen ez az IO es hogy Polachek biztosan hivni fog a riveren, a CS meg megad teoria futott at az agyamon. Nem szamolgattam Stove-val eselyeket, sot HUD sem mukodik. Lehet, hogy ez kisse hasonlo, mint a roma gyerek a Royalban, aki "erezte" hogy lejon a lapja. Lehet, hogy elvesztettem masfel Sklansky dollart, mert -szigoruan szamolva- rosszul adtam meg a turnon, de 2 napig kattogott volna a fejemben, hogy "meg kellett volna adni", ha bedobom es lejon az 5-os. A poker nem 100% matek lecke, ahol az egyenletnek csak 1 helyes megoldasa van, van mikor a kicsit rossz lesz a nagyon jo.

  7. #7
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Idézet Bajkevero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mike Caro irja a "Book of Tells" konyveben, hogy neha a jatekosok az adott pillanatban veletlenszeruen dontenek. Akkor hirtelen ez az IO es hogy Polachek biztosan hivni fog a riveren, a CS meg megad teoria futott at az agyamon. Nem szamolgattam Stove-val eselyeket, sot HUD sem mukodik. Lehet, hogy ez kisse hasonlo, mint a roma gyerek a Royalban, aki "erezte" hogy lejon a lapja. Lehet, hogy elvesztettem masfel Sklansky dollart, mert -szigoruan szamolva- rosszul adtam meg a turnon, de 2 napig kattogott volna a fejemben, hogy "meg kellett volna adni", ha bedobom es lejon az 5-os. A poker nem 100% matek lecke, ahol az egyenletnek csak 1 helyes megoldasa van, van mikor a kicsit rossz lesz a nagyon jo.
    Akkor ezt mondd, ne az egyenletet vázold fel és ne az IO-ra hivatkozz, pont te kezdted a matekot.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  8. #8
    Fanatikus tag DMANX avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hozzászólások
    215

    Alapbeállítás

    Cincinnati Kid:

    "Ez a lényeg nem, egy rossz húzás a legjobb pillanatban"

  9. #9
    PA addict kisrapi avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 11.
    Hozzászólások
    3.702

    Alapbeállítás

    2 outra nem várunk és nem adunk rá egy fityinget sem.
    Ami miatt esetleg tartottam volna, az az, hogy Polacheck ezzel a turn bettel nem reprezentál semmit, egy blank turnre emel amikor floppon nem emelt(szvsz Q-t tartalmazó kezeit meghívja, én kisebb PP-vel is tolnám tovább...)= blank v. esetleg monster amit slowplayel(ami amúgy hiba lenne)..mivel a ranged nagy része itt 2 magas lapból áll, ezért akkor tartanék, ha úgy gondolnám h az 55-öm jobb itt nálad, de mivel philbrasil is tarott ezért mindenképp dobás szvsz.
    "Ez sztem olyan mint a kocsma gép. Előbb be etett aztán meg kopaszt"

  10. #10
    PA addict bravesoul avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 13.
    Hely
    J.
    Hozzászólások
    2.496

    Alapbeállítás

    cs.vs.cs.vs.cs

    fold turnun.
    It's just a ride.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •